Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: teava esapament
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Grayeru
am o gaura in teava de esapament! Toba e buna si teava in est! As vrea sa stiu daca merge lipita gaura din teava cu poxilina sau poxipol sau ceva adeziv care sa tina ,eventual sa pun o bucata de tabla peste gaura si intre sa pun poxilina sau poxipol! Cum as putea face sa nu mai schimb teava! ca nu am de gand sa mai tin mult masina si nu mai vreau sa bag prea multi bani!
bodytzu
La un sevice nu-ti ia mai mult de 30 de lei sa iti astupe gaura si nu dureaza mai mult de 15 min . sau...merge si un 2+2 ca tine la temperaturi mari,dar e tiganie.eu zic sa o sudezi

bafta
Ionut_Nedelcu
Sunt solutii de la Bison care sunt rezistente la temperatura. Cred ca si poxilina sau poxipol. Citeste pe ambalaj. Eu cu poxipol mi-am lipit radiatorul acum 4 luni si vad ca tine.
Cioby92
uite o metoda care da rezultate :
Iti trebuie:
-1 tub silicon(rezistent la temperatura - cel mai bun e cel de culoare rosie folosit la etansarea baii de ulei)
-tabla de alama subtire
-sarma

Faci in felul urmator:
Pasul 1: Pui silicon in jurul gaurii din toba
Pasul 2: Decupezi tabla de alama putin mai mare decat gaura si o mulezi in jurul tobei
Pasul 3: Legi tabla cu sarma strans ca sa fie lipita bine de toba
Grayeru
mersi baietzi! Multa bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.