Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Placute de frana
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
jacoby
Cred ca este un sondaj folositor, experientele unora ii pot ajuta pe altii sa-si faca o parere si sa scuteasca timp (nu neaparat bani tongue.gif ) in alegerea lor.

V-as ruga sa raspundeti din experienta in urma utilizarii. Aceste marci produc modele pentru Dacia. As face o clasificare in opinia mea, dar pentru a nu influenta votul spun doar ca pe locul 2 s-ar afla cele ne-ecologice(cu azbest) de Fermit(Rm.-Sarat) dar care nu se mai produc din 2000!... wink.gif
bogdan_o
Textar. Scartaie ce-i drept dar franeaza rezonabil. Nu am avut nici o problema cu ele. Singurul inconvenient e ca sunt scumpe (800k setul pt SLZ/DSN)
ydaniel
ferodo!why?first name in brakes!:)
BGV
QUOTE(jacoby @ 24 Apr 2005, 12:10)
Cred ca este un sondaj folositor, experientele unora ii pot ajuta pe altii sa-si faca o parere si sa scuteasca timp (nu neaparat bani  tongue.gif ) in alegerea lor.

V-as ruga sa raspundeti din experienta in urma utilizarii. Aceste marci produc modele pentru Dacia. As face o clasificare in opinia mea, dar pentru a nu influenta votul spun doar ca pe locul 2 s-ar afla cele ne-ecologice(cu azbest) de Fermit(Rm.-Sarat) dar care nu se mai produc din 2000!...  wink.gif
*



Eu mi-am pus in iulie, din astea se mai fabrica.
einstein1984
Brembo sau EBC de ce nu apar in sondaj?
alex_axn
smile.gif) pt ca totusi e vorba de dacii..
jacoby
QUOTE(einstein1984 @ 14 Dec 2005, 17:35)
Brembo sau EBC de ce nu apar in sondaj?
*



Desi un pic cu intarziere, iti raspund ca initiator al acestuia(ca doar mie imi era adresata intrebarea..):
motivul e simplu, despre acesti producatori am stiut cu siguranta cand i-am pus acolo ca fac modele pentru Dacia(vezi numele sectiunii), deci ar fi venit raspunsuri din experienta directa..

Daca ai informatii si despre alte nume, chiar m-ar interesa!..
Toata cele bune!
cristio_79
FERODO.Pt ca dupa cele de uzina si inca un set,am si eu liniste in masina,nu se mai aude nimic cand franez si parca tine si mai bine.Si pt ca sunt si mult mai acceptabile la pret.Astept sa vad cati km o sa duca.Cele de uzina au tinut 11500,iar celelalte 8500.
Raoul
FERODO este un nume mare in consumabile pentru sistemul de franare.
AlezzDWC
BOSCH
mariachi
FERODO
bobo77
Ferodo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.