Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme roti fata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nero67
va salut,nu cunosc mecanica si de aceea va-ntreb cum imi pot rezolva o problema!in mers se audea un zgomot de frecat si ca si cum ar fi fier pe fier,ma scuzati pt o asemenea descriere dar ...am fost la un mecanic care mi-a schimbat rulmentii dar degeaba!se aude si cand invart roata cu mana!ce ar putea fi?multumesc anticipat!
kog
tabla din spatele discului e posibil sa frece pe janta. Verifica interiorul jantei . Daca vezi urme de frecat de acolo e. Indrepti tabla si gata.
nero67
mersi pt raspuns,m-am gandit ca tabla,.am tot indreptat-o degeaba,acum un vecin mi-a zis ca etrierul e posibil sa fie,ma ajuta el sa vad daca e!
vallyyy
Rulmetul huruie continuu de fel ,insa daca e spart freaca fier pe fier .Nu baga mana in foc total ca mecanicul ti-a presat rulmentul cum trebuie si nu l-a croit putin cand a facut operatia asta ,mai cunosc cazuri de genul ,rulmenti schimbati si pana acasa au inceput sa huruie pentru ca i-a croit ala la presare.
bodytzu
verifica daca iti raman pistoanele etrierelor blocate smile.gif
nero67
mecanicul a mai zis ca-i cutia de viteze,n-am crezut pt ca nu caraie cand intra-n viteza dar mi-a confirmat altul care s-a uitat la ea!oricum,o duc in service sa fiu sigur!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.