Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bobina de Aprindere
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
dacia-tuning1
sad.gif Sa stricat Bobina de Aprindere de la Dacia mea,am intrebat la reprezentanta cit costa sa imi scimbe bobina,zicea Domnul din Germania catre mine in jur de 200,- euro ohmy.gif am mai intrebat o data cit ati spus nu imi vine sa cred,atunci am intrebat cit costa bobina si o scimb eu zice Domnul 102,- euro mama ce preturi e bine am cumparato si am si scimbato eu,oricum mai ieftin decit daca o lasam scimbata de reprezentanta dry.gif
mykissfm
am vazut ca si la mine sunt coxate iesirile la masa adica au ruginit,le am mai curatat ,dar ma astept la o surpriza pe viitor.
george_scala_2004
codurilor de pe bobina sagem le corespunde beru zs 354
dacia-tuning1
Ohh daca stiam asta fi sigur ca nu cumparam de la representanta la pretul ala,asa mai merge la 28,- euro asa da bine e folosita scrie ala dar oricum mai bine decit sa dau de 3 ori mai mult mai bine o cumparam de la asta. merci mult!!!

asta ce este in poza se potriveste pe logan??? stie careva???
george_scala_2004
nu, nu se potriveste ! bobina asta, cu indicativ zse003 cu codurile vag 032 905 106, 032 905 106 D si 032 905 106 B, bosch 0 221 603 006 si 0 221 603 009 si Hella 5DA 749 475-171 este pentru audi sau vw (sau/pentru marcile grupului - seat, skoda) si este cu "endstufe" sau "with output stage" sau "avec etage final". in plus nici mufa de conexiune nu corespunde cu cea de renault.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.