Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: chiuloasa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
adysan
pot sa pun fara modificari chiuloasa de 1300 pe motor de 1400?
renotgo
Da ,poti pune !
adysan
deci merge fara modificari?
renotgo
Dupa cate stiu nu trebuie sa faci nicio modificare .Diferente ar fi la camerele de ardere ,la 1300 sint mai mici si s-ar putea sa trebuiasca modificarea pozitiei delcoului, altfel iti va bate avansul .Spor la treaba !
bodytzu
poti pune chiuloasa de 1300.atentie,garnitura sa fie tot de 1300.o sa ai motorul mai comprimat datorita formei camerei de ardere.mi se pare ca diferenta e de 1,5 cm :-? inaltime.bafta
nelu_1985
gresit, trebuie garnitura de 1400; dimensiunea garniturii e data de set, nu de chiulasa; daca ar pune garnitura de 1300, ar bate pistonu-n ea cand ar fi la PMS
Iuli
da e corect
adriandavidescu
scuze ca ma bag si eu pe aici da nu vreu sa deschid un topic nou doar pt o informatie,adica;cum ai spune la siguranta ce tine ceva saiba la electromotor,pt ca mi-a cazut si se invarte electromotoru in gol,si trebuie sa cumpar o siguranta dinaia si nu stiu cum ai spune
ghitza
cred ca te referi la cea de pe rotor in care se opreste bendixu cand este aruncat de boina nu?e alcatuita practic din 2 bucati acel inel si peste el vine o saoba cu umar.Ceri la magazin exact ce vrei caci nu cunosc o denumire specifica si cred ca intelege
adriandavidescu
da exact cea ce am nevoie,cred ca am sa iau electromotoru cu mine mai simplu,oricum mersi
ghitza
exact ori ial cu tine sau ii spui asa bebeste ca isi da seama ce vrei.bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.