Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TRANSFAGARASAN 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76
dr_mKe
Dat fiind ca nu doresc sa atestez la topicul lui argoneatza, ca dupa aia nu mai am unde sa-mi spal bitzikla, deschisei topicul cu pricina chiar aci la Jurnal de bord, ca sa pot vedea si io cum e sa fii in papuci de pacient cu sindrom Pickwick tongue.gif

Perioada iulie / august mi se pare ideala, cu accent pe august, cazare la cort sau la cabana, ramane de vazut cum doreste fiecare

Fac apel la seriozitate si la mistocareala strict pentru atmosfera tongue.gif

Lista arata deocamdata asa:

1. dr_mke
2. kog
3. beci acustic
4. BZN
5. Merced
6. PaulT
7. marksman
8. vis-a-vis
9. remesh
10. argon
11. nelu_1985
kog
gata, mi-am mutat jucariile
vis-a-vis
Ar putea fi jurnalul de bord al tuturor vehiculelor participante. Le punem nume? biggrin.gif
spy_oh_joy1389
daca eram genul sociabil veneam si eu laugh.gif
dr_mKe
Le punem tongue.gif
Merced
Continuand discutia de dincolo, cum adica nu s-a inventat cort cu dus? Eu cand merg cu cortu' pe Transfagarasan am dusul la 10 metri de mine.
user posted image

Si e bun si de frigider, mai ales pentru bere. wink.gif
PaulT
Putem sa bagam si un vot cu locatia dorita... Presimt ca lista va fi luuunga. biggrin.gif
nelu_1985
"Ar putea fi jurnalul de bord al tuturor vehiculelor participante. Le punem nume?"

...incep io, ii zice "rabla" si arata asa[attachmentid=1627622190]
dr_mKe
Jante tip Canada late tongue.gif A mea inca n-are nume.
Merced
Eu nu stiu cu care sa vin. radmasa.gif
bmwh548
Da' pe Pilif l-ati anuntat? Eu zic sa-l chemati ca sa aveti placaj pentru facut focul.

Tu ia BMW-ul ca sa ai cu ce sa vii. tongue.gif
BeciAcustic
De la o simpla intrebare pusa de mine acum 3 ore a luat nastere un topic interesant....la mai multa lumea ... desi e cam greu sa te pronunti acum cu o data anume....mai sunt ~3 luni.....
kog
si io vreau canadiene late plange.gif
Markos
cu o Tribeca am voie? unsure.gif
vis-a-vis
Ce-i aia?
Merced
Grecule, ai voie cu ce vrei, doar sa iei si catelusa aia din avatar ca-i criminala. tongue.gif
dr_mKe
Nush, pune intai poza sa vedem cati s-ar putea speria laugh.gif
kog
QUOTE(vis-a-vis @ 12 May 2010, 21:43)
Ce-i aia?
*


un fel de Rebeca, doar ca e "tri"
Markos
QUOTE(vis-a-vis @ 12 May 2010, 22:43)
Ce-i aia?
*



user posted image
Merced
user posted image
nelu_1985
QUOTE(Merced @ 12 May 2010, 21:41)
Eu nu stiu cu care sa vin.  radmasa.gif
*


cu maibahu ala gri 83, ca daca iei bemveu ne simtim in inferioritate restu

QUOTE(kog @ 12 May 2010, 21:42)
si io vreau canadiene late  plange.gif
*


mituieste un paznic de la remat ca sigur gasesti


EDIT...nici nu tre sa dau refresh de 2 ori pe minut wacko.gif
slider2
eu nu promit nimic, daca pana atunci fac rost de titiu personal si excursia se va tine in weekend, cred ca ma voi plimba si eu cu voi... ca tare mi-ar face placere. dar pana atunci pot doar sa va recomand o pensiune pe langa transfagarasan. mai exact dupa ce coborati de pe transfagarasan prin cartisoara, faceti stanga spre sibiu, si exact vis-a-vis ( tongue.gif ) de intrarea in localitatea avrig, aveti o pensiune foarte mare, care se numeste logic "pensiunea avrig". gasiti camere pentru 2, 3 si 4 persoane. in cele pentru 2 persoane n-am stat, dar in cea de 3 da. sunt 3 paturi separate, dintre care unul este chiar separat, in sensul ca este un fel de mini apartament, si ai 2 paturi plus inca o camera mai mica cu inca un pat. bineinteles baie (sigilata la primirea apartamentului) si tv. cea de 4 persoane are 2 paturi duble, baie si tv mai mari ca dimensiuni, plus un mic balcon. oricum super curat, aranjat. apoi mancarea 38.gif, mancarea ieftina (poti sa iei suc la 2l), buna, foarte gustoasa si cu portii generoase...
Merced
Daca vin singur merge si "maibahu'", da' deja de cand merg eu cu ea a pierdut o gramada compresie, ultima oara p-acolo ma rugam de ea sa urce cu masina plina. sad.gif

argon
si totusi 3 luni de pregatire pentru o tura loco? uichendul asta nu mergem niciunde?
C@talin
laugh.gif
Merced
N-aveti tupeu. Si e inchis, deci greu sa ne intalnim sus. Sau s-a deschis.... ?
Markos
QUOTE(Merced @ 12 May 2010, 22:44)
Grecule, ai voie cu ce vrei, doar sa iei si catelusa aia din avatar ca-i criminala.  tongue.gif
*


maine o tund unsure.gif
C@talin
QUOTE(Markos @ 12 May 2010, 22:43)
cu o Tribeca am voie?  unsure.gif
*



grecule de unde ai furat-o unsure.gif
Merced
E un fel de Rangeu' saracului.... radmasa.gif
slider2
QUOTE(C@talin @ 12 May 2010, 21:52)
grecule de unde ai furat-o unsure.gif
*



ai da range-ul pe ea?? tongue.gif
dr_mKe
Pregatirea se face din timp, doar asa am facut si eurotripu' mai.
Intai sa vedem care-s amatorii, dupa care incepem sa vedem cazarea, dureaza, idei sunt, trebuie intrebat, sunat, etc. Timpul zboara.

Ce nume sa-i pun eu la barja asta ? [attachmentid=1627622192]
C@talin
243.gif i dau voie so parcheze sub el wub.gif

mike SS Base merge ? radmasa.gif
BZN
QUOTE(slider2 @ 12 May 2010, 22:49)
eu nu promit nimic, daca pana atunci fac rost de titiu personal si excursia se va tine in weekend, cred ca ma voi plimba si eu cu voi... ca tare mi-ar face placere. dar pana atunci pot doar sa va recomand o pensiune pe langa transfagarasan. mai exact dupa ce coborati de pe transfagarasan prin cartisoara, faceti stanga spre sibiu, si exact vis-a-vis ( tongue.gif ) de intrarea in localitatea avrig, aveti o pensiune foarte mare, care se numeste logic "pensiunea avrig". gasiti camere pentru 2, 3 si 4 persoane. in cele pentru 2 persoane n-am stat, dar in cea de 3 da. sunt 3 paturi separate, dintre care unul este chiar separat, in sensul ca este un fel de mini apartament, si ai 2 paturi plus inca o camera mai mica cu inca un pat. bineinteles baie (sigilata la primirea apartamentului) si tv. cea de 4 persoane are 2 paturi duble, baie si tv mai mari ca dimensiuni, plus un mic balcon. oricum super curat, aranjat. apoi mancarea  38.gif, mancarea ieftina (poti sa iei suc la 2l), buna, foarte gustoasa si cu portii generoase...
*


Ceva preturi? Cu toate ca e cam departe..., in fine pt mine e ok.
Markos
QUOTE(dr_mKe @ 12 May 2010, 22:54)
Ce nume sa-i pun eu la barja asta ? [attachmentid=1627622192]
*


Tribecuşa? unsure.gif
BZN
QUOTE(dr_mKe @ 12 May 2010, 22:54)
...
Ce nume sa-i pun eu la barja asta ?
*


"Chinuita"? radmasa.gif
vis-a-vis
Hermione...
argon
QUOTE(dr_mKe @ 12 May 2010, 21:54)
Pregatirea se face din timp, doar asa am facut si eurotripu' mai.

*



si anu' asta nimic? chiar nu ma atrage sa circul pe rhturile astea de drumuri, cand la 180 de km in partea opusa incepe raiul pe ..sosele...ar fi misto in grup.
liviu2004
QUOTE(BeciAcustic @ 12 May 2010, 21:42)
De la o simpla intrebare pusa de mine acum 3 ore a luat nastere un topic interesant....la mai multa lumea ... desi e cam greu sa te pronunti acum cu o data anume....mai sunt ~3 luni.....
*



tu te ocupi de un concurs cu premii. da nu le aranjezi dinainte daaa?
PaulT
QUOTE(argon @ 12 May 2010, 22:58)
si anu' asta nimic? chiar nu ma atrage sa circul pe rhturile astea de drumuri, cand la 180 de km in partea opusa incepe raiul pe ..sosele...ar fi misto in grup.
*



Ai dreptate.. Dar pentru cine vine din zona B sunt 600km pana in raiul pe sosele(din pacate.. sad.gif )
BZN
Hai sa nu ne departam prea mult, e pacat. excl.gif
dr_mKe
Ok, in parele cu lista participantilor, cam care sunt cei care nu mor sa doarma la cort ? Eu unul sunt printre respectivii rolleyes.gif
argon
QUOTE(BZN @ 12 May 2010, 22:02)
Hai sa nu ne departam prea mult, e pacat. excl.gif
*


pacatr pentru mecanici, tre sa castige si ei o pita biggrin.gif

QUOTE(dr_mKe @ 12 May 2010, 22:03)
Ok, in parele cu lista participantilor, cam care sunt cei care nu mor sa doarma la cort ? Eu unul sunt printre respectivii  rolleyes.gif
*



io n'o sa dorm la cort nici daca mi-l pui in mijlocul sufrageriei. In schimb as fi curios daca cortul lu' einstein e inflamabil.
slider2
QUOTE(dr_mKe @ 12 May 2010, 21:54)
Ce nume sa-i pun eu la barja asta ? [attachmentid=1627622192]
*



golan cu 16 valve aorte, ca sa fie din domeniu tongue.gif


@BZN camera de 4 persoane a fost vara trecuta 150ron, deci sub 40ron/persoana.
de aproape 100ron am mancat 4 persoane, cam asa ceva:
- 2 portii de mamaliguta cu branza (sau ceva de genul, nu stiu exact ca nu consum branzeturi)
- 2 portii de muschiulet la gratar impanat cu usturoi
- 4 beri peroni
- 1 fanta 2L
- 1 salata de fructe
- 3 portii clatite cu ciocolata

niste poze mai jos:
dr_mKe
@ argon: vezi ca te zic la Radu tongue.gif

Slider, cat este de mers pana sus de la pensiune, ca sa nu mai caut acum pe viaMichelin ? Preturile si conditiile sunt foarte bune, mai ales daca ai probat-o personal.
PaulT
biggrin.gif Nici eu nu dorm in cort...

L.E. Intr-adevar , pensiunea arata bine. Si daca o umplem obtinem sigur pret preferential si la cazare si la meniuri...
C@talin
da dormiti in masina care e problema?
vis-a-vis
Gata, i-am gasit nume si negresei...

Shamoa

user posted image
nelu_1985
...nici io nu-s tare incantat sa dorm in cort, da-n lipsa de alternativa n-as avea probleme
PaulT
Moamaaa!! Shamoa.... Zici ca e din inima Africii... biggrin.gif
kog
fricosilor tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.