Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cum se schimba oglinda exterior- partea de sticla
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
angheloaia
OGLINDA REGLABILA DIN EXTERIOR
am spart sticla oglinzii dreapta exterior
partea de plastic este intacta
a mai schimbat cineva?
am auzit ca treb incalzita sau bagata in apa fiarta pt a fi mai maleabil plasticul pt ca altfel se sparge oglinda.
e adevarat?
ghitza
pai nu are un chenar de plastic (rama)care trebuie desfacuta si iasa oglinda afara
axy89
Cu varful unui cu cutit,desprinzi usor rama care este lipita si montezi la loc cu adeziv. Ar fi bine sa vopsesti cu cateva straturi spatele oglinzi ca sa nu te trezesti mai tarziu ca incepe sa se degradeze oglinda de la condensul din interior.
radu m
eu nu am mai desfacut oglinda am apasat pe sticla cu grija ca sa nu o sparg si a intrat
Alexio
Oglinda de berlina=cea mai tampita si proasta oglinda auto din cate am vazut.
kog
modelul de 1310 cu reglaj exterior e intr-adevar infect. Daca nu am grija pierd sticlele din ele. La mine ramele alea se desfac destul de usor, nu ar trebui sa fie probleme in inlocuirea lor
angheloaia
AM GRESIT MAI SUS!
ERA VORBA DE OGLINDA DE BERLINA AN 2000 CARE SE REGLEAZA DIN INTERIOR.
UNELE RASPUNSURI DE MAI SUS SE POTRIVESC PENTRU MODELUL MAI VECHI DE OGLINDA, CEL CARE SCOTI MANA PE GEAM SA O REGLEZI.
SCUZE!
ghitza
aha.pai se poate schimba partea cu totu de la burduf inspre exterior.daca o dai jos de tot de pe usa si dai la o parte acel burduf de cauciuc ai sa vezi acolo un surub(holsurub cu cap in stea maricel )
angheloaia
da, dar asta implica faptul ca probabil treb sa cumpar oglinda aproape cu totul ca partea de la burduf incolo e cea mai mare. daca nu se poate altfel am sa fac si asta. eu ma gandeam insa numai la sticla. nu e vb de bani dar arata diferit pe urma o oglinda veche arsa de soare si una noua pe partea cealalta
bygy007
sau din ce am vazut eu se incalzeste sa se inmoaie plasticul i se infige acolo , cel mai bine in cuptor dar cu atentie
Ov
eu stiu ca merge incalzita in apa calda, dupa care bagi oglinda in plastic si aia e
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.