Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Radiator aluminiu Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
daredan
Vand radiator din aluminiu mare pentru Dacia 1310, 1304. Radiatorul este aproape nou a fost montat pe masina dar a fost dat jos dupa o saptamana. Are si termocupla noua montata pe el. Pret 100 RON, tel 0762149941.
daredan
Pret nou pentru vanzare urgenta: 85RON! Piesa de schimb in stare foarte buna la pret de ocazie!
tunderbird
Ai si electroventilatorul?
daredan
Da, am si un electroventilator insa este un model mai vechi cu elice cu patru pale si este destul de "gros" motiv pentru care nu l-am montat pe masina (lipsa de spatiu). Daca te intereseaza, pret pentru ventilator 40Ron.
Gicu91
se potriveste pe nova gti?
Executron
Pt Nova GTI trebuie radiator de Nova, e altfel sistemul de montaj.
daredan
Nu stiu daca se potriveste pe Nova, probabil Executron stie mai bine. Merge pe modele de Dacia 1300,1310, 1304-Papuc.
ghitza
ti-am trimis un PM ,ai primit?astept raspuns
daredan
Salut Ghitza, am primit PM-ul dar nu-ti pot raspunde tot prin PM asa ca-ti scriu aici: l-as trimite si prin curier dar cred ca se mai adauga cateva zeci de lei pentru curierat. Am sa ma interesez maine si o sa-ti spun exact la cat sa te astepti. Sa-mi spui exact unde in Arad.
cristianrobert
mai ai radiatorul ,din ce oras esti?de ce l-ai dat jos, are vreo problema?merge pe 1310 injectie?
daredan
Salut! Sunt in Bucuresti, radiatorul l-am pus pe masina in speranta de a monta si un ventilator electric pentru ca la radiatorul original nu am termocupla. Dar electroventilatorul luat de la cineva era prea masiv (nu incape intre motor si radiator) si am renuntat la ideea de a merge pe racirea cu electroventilator (un ventilator nou ma mai costa inca 170RON). Am pus inapoi radiatorul original si pe asta nou il scot la vanzare. Cam asta este povestea.

Am uitat sa-ti raspund: cred ca da, merge si pe 1310 injectie. Radiatorul este radiator normal pentru Dacia.
tunderbird
QUOTE(daredan @ 27 May 2010, 20:07)
...merge pe racirea cu electroventilator (un ventilator nou ma mai costa inca 170RON)... 
*



Am vazut astazi la Dacia Pantelimon cu 150 lei.
cristianrobert
din ce cartier esti,eu am ventilator pe curea crezi ca merge,care este ultimul pret?
daredan
Tunderbird multumesc insa nu ma mai complic si nu mai are rost sa bag bani. Pana la urma merge racirea si asa, se mai ridica pana la rosu cand stau la semafor mai mult dar ii trece repede.

CristianRobert, eu sunt in Berceni. Merge si pe masina cu ventilatorul antrenat de motor asa am si eu acum pe masina. In legatura cu pretul...ce sa mai zic?! Daca vii sa-l iei, o sa negociem atunci cool.gif
ghitza
prietene ti-am scris un Pm
daredan
Cu tot respectul dar ti-am raspuns aici pentru ca nu am inca dreptul sa dau PM-uri. Vezi raspunsul un pic mai sus. Salutari.

28 May 2010, 18:11:
Vandut! Se poate inchide topicul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.