Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semn caroserie
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
augustin87r
Am o curiozitate: am vazut la unele Solenze semnul acesta la prag sub usa din spate. Ce inseamna asta? Ca e caroseria din alte materiale sau e pur si simplu un detaliu de design.
BoR
Acel semn este prezent si pe Nova/Supernova.Probabil ca s-a mostenit si la primele Solenze.Cred ca cele mai noi nu il au.
ramsen
solenza 2004 cum este a mea nu are acest semn
CIPTUNING
Sa intrebam la Vocea clientului. laugh.gif Sunt curios ce raspund, in afara de multumirile pentru interesul acordat. radmasa.gif
Nici a mea, din august 2003, nu are semnul.
Valy90
Are dreptate @BoR...am vazut si eu la mai multe solenze semnul ala, Probabil au fost cateva pana au revizuit "semnul".
sebastianu
A mea din aprilie 2003 Il are.
shake
14 aprilie si a mea are
augustin87r
Am inteles. Credeam ca sunt persoane care stiu vreun secret din Uzina. Oricum, daca s-ar face un club de Colectionari Solenza, ar fi mare bataie pe cea care are semnul respectiv...
bogdanmardare
ianuarie 2004, nu are semn.
metrix4you
decembrie 2003 si nu are semn .
adik are un mare semn in poza asta smile.gif , noroc ca s-a remediat cat de cat
crick
Primele Solenze mai au "resturi" de la SN ,la fel si UCE.A mea iulie 2003 are.
gabitzu'
QUOTE(metrix4you @ 26 May 2010, 21:58)
decembrie 2003 si nu are semn .
adik are un mare semn in poza asta smile.gif , noroc ca s-a remediat cat de cat
*



chiar ca e unic semnul asta smile.gif

-pe bune...eu nu stiam ca exista semnul ala pe vreo solenza, a mea nu are, an 2004
psychoo
nici a mea nu are. am o vaga banuiala ca acel semn e prezent doar pe solenzele care nu au airbag si acele ranforsari prin caroserie.
cel putin la care am vazut eu semnul am observat ca nu aveau airbag.
Relu_GTT
QUOTE(metrix4you @ 26 May 2010, 21:58)
decembrie 2003 si nu are semn .
adik are un mare semn in poza asta smile.gif , noroc ca s-a remediat cat de cat
*


vrei sa zici ca ai mai indreptat portiera aia ? aia trebuia direct schimbata
pedros
A mea este dec. 2004 si nu are semnul acela , inclin sa cred , dupa cum spunea un coleg , sunt niste "resturi " ramase pe stoc de la Super Nova
alexandrusiri
a mea este confort din noiembrie 2003 fara nici o dotare si nu are semnul ala.
Alexio
Si la berlina 1310 exista acel semn la stalpul dintre usi in partea de sus smile.gif la UNELE modele de zambet... la altele nu... si nu era sechela din trecut si nici o modificare pentru viitor caci au fost modele printre ultimile care nu il aveau.

user posted image
augustin87r
Vad ca a luat amploare topicul smile.gif ma asteptam sa imi sara lumea in cap ca deschizator de topicuri aiurea.... radmasa.gif
tita
am gasit un citat pe alt forum si anume :"Daciile Solenza cu ranforsari suplimentare se pot recunoaste dupa praguri, nu mai au la partea din spate a pragurilor laterale acea adancitura. Cred ca s-au vandut si din alea vechi insa ramase pe stoc, la care au lipit "MPI" pe spate...pt ca am vazut asa ceva...si au praguri vechi. "
Sa fie si asta o explicatie?eu personal cred ca acele ranforsari le au toate solenzele,nu cred ca mai bagau ei ranforsari ulterioare in praguri ,stalpi etc..
augustin87r
A mea e din 2003 si nu are ranforsari. Daca nu are barele in usa nu are nici restul...
bogdanel88
a mea e scala din luna a-9-a 2003 si nu are semnul ala la prag.nu are MPI pe spate si da are ranforsarile de care spune-ti voi in portiere.am si airbag desi am vazut multe scala fara airbag
tita
M-am uitat si eu la a mea si am vazut ca nu are ranforsarile din usi ,si cele de pe dublura (sub aripa fata),deci cele cu ranforsari au stalpi la fel ,pragurile la fel ,fata la fel.Doar tevile din usi si o dublura sub aripa fata(montant).
bogdanel88
si ceva super tare ce am vazut zilele astea:o solenza prima din aia fara bandouri pe usi,cheala cheala,fara nimic,dar avea aer conditionat.suspect nu?
shake
nu


poate asa la comandat...
10tacl3
QUOTE(Alexio @ 9 Jun 2010, 17:51)
Si la berlina 1310 exista acel semn la stalpul dintre usi in partea de sus smile.gif la UNELE modele de zambet... la altele nu... si nu era sechela din trecut si nici o modificare pentru viitor caci au fost modele printre ultimile care nu il aveau.

user posted image
*




am vazut si la un cielo acest semn pe stalpul dintre usi :-??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.