Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Clio symbol 1.4-16V.98 CP-an 2002
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
vali79m
Masina are in prezent 119.000 km, primul proprietar, arata si functioneaza ok.
Motorul a fost schimbat la 114.000km cu unul care avea 60.000km.
mai are: AC, geamuri electrice fata, 2x airbag.
Necesita schimbate bieletele directie.
Pret negociabil.
0725914889-Vali
Merced
Mie mi-a placut mereu modelu' asta pre-facelift. Parca-s mai frumoase farurile lui. Cat de rau a fost avariat in accidentul frontal?
Te intereseaza bon/bonuri de Remat plus diferenta de bani?
vali79m
Masina nu a fost avariata. Vechiul motor a cedat, reparatia costa mai mult decat un motor SH, am decis sa iau unul sh. Accept bonuri Remat si diferenta
Merced
Vad numarul din fata sifonat si d-aia intrebam. Oricum si daca a fost, ori era ceva minor, ori a fost facuta foarte bine ca altceva nu se vede smile.gif
Presupun ca motorul nou e trecut in carte, tot tacamul?
Ce diferenta de bani ai dori pe langa doua bonuri de Rabla?
george_scala_2004
salut,

practic,motorul are 65.000 km, corect ? 119.000 km (cit are in prezent) - 114.000 km (cind a fost schimbat motorul) = 5.000 km efectuati dupa schimbare. plus 60.000 km citi avea motorul dau suma de mai sus: 65.000 km.

masina arata impecabil.

succes, wink.gif
maryus_83
Nici nu a fost putin lovita... se vede clar diferenta de vopsea intre bara+capota+aripa dreapta si restul masinii.
hellcat
Posibil, insa la fel de posibil e sa le fi vopsit in urma unor zgarieturi sau incidente minore.
george_scala_2004
corect. mai ales daca, si cu siguranta, a avut casco. wink.gif oricum masina, caroseria arata impecabil. am mai vazut ceva asemanator ieri - un bmv 318 din...1999 ! blink.gif
vali79m
Motorul a fost schimbat cand masina avea 114000 km, acum are 118500. Motorul nu e trecut in acte, voi face trecerea in acte cand voi merge la rar pt autenticitate. Este normal sa mai aibe elemente de caroserie vopsite de la zgarieturi. Nu au fost evenimente grave.
george_scala_2004
poate pentru omologare. autentificarea o face viitorul proprietar.
bafta,
vali79m
Hai sus cu ea, pret negociabil.
argon
numarul pare ciocanit, e de la intalnirea cu vechiul motor ce a cedat subit la 114.000 km?
vali79m
Masina a participat la curse de masini si s-a rasturnat, invartinduse in aer de 8 ori, iar la aterizare s-a oprit cu numarul de un zid de protectie...smile.gif
hai sa fim seriosi, vand numarul de inmatriculare sau o masina de 3000 euro.
Sa imi zica mie unul care are numarul de pe fata perfect drept.
Marian66
daca vroia sa arda pe cineva, isi lua alt numar pt 20 de lei, sau il punea pe ala din spate;
vreti sa cumparati, mergeti si vedeti masina, lasati scenariile! asa e, paree revopsita in fata, dar daca nu vedeti masina, n-aveti cum sa stiti daca a fost intradevar lovita, cat de rau a fost lovita, sau poate pur si simplu i-o fi turnat unu feruginol pe masina; sau poate e doar de la aparat
tunderbird
QUOTE(george_scala_2004 @ 26 May 2010, 11:34)
... autentificarea o face viitorul proprietar...
*



Autentificarea o face actualul proprietar, ca de aia-i autentificare.
Pentru siguranta!

De pe site-ul RAR:

"Actele necesare eliberarii certificatului de autenticitate sunt:
- cerere activitate RAR;
- act de identitate solicitant;
- cartea de identitate a vehiculului;
- dovada ITP in termen de valabilitate;

Acest document il puteti obtine de la orice reprezentanta R.A.R. si este valabil pentru o singura inmatriculare, dar nu mai mult de 60 de zile de la data eliberarii sale.

Mentionam ca pentru activitatea de certificare a autenticitatii este necesara obtinerea in prealabil a unei programari care se face in baza datelor existente in documentele mentionate mai sus.

Pentru protectia investitiei dumneavoastra, recomandam ca aceasta activitate sa se deruleze inainte de semnarea actului de vanzare - cumparare. "
george_scala_2004
da-mi voie sa te contrazic ! autentificarea se face de catre noul proprietar anterior inmatricularii pe numele acestuia. nu va logica pentru care fostul proprietar sa faca autentificarea dupa care sa vinda masina !

http://www.daciaclub.ro/Autentificare-RAR-t76291.html

omologarea se face daca s-a schimbat ceva fata de configuratia in care masina a iesit din fabrica: tip motor - otto sau diesel, serie motor, sasiu, instalatie gpl, roti diferite ata de ce scrie in c.i.v., folie, etc.
tunderbird
Logica este foarte simpla: evitarea tepelor.
Tu-mi vinzi mie o masina cu probleme (un nit contrafacut la placuta motorului, de ex.). Semnam contractul, iti iei banii, iti radiezi masina si eu cand fac autentificarea la RAR constat ca nu-mi pot inmatricula masina.

Plata taxei pentru autentificare o va suporta cumparatorul sau nu in functie de cum s-a negociat tranzactia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.