Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Despre anvelope
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3
argon
Bunaziua, dezavantaje la anvelopele pliabile care ar fi? Avantajul e clar, ca o poti lua dupa tine de rezerva, dar nu stiu de ce am impresia ca trebuie sa existe si dezavantaje fata de una clasica, armata cu otel..
corbex
N-ai o harta in torpedou? Cum arata marginile rezultate din pliere?
b76bgaarh
argoane tu ai tubeless? de ce trebuie sa cari si anvelopa, nu ajunge decat camera de schimb?
argon
Nu am tubleless, dar se intampla sa se taie cauciucul, mai ales pe pietre, si nu ai ce face cu camera de rezerva.

http://www.freerider.ro/service/cum-repari...iata-16626.html biggrin.gif
C a t a l i n
Pliabilele sunt foarte subtiri, se taie mai repede, iar in unele cazuri ramai usor fara crampoane.
Laurentziu83
Eu am patit o singura data sa mi se deformeze anvelopa spate, se simtea la mers normal, dar am mai facut 100 de km cu ea asa pana acasa.

Nu merita sa cari anvelopa de rezerva cu tine. O camera de rezerva, un set de petice, o pompa si un set de imbusi sunt arhisuficiente.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.