Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Cablu AUX IN Renault(cd-mp3)+cablu alim USB
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
dan22y
Kitul Aux IN se poate folosi pentru a asculta fisiere audio din alte surse: mp3-mp4 player; telefon; GPS; etc, ce suporta mufa jack stereo 3,5mm sau 2,5mm

[attachmentid=1627888696]

Se vinde urmatorul kit AUX IN format din:

- cablu stereo 1,2 m (sau mai lung daca se doreste);
- mufa mini-iso;
- mufa jack stereo 3,5 mm sau orice alta mufa se doreste (jack stereo 2,5mm; RCA-uri etc Pt USB citeste mai jos);
- tips-uri in forma de "U" pentru a scoate unitatea din bord;
- tutorial montare pe care il primiti pe adresa de mail dupa ce livrez kitul;

Kitul AUX IN merge inclusiv pe masinile dotate cu:

- unitatile UPDATE LIST (vezi pozele de mai jos) de pe masinile Renault, incepand de la Twingo, Clio, Modus, Megane 2, Scenic 2, Laguna 2; Espace 2; adica acele unitati (CASS, CD sau MP3) ce au echipat masinile fabricate incepand cu anul 2005 ----> 25 RON/kit
[attachmentid=1627888697] [attachmentid=1627888698] [attachmentid=1627888699]

- unitatile CARMINAT Becker cu ecran monocolor (vezi poza de mai jos) care au functia AUX in meniul Expert, adica masinile fabricate incepand cu anul 2003 ---> 30 RON/kit
[attachmentid=1627888700]

- unitatile Cabasse AuditoriumTronic (vezi poza de mai jos) care au functia AUX in meniul Expert ----> 30 RON/kit
[attachmentid=1627888701]

- unitatile cu navigatie mare (cu DVD si sau DVD/Bluetooth) (vezi poza de mai jos) de pe Laguna 2 phase 2 si Laguna 3 ----> 30 RON/kit
[attachmentid=1627888702]

PS: NOU -unitatile UpdateList de pe Laguna 3/Megane3 (vezi pozele de mai jos) - 25 RON/kit exemplu poza de mai jos.
[attachmentid=1627888703] [attachmentid=1627888704]

AUX IN si pentru alte modele si marci de masini. De exemplu pentru FIAT GP cu unitate audio cd-player Blaupunkt si FIAT BRAVO cu unitate audio cd-player cu mp3 Visteon ---> 35 Ron/kit

NOU: Daca se doreste achizitionarea unui modul audio care citeste stickuri USB, carduri SD si care permite reglarea volumului si schimbarea melodiilor din telecomanda modulului, se poate achizitiona de aici si la care pot furniza cablul de mai sus plus cablu de alimentare (12V + mufa modul + mufa player).
[attachmentid=1627888705]

Cablu alimentare pentru orice dispozitiv ce foloseste USB (telefoane mobile, gps-uri, tablete, mp3-uri etc). Alimentarea se face de pe orice unitate audio UPDATELIST/TUNERLIST, NU de la bricheta masinii. Cost cablu de alimentare prin USB: 30 ron
[attachmentid=1627888706]
Am si cabluri de date pentru smartphone-uri ce folosesc microUSB si pt. Iphone 3GS/4/5/IPOD/IPAD Cost cablu date la cerere pt. microUSB/Iphone/IPOD/IPAD de la 10 ron
[attachmentid=1627888707]

Pachet cablu AUX IN + cablu alimentare USB, reducere la 50 ron ambele.

Trimit prin Posta-Romana (in jur de 10 RON/colet incluzand ramburs), sau prin curier la dorinta beneficiarului (cca. 36 ron cu trimis colet-retur bani)

Contact: PM, dan22y@yahoo.com, aici sau 0745.86.65.31
SorinCT
Foarte tare!
Imi iau si eu daca instalatia mea nu tine smile.gif
De curiozitate, de unde ai mufele?
dan22y
Mersi.
De pe metrafo.ro, Sorin.
Nu are cum sa nu tina instalatia ta, daca e facuta "ca la carte" wink.gif .
MAXIMUS22
esti din bucuresti ? astept PM
Merci
Hack
Daca erai un pic atent vedeai ca e din Bistrita wink.gif .
aLecsunder
Ai cumva idee daca la Cabasse AuditoriumTronic (cel cu magazie 6cd) merge facuta aceasta improvizatie ?
dan22y
Imi pare rau, nu merge pe masina ta.

Maine vor pleca 3 kit-uri.
grosu.iulian
salut.se potriveste pentru scenic 2005 cu navigatie carminat?
dan22y
up.gif
Saint666
Salut!
Stii cumva daca merge si pe blaupunktul cd ( fara mp3 )de pe kalos?
dan22y
Ai PM.
grosu.iulian
salut.atasez ceva poze cu carminatul meu daca reusesti ceva anuntama.am incercar ce mi-ai spus azi si nimic
dan22y
Am vorbit la telefon.

up.gif
george_moga
Salut.Pentru o laguna II din 2002 se potriveste?Imi poti spune te rog ce va trebui sa selectez pentru a asculta muzica de exemplu de pe telefon?...Ma refer ce va trebui sa aleg ca source?..cd?...sau altceva?
dan22y
Imi pare rau nu merge. Singura solutie pentru tine e un adaptor AUX gen: xcarlink, media box sau bluebird.
grosu.iulian
salut.pe jucaria mea sunt trecute urmatoarele:typ:navigation , model no :be 7410 , serial no :55013762 ec 112 ;8200300853 kw:04/05. in casetofonului an gasit ceva informatii despre auxiliar dar sun in engleza :you can connect an external unit(e.g. a discman) to the unit.this device is treated as an audio source just as,e.g. the cd changer.you can switch on this imput (on) .in this case ,source aux can be addressed ,even when no external unit is connected. if the aux function is set to aut the unit will check if an external device is connected .for recognition ,the external device must be equipped with a asignal line.
pit-bull
Felicitari dan22y pentru kit, vreau sa-mi trimiti si mie unul, iti las datele mele pe PM. Multumesc
dan22y
Mersi pit-bull, am notat. wink.gif

Sper ca te-am lamurit acum Iulian wink.gif spor la montat.

Deci kitul AUX IN merge inclusiv pe masinile dotate cu:

- CARMINAT Becker cu ecran monocolor care au functia AUX in meniul Expert, adica si masinile din anii 2003 --->
- Cabasse AuditoriumTronic 6 CD care au functia AUX in meniul Expert

Au mai plecat 3 colete.

De luni voi incepe din nou trimiterea coletelor.

Pentru Bistrita, modific si cass-urile Tuner-List de pe Renault si Dacia inclusiv cass-urile Blaupunkt de pe Dacia, cu mufa AUX IN.
grosu.iulian
daca ma lasa pustiul ma apuc imediat de treaba .multumesc mult
ionutt daniel
Pentru Tuner List ce mai trebuie ca sa functioneze?
dan22y
Ai pm.
grosu.iulian
caz rezolvat.funtioneaza perfect.multumesc mult pentru ajutor.
cyp
Am primit azi cablul, montat in nici 5 minute , se aude perfect.
Multumesc mult de ajutor

Ciprian
Dinu S
Pentru cei care au cumparat deja, cum ati scos cablul in fata? Ma gandeam ca o solutie ar fi in torpedou, dar e cam incomod sa tin acolo telefonul. Eventual poate postati si o poza. Multumesc.
Duyu
Am primit si eu astazi coletul. Era asa de bine ambalat incat mi-a luat mai mult desfacutul decat montajul. smile.gif Cablul functioneaza perfect si pot sa spun ca sunt foarte multumit. Dani este foarte amabil, te ajuta daca intampini probleme cu montajul, sau ai alte nelamuriri.
Multumesc inca o data si apelati cu incredere. wink.gif
ccezar2004
masina din semnatura... merge?.... cabasse auditorium tronic...
dan22y
Ma bucur Duyu. Mersi si eu.

Dinu S am vorbit deja.

ccezar2004 ai PM.
bogdan.stavar
salut pt un renault laguna 2 cu cd player tuner list ce mai trebuie am auxiliar la el ca am avut xcarlink dar fasaia ala merge?!
dan22y
Pt TunerList cd-player, inca nu am gasit nici o solutie mai simpla. sad.gif

Inca ma documentez.
MAXIMUS22
sa nu ma uiti biggrin.gif
dan22y
Nu uit pe nimeni blush.gif , ai PM.

Livrarile kiturilor vor incepe de luni sau marti.
nomax
Ai gasit solutia si pentru TunerList???
dan22y
Ai pm.

up.gif
Fre33lancer
vreau si eu un cablu , in Bucuresti , cum facem ? smile.gif
dan22y
Imi lasi datele tale si adresa completa pe PM si se rezolva.
M.C.
Salutare,domnule Dani.
As vrea si eu un cablu din acesta!
Pe care o sa-l iau personal de la tine cind ne vom intilni luna viitoare in Bistrita!
La palinca aia buna! alcoholic.gif
dan22y
Te-am notat pe lista M.C. Te astept.

Azi au mai plecat niste colete.

Fre33lancer
si la Bucuresti ? smile.gif
dan22y
Astazi dupa-masa vor pleca si alte colete, printre care si al tau wink.gif
Fre33lancer
Thank you biggrin.gif
dan22y
Kitul AUX IN merge inclusiv pe masinile dotate cu:

- unitatile UPDATE LIST de pe masinile Renault, incepand de la Twingo, Clio, Modus, Megane 2, Scenic 2, Laguna 2; adica acele unitati (CASS, CD sau MP3) ce au echipat masinile fabricate incepand cu anul 2005 ---->
- unitatile CARMINAT Becker cu ecran monocolor care au functia AUX in meniul Expert, adica masinile fabricate incepand cu anul 2003 --->
- unitatile Cabasse AuditoriumTronic 6 CD care au functia AUX in meniul Expert

Pentru Bistrita, modific si cass-urile Tuner-List de pe Renault si Dacia inclusiv cass-urile Blaupunkt de pe Dacia, cu mufa AUX IN.

Kitul Aux IN se poate folosi pentru a asculta fisiere audio din alte surse: mp3-mp4 player; telefon; GPS; etc, ce suporta mufa jack stereo 3,5mm.

Se vinde urmatorul kit AUX IN format din:

- cablu stereo 1 m (sau mai lung daca se doreste);
- mufa mini-iso;
- mufa jack stereo 3,5 mm;
- tips-uri in forma de "U" pentru a scoate unitatea din bord;
- tutorial montare;

[attachmentid=1627630759]

Pret: 15 RON/kit

Trimit prin Posta-Romana (in jur de 6-7 RON/colet incluzand ramburs).

Contact: PM, aici sau 0745.86.65.31
ccezar2004
m-am uitat sub scaun si nu am nimic... chiar nu stie nimeni unde infing acest cablu? niste poze ar fi de milioane....
dan22y
Pai in primul rand ar trebui sa identifici unde este amplasat amplitunerul la tine in masina. Incearca undeva in spatele masinii in portbagaj: in stanga sau in dreapta trebuie sa fie amplasat, in peretii laterali.

Sau cand ai timp fa o poza la mufele din spatele unitatii din bord sa-mi dau seama de niste lucruri.
MIHAELY
Cum pot sa verific daca la mine functioneaza...
am CD ...
se mai pot folosi comenzile de la volan..?
dan22y
In primul rand verifici in meniul Expert (tine apasata tasta aceea muzicala mai multe secunde) daca ai functia AUX ON/OFF.
Desi dupa anul fabricatiei masinii tale ai TunerList CD, deci mai mult ca sigur nu merge la tine. Merge doar la aceia care au Navigatie Carminat sau Cabasse Auditorium.
Comenzile de la volan vor merge doar pentru sunet (+/-), schimbare sursa (cd/radio/aux), insa schimbarea melodiilor de pe sursa conectata la acest cablu nu este posibila .
99AIM
Man trimiti si la C-ta un cablu cam de 1,5m si o mufa verde la aceeasi bani?nu-mi trebuie sarmele de scos rcd,merge?
dan22y
Man smile.gif , la cine am trimis cablu mai lung nu am cerut nici un ban in plus wink.gif

Da-mi te rog datele pe PM si luni ai coletul la posta. Deci 15 ron kitul + 7 ron (transport+ramburs) = 22 ron , e ok?
99AIM
ok,sa nu uiti sa-mi mai pui o mufa verde in plus
Saint666
Recomand. Foarte multumit.
gabi03
Salut. Pentru un Symbol din 2008, cu Update List merge adaptat? Daca da, as dori si eu un cablu de 1,5m si restul pieselor din complet. Sunt din Bucuresti; daca imi dai ok te sun sa-ti dau adresa. Mersi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.