Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tablou sigurante
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
peacock27
wacko.gif
Am o mare rugaminte,din senin au picat in acelasi timp si ventilatorul de la bord si stergatoarele,ar putea sa imi spuna cineva daca e din sigurante si care ar fi aceasta(am o dacie 1310 din 1999) unsure.gif unsure.gif
multumesc anticipat!
Ionut.cta
Pai verifica sigurantele. Eu am prima siguranta de sus Stergatoarele,avariile,ventilatorul si plafonierele.Schimba siguranta si vezi care e treaba
Alexio
Pima de sus tati. Daca cumva tot nu merge... vezi ca poate nu fac bine contact papupcii care intra in contact... eu asa am patit
MECCA
azi de dimineata cand veneam la serviciu mi-au picat brusc, ceasul care indica nivelul de benzina, acul de la incarcare, acul de presiune ulei si temperatura apa.Semnalizare funcioneaza, + prin contact la bobina am, ce sa se fi intamplat oare ????
Minel
Mai mult ca sigur ai arsa prima siguranta de sus ... si tot mai mult ca sigur ai tablou de sigurate cu 10 !

Bafta !
mihai7575
Asa e cum spun colegii,e prima de sus ,daca tot o schimbi pune-i una de ceramica,nu de plastic,sfatul meu.
ion2utz
poate cineva sa ma ajute si pe mine sa imi spuna cum sa schimb un panou din ala electric ? mi-am luat unul cu leduri,si dupa ce am scos toate firele din cel vechi mi-am prins urechile ca nu mai stiam cum sa le mai pun inapoi...am reusit eu cu cateva comenzi insa nu sunt bine deloc...nu inteleg cum trebuie sa vina firele alea ca unele sigurante au 2 iesiri,altele au doar una...se poate sa ma contacteze cineva?
bygy007
poate te ajuta schema

rosu + prin contact
albastru + fara contact
gri semnalizare
alb pozitii
verde faza scurta
galben faza lunga
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.