Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SCHIMB jante 17' cu 16'
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
k100rs
am cumparat un laguna II fabr 10.2006 si a venit cu jante pe 17'. as fi interesat sa le schimb cu unele pe 16' caci mi se pare ca masina este prea rigida (sa cresc balonul cauciucului ). toate jantele sunt impecabile. cauciucurile sunt cam la jumatatea vietii...
pentru cei cunoscatori : schimbarea jantelor implica si schimbarea discurilor de frana? caci la un magazin de piese am aflat ca sunt discuri ptr jante de 16', 17'....am ramas nitel nedumerit.

raspunsurile aici sau pe pm. locatia bucuresti / otopeni .
octav_
Un pret numai pentru jante?
RLaguna
Salut, in cazu-n care treci de la jante de 17" la 16" nu e musai necesar sa-ti schimbi discurile deoarece roata de rezerva e pe 16" si merge fara probleme.
Dar distanta dintre etrier si corpul jantei (pe fata) e destul de mica.
O zi buna si spor la vanzare. sau schimb smile.gif
k100rs
QUOTE(RLaguna @ 3 Jun 2010, 07:20)
Salut, in cazu-n care treci de la jante de 17" la 16" nu e musai necesar sa-ti schimbi discurile deoarece roata de rezerva e pe 16" si merge fara probleme.
Dar distanta dintre etrier si corpul jantei (pe fata) e destul de mica.
O zi buna si spor la vanzare. sau schimb  smile.gif
*


deci totusi exista o diferenta intre discurile ptr jantele 16' si 17' ! credeam ca pe acelasi disc se potrivesc mai multe dimensiuni de janta....merci!

3 Jun 2010, 09:14:
QUOTE(octav_ @ 2 Jun 2010, 21:47)
Un pret numai pentru jante?
*



cum spuneam in anunt, sunt jantele de pe masina! daca le vand raman cu ea pe butuci smile.gif
corvinarh
am un set de rial flair... pe 16...
k100rs
QUOTE(corvinarh @ 3 Jun 2010, 09:51)
am un set de rial flair... pe 16...
*


as prefera unele renault...mai vedem!
RLaguna
Salut, eu am un set de jante modelul din imagine, jantele sunt ok inclusiv cauciucurile, de fapt cauciucurile sunt Continental si noi, nu cred ca au mai mult de 10 000km.
Cauciucurile tale in ce stadiu sunt? O poza cv?
Multumesc frumos.
k100rs
QUOTE(RLaguna @ 7 Jun 2010, 15:24)
Salut, eu am un set de jante modelul din imagine, jantele sunt ok inclusiv cauciucurile, de fapt cauciucurile sunt Continental  si noi, nu cred ca au mai mult de 10 000km.
Cauciucurile tale in ce stadiu sunt? O poza cv?
Multumesc frumos.
*


salut! cauciucurile pe fata sunt pirelli iar pe spate michelin. nu sunt noi dar nici in stare rea nu sunt. cred ca sunt cam pe la jumatate din uzura. mai mult nu stiu de ele caci asa le-am luat. daca esti in bucuresti ne-om putea intalni sa le vedem.
0723211756
k100rs
dintre cunoscatori, pe jantele mele s-ar potrivi cauciucuri cu dimensiunea 215/55/17 ? am vazut azi la un laguna nou .....
k100rs
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.