Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sfat achizitie pachet bass
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
razvy_zeus
Salut,

Vraeau sa montez pe un logan un pachet de bass.
Dupa mai multe cautari am gasit varianta asta de care eu sunt foarte incantat:
http://www.alpineshop.ro/pachete-alpine/pa...1243bp-341.html.
Imi place mult subwooferul pentru ca e protejat si nu am cum sa stric difuzorul daca mai car si eu ceva in portbagaj.

Ce parere aveti ?.... eu cred ca merita dar e bine sa intrebi biggrin.gif
lag_ph
Eu zic ca daca il iei si montezi, sa anunti cum e.. ca si pe mine ma tenteaza.
Vad ca nu are si cabluri/manopera inclusa...
razvy_zeus
Sigur.....mai am putin de strans si il pun wink.gif
lag_ph
eventual si costurile cu cablu, montaj, reglaj...
Fuzz
De ce nu te uiti si la http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_a..._B30_Bass_Pack/ ?
razvy_zeus
Multumesc FUZZ dar cred ca e o mica, MARE , diferenta intre ce vreau eu si ce mi-ai recomandat tu .

Hack
Wooferul e mortal, am si eu asa ceva, mi-as fi dorit sa fi fost ceva mai mic ca dimensiuni... dar e bun si asa biggrin.gif . Pretul pare OK.
lag_ph
in combinatie cu ce amplificator?

ceva poze/video? smile.gif
Hack
Amplificatorul este un JBL GTO dar nu mai stiu exact modelul. Doar poza asta o am la indemana:
[attachmentid=1627630998]
lag_ph
nice.. intradevar, cam mare..

si.. zici ca-si face treaba, ha? biggrin.gif
Hack
Ooooo da, mie imi depaseste asteptarile/nevoile...daca dau tare mi-e frica sa nu dezmembrez pet-ul icon_mrgreen.gif .
razvy_zeus
deci cred ca o sa merg pe varianta Alpine..... sper sa aiba putere statia.

Multumesc pentru informatii
lag_ph
vezi ca nu asigura si montaj ei.. si aparent ar mai fi si ala (cu tot cu cabluri) vreo 180 lei.

deci, vreo 880 lei
alexxutzu
Parerea mea....este sa cauti la beloud pentru ca sigur in banii aia cumperi ceva mai bun, eu am avut pachetul B30 dar nu se simte intr-un symbol (depinde cat de inrait esti). Mai bine mai pui 100 ron si iti iei ceva mai capabil ptr ca amplificatorul ala Alpine are doar 150w rms in punte, degeaba are wooferul 250w.
razvy_zeus
Multumes pentru info dar cred ca pt o perioada o sa renunt la achizitia asta .... probleme financiare sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.