Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am facut ditamai pocinogul! :(
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Filip
Deci... vineri dupa un examen (pe care l-am luat), eu si cu un coleg, bucurosi nevoie mare, am zis sa mergem sa facem un gratar. Am plecat la Pustnicu. Totul ok, mancat, jucat fotbal etc. Aveam portofelul. Ne intoarcem in Bucuresti, colegul statea in Pantelimon, oprim langa un mini-market sa luam apa, suc etc, si sa mergem la el acasa sa ne racorim (ca are AC acasa omul). Cand am oprit la magazin, m-am uitat la portofel il aveam. Plecam de la mini-market, ajungem la blocul lui, dau sa parchez pe un loc, dar abia incapea masina si n-aveam timp sa parchez ca treceau multe masini (aici am deschis si eu si el de cateva ori usile - iar eu aveam portofelul cu acte in buzunarul usii), pe urma am mers si am cautat alt loc de parcare, mult mai lejer, unde am si lasat masina. Mergem in apartament, la 8 seara mai aveam un examen la infografica (de 2 credite, l-am luat si p-ala). Stam pana pe la vreo 7 seara, si hai sa coboram sa mergem cu masina la facultate. Vad ca nu e portofelul. Urcam la ala, crezand ca sigur l-am uitat la el in casa. Nimic. Coboram iar, intarziam (pana la urma am intrat la examen la 8.30 radmasa.gif pentru ca era si un concert pe la Agronomiei (furnicar de oameni, politie etc.). Acte nimic. A doua zi (ieri sambata) cauta de nebun actele prin masina (nimic). De ce cred eu ca mi-a cazut din buzunarul usii portofelul? Pentru ca am o gramada de nimicuri pe-acolo, si tot vineri, in ziua fatidica, mi-a cazut si telefonul (tot din buzunarul usii) pe jos, dar pe ala l-am auzit, ca a facut poc!
Bani nu aveam in portofel... dar o sa dau bani sa-mi scot alta C.I. si alt permis.
Am vorbit si cu unchiul meu si mi-a zis sa mai astept putin (desi o sa am nevoie de C.I. in original in curand), poate l-o gasi cineva si l-o duce la politie. Cu masina nu mai pot sa mai circul, ma simt FOARTE NASPA de parca as fi facut un accident, deoarece e cel mai mare POCINOG pe care l-am facut vreodata. Ma intrebati de ce n-am tinut actele in buzunar? Raspuns: ma incomodeaza cheile, portofelul, telefonul in buzunar cand conduc. Si le pun si eu pe unde pot prin masina....
Ce sa fac acum? Luni sa ma duc la sectia de politie aferenta sectorului din care face parte cartierul Pantelimon? Sa intreb acolo daca s-au gasit niste acte?
Va rog eu mult, dati-mi sfaturi.
dragoselu
Imi pare rau ca ti-ai pierdut actele! Da un anunt in ziar, precizezi ca e vorba doar de acte, scrii si de o recompensa. Si eu am un rucsac, caruia i s-a stricat fermoarul, am ignorat defectiunea si s-au "scurs" din el pixuri, cateva cartulii si portofelul cu CI, certifiat de nastere, permis conducere, pasaport, legitimatii Metro si Selgros, card BT... sad.gif

L-a "gasit" una din femeile de serviciu, renumita pentru a fi si cleptomana (adica daca lasi un pachet de tigari la fumoar in pauza, dupa ce vii de la ore nu-l mai gasesti, au patit colegii fumatori, daca lasi o carte sau un manual, pix, umbrela sau croissant, nu le mai gasesti... wink.gif... Mi l-a returnat dupa 2 zile, am intrebat-o si de pixurile cu gel, 3 cu rosu si 3 cu albastru (tot costau si alea ceva bani, vreo 4 lei bucata) si mi-a returnat doar unul cu albastru, era tot ce gasise... wink.gif) De atunci, portofelul sta in buzunarul stang de la costum, iar daca nu port costum, il las acasa!

Incearca sa mergi inapoi prin locurile pe unde ai fost si intreaba de portofelul cu acte, nu se stie de unde sare iepurele... Si in ultimul rand roaga-te sa ai bafta ca un om cu suflet sa te caute sau sa lase la Politie actele tale!

Cele bune!
l@u
mai bine taceai !
studioworks
daca-l gasesc ti-l trimit prin posta mellow.gif
Maskatu
Naspa filipe... din pacate sansele sa il mai gasesti sunt nule pe zi ce trece. Eu m-as duce in parcarea unde ai zis ca s-ar putea sa iti fi cazut... sa cauti pe sub masini, si eventul (nu glumesc) uita-te prin tomberoanele din jur. Cine stie cine l-a gasit, s-a uitat prin acte si a vazut ca nu ai bani si apoi l-a aruncat la gunoi... eventual daca prin zona sunt spatii verzi (boscheti,iarba) cauta si pe acolo. Daca cineva l-a gasit si l-a rasfoit, cu siguranta nu avea ce sa faca cu el, si apoi l-a aruncat. Sansele sa il fi gasit un bun samaritean si sa ti-l aduca la usa sunt slabe.


PS: ai putea printa cateva afise cu "pierdut portofel, continea acte,etc..., ofer recompensa"... cine stie ce pica. Le lipesti in zona unde crezi ca l-ai pierdut.
Executron
QUOTE(dragoselu @ 13 Jun 2010, 12:00)
L-a "gasit" una din femeile de serviciu, renumita pentru a fi si cleptomana (adica daca lasi un pachet de tigari la fumoar in pauza, dupa ce vii de la ore nu-l mai gasesti, au patit colegii fumatori, daca lasi o carte sau un manual, pix, umbrela sau croissant, nu le mai gasesti... wink.gif... Mi l-a returnat dupa 2 zile, am intrebat-o si de pixurile cu gel, 3 cu rosu si 3 cu albastru (tot costau si alea ceva bani, vreo 4 lei bucata)
*



Deci scuze, dar nu ma pot abtine...

Dupa ce ca ti-a dat femeia toate actele, si vad ca erau unele f. importante - cert de nastere, CI, pasaport si te-a scutit de o groaza de timp pierdut precum si bani.... II MAI CERI SI PIXURILE!? blink.gif

ONTOPIC

Sa va zic si eu o faza funny patita de mine.

Eram intr-o parcare publica subterana. Ma dau jos sa iau ceva din portbagaj, ma bag in masina. Langa mine era borseta.... Plec... Simt ca dau peste ceva cu roata.. " ah.. o fi doar o piatra". Mers 1 km... A DISPARUT BORSETA....

Inapoi la garaj, borseta mea era in mijlocul parcarii cu ditai urma de roata pe ea... Calcasem pe ea. biggrin.gif
denisCT
N-auzi ca erau cu gel?
l@u
QUOTE(Executron @ 13 Jun 2010, 13:28)
Deci scuze, dar nu ma pot abtine...

Dupa ce ca ti-a dat femeia toate actele, si vad ca erau unele f. importante - cert de nastere, CI, pasaport si te-a scutit de o groaza de timp pierdut precum si bani.... II MAI CERI SI PIXURILE!?  blink.gif
*



rusii astia sunt mai scotieni decat scotienii...astia nici la carciuma nu lasa spaga si barmanii ii fura ca sa se scoata !!
bmwh548
Mi-am pierdut si eu CI anul trecut (cumparasem ceva si a fost nevoie de ea pentru garantie). Am observat seara, am mers inapoi la magazin si aia au spus ca nu au gasit nimic. Dupa vreo 2 saptamani de asteptare mi-am facut alta. In alea 2 saptamani am mers la politie o data la cateva zile. La intrare este un agent (e pe post de birou de informatii) care are si CI gasite. A cautat de fiecare data si bineinteles ca nu a gasit nimic. In privinta actelor necesare pentru eliberarea unui act nou te lamuresti la sectie (au acolo lista afisata frumos), posibil sa gasesti si pe site. Ai de platit o taxa modica la Finante (10-15 lei, nu mai tin minte). La permis probabil procedura e similara.
Serje
3 cu rosu si 3 cu albastru ... dragoselu o fi stelist?
C@talin
bre filip io am patit sa las portofelu de chei pe masina.
noroc ca m-am trezit pe undeva pe la parcu carold ca nu sunt in masina.
M-am intors pe drumu care am venit si le=-am gasit pe jos,portofelu facu zdrente calcasera masinile pe el biggrin.gif Cazusera intre liniile de tranvai intr-o curba.noroc ca nu cazusera pe sina,ca le adunam cu farashu laugh.gif
Da bine ca am gasit toate cheile ca era cam naspa sa stau sa refac vreo 7 chei .

Portofelu cu bani nu-l scot din buzunaru de la spate. daia am schimbat pana acuma vreo 3 perechi de carduri rupte. wacko.gif
Filip
Taxa de eliberare permis de conducere e de 68 de lei, nu? sad.gif De fapt e de inteles, ca e tehnologie cu holograma, cip integrat, poza etc etc.
Dar va dati seama cat de frustrant este, cand deschizi usa la masina, te uiti in oglinda sa te asiguri ca nu vine nimeni din spate sa-ti rupa usa, nu stai sa te uiti la buzunarasul usii sa vezi daca iti cade sau nu portofelul de acolo. (de fapt nu trebuia sa cada nimic, dar am asa in buzunarul de la usa sofer: perie de dat zapada, racaitoare de gheata pentru geamuri, surubelnite, ciocan (d-ala mic de cizmar), aaa... tot felul de prostii, plastic-ul ala care vine in spatele clantaului de la usa, dreptunghiular, un maner de la manivela de la geam (toate de rezerva, sa fie acolo...), si mi-a zis mie Daniel ca o sa ma bage in bucluc intr-o zi dezordinea de la mine din masina... sad.gif sad.gif
Serje
Prin Bucuresti mai aveti inca zapada si gheata??????
radian
QUOTE(Filip @ 13 Jun 2010, 11:56)
Deci... vineri dupa un examen (pe care l-am luat), eu si cu un coleg, bucurosi nevoie mare, am zis sa mergem sa facem un gratar. Am plecat la Pustnicu.... Mergem in apartament, la 8 seara mai aveam un examen la infografica (de 2 credite, l-am luat si p-ala)...
*



Bai ce PLM de studii se fac in ziua de azi? Dai un examen dimineata, apoi iesi la iarba verde la un gratar, si seara mai promovezi un examen... De fapt, asa e, mai nou conditia minima si suficienta pentru a promova un examen este sa ai bunul simt sa te prezinti la examen. Daca ai mai avut si oleaca de prezenta, deja te-ai abonat la o nota maricica... Vai de curul lui invatamant superior...

P.S. Am inteles ca la prima tentativa de parcare locul era destul de stramt, dar, de ce a trebuit sa tot deschizi usa? N-ai oglinzi laterale in dotare? Ori tu ai pozitionate oglinzile laterale sa te avertizeze in caz de vreun bombardament intempestiv al aviatiei inamice...
Filip
Pai nu... dar asa sunt eu, gasesti tot felul de tampenii la mine in masina... sad.gif
@Radian, aveam o bordura mai inalta in fata, si am coborat sa ma uit sa vad daca dau sau nu cu scutul in ea, eu ma uit, nu astept sa faca POC! si pe urma vad eu ce mai fac...
Serje
Erau inghetate probabil ... radmasa.gif si nu o apucat sa dea gheata de pe ele.
Filip
@Radian, examenul la infografica la noi a constat in desenearea (dupa instructiuni clare) a unui birou. Practic un simplu plan al unei incaperi cu un birou... repet dupa instructiuni clare. Tot ce trebuia sa stii erau cateva comenzi in Autocad si... atat. smile.gif Pentru primul examen, da am invatat destul...
Oricum, nu asta e important.... ce fac eu cu actele mele acum?!? Prostia si indolenta se plateste scump... Ce trebuia eu sa fac: 1. sa am ordine in masina (prea tarziu). 2. Sa-mi fi montat cutia de acte (o am in casa de anul trecut, si mi-a fost lene s-o montez pana acum). Iar acum eram si eu vesel si fara nici o grija. sad.gif((((((((((
kog
QUOTE(radian @ 13 Jun 2010, 12:53)
Bai ce PLM de studii se fac in ziua de azi? Dai un examen dimineata, apoi iesi la iarba verde la un gratar, si seara mai promovezi un examen...

*


eu am dat si 3 intr-o zi

Filip, mai asteapta, poate il gaseste careva
bmwh548
Da' daca dai usurel cu fata si asculti atent nu merge?

Data viitoare daca tot vrei sa pui undeva portofelul poate ar fi mai indicata polita de sub bord sau si aia e plina?
Filip
Si polita e plina de tot felul de borcanase cu: sigurante, suruburi, piulite, o agenda, un burete, aaaa si ar mai fi. Mergea pus acolo, dar daca nu m-a dus capul... cel mai bine era sa-l fi pus in ghiozdan. Ghiozdanul era solutia... sad.gif(((

Edit: da nu vreau sa dau cu fata in nimic, nu vreau sa-mi zgarii scutul, un sofer adevarat, nu atinge nimic, niciodata!
bmwh548
Un sofer adevarat nu are nevoie sa deschida portierele sa faca o parcare tongue.gif
kog
incearca sa ii gasesti portofelului un loc mai sigur data viitoare, in cutia de acte, buzunarul ala baban de la schimbator, scaunul din dreapta daca esti singur, etc. Am si eu multe tampenii in masina cum ar fi un schimb intreg de becuri, sigurante, suruburi etc, dar tot mai am loc si de un portofel sau telefon. In buzunarul de pe usa e rigleta de gheata si o laveta umeda de parbriz nu are rost sa tii altceva in buzunarele alea.
dragoselu
Asa e, ma, sunt zgarcit! blush.gif Dar la cate croissante mi-a luat femeia asta, plus umbrela plus doua manuale de franceza nou-noute editura Hachette pe care am dat destui banuti, cred ca putea sa-mi dea si pixurile? Sau ce face cu ele?!

QUOTE(Executron @ 13 Jun 2010, 13:28)
Deci scuze, dar nu ma pot abtine...

Dupa ce ca ti-a dat femeia toate actele, si vad ca erau unele f. importante - cert de nastere, CI, pasaport si te-a scutit de o groaza de timp pierdut precum si bani.... II MAI CERI SI PIXURILE!?  blink.gif

ONTOPIC

Sa va zic si eu o faza funny patita de mine.

Eram intr-o parcare publica subterana. Ma dau jos sa iau ceva din portbagaj, ma bag in masina. Langa mine era borseta.... Plec... Simt ca dau peste ceva cu roata.. " ah.. o fi doar o piatra". Mers 1 km... A DISPARUT BORSETA....

Inapoi la garaj, borseta mea era in mijlocul parcarii cu ditai urma de roata pe ea... Calcasem pe ea.  biggrin.gif
*




13 Jun 2010, 14:17:
QUOTE(Serje @ 13 Jun 2010, 13:41)
3 cu rosu si 3 cu albastru ... dragoselu o fi stelist?
*



Da, sunt stelist! blush.gif
vis-a-vis
Ce cauta cartea de identitate la tine? nedumerire.gif
Cum dracu' sa te dai jos ma sa n-atingi cu scutu'? Pai nu d-aia e scut?
Si arunca din rahaturile alea din masina, ca oricum o sa pastrezi numai de ce nu trebuie in caz de nevoie. Fa-ti o lada cu scule si arunc-o-n portbagaj.
Si eu am mai pierdut telefoane si altele prin masina, dar le-am gasit tot acolo. Cauta bine prin toate cotloanele. Daca nu, cum a zis si maskatu, e prin vreun cos de gunoi din zona unde l-ai pierdut.

Cum dracu' sa nu poti sa mergi cu masina daca ai pierdut actele? Ti-a expirat ITP-ul?
bygy007
vezi ce se intimpla daca vii sa bei la mine in cartier naughty1.gif ca daca il gaseam eu erai bun de cinste blush.gif
giany911
Filip era ultima persoana la care ma gandeam ca o sa isi piarda vreodata ceva. Pai bine ma Filipe, ce-ai facut? In fine, nu-i momentul acum.
Victoras2001
Ba, nu-ti zic astia Pilif degeaba. Exista niste prioritati si niste responsabilitati pe lumea asta. Nu sunt multe, dar exista. In 36 de ani mi-am pierdut de doua ori umbrela, iar dupa aia n-am mai folosit obiectul niciodata. Si asta pentru ca folosind-o o data pe an, imi iesea din minte c-o am cu mine. Dar actele ma? Portofelul plin cu acte? Pai nu zic ca nu l-as pune-n usa daca ma incomodeaza, dar m-as asigura ca nu-l pot pierde. Pentru ca e prea important. Cat de iresponsabil poti fi ca sa deschizi usa si sa nu-ti treaca prin cap ca-ti poti pierde toate actele, cardul si banii?
Despre domnul profesor care-si maltrata psihic certificatul de nastere tinandu-l la purtator... radmasa.gif

LE. Daca te nervozeaza portofelul din buzunar in timpul sofatului, am eu niste prieteni la psihiatrie, care vor sa-si dea corigenta si n-au pe cine.
77licu
ai trecut pe aici?
ydaniel
deci nu ne mai vedem maine.
Serje
Nu te intalnesti cu oameni fara acte?
vis-a-vis
secsuale?
cosmin_2300
Pilife ... da' cu C.A. ce faceai la tine ? radmasa.gif
Actele de la masina nu erau in portofel ?
Victoras2001
Da de ce sa n-ai CI la tine? Vrei sa te imputi pana te afla autoritatili?
tribunul
Eu acu vreo cativa ani am plecat la mare, cu o dacie vreo 4 insi. Pe drum ne-am oprit la parintii unei pasagere sa degustam ceva. Cand m-am dat jos din masina mi-a cazut ceasul, nu era de marca dar mergea bine (Q&Q).
Am mancat, ne-am ospatat si am plecat. La vreo 5-10 minute imi dau seama ca am pierdut ceasul, realizez ce s-a intamplat, dar zic sa nu ne intoarceam ca nu ne merge bine, soferul era incepator de incepator si am avut emotii la greu cu el la volan, si nu ne mai trebuiau si altele, ziceam sa ne vedem noi la mare, da-l in colo de ceas.
La intoarcere de la mare, dupa 2 saptamani, trecem pe la locul cu pricina, si ceasul era la locul lui, in iarba, doar ca trecuse o masina peste curea si o rupsese, ceasul in schimb nu avea nicio zgarietura.
A mai mers multa vreme intr-o cutie printr-un dulap, a fost ultimul ceas pe care l-am purtat.
Filip
Cartea de alegator era tinuta intr-un plastic, in care tineam si permisul, mai mult pentru plasticul ala tineam cartea de alegator, ca sa protejeze si permisul. Deci mor... mai caut prin masina, cand vine taica-meu cu ea, dar nu cred ca il gasesc.
Actele la masina le am, asigurarea si talon si tot, ca le tin intr-un dosar, si ala era sub scaunul pasagerului din dreapta, alea n-au cum sa se piarda...
@vis-a-vis - stiu ca apar in evidentele politiei cum ca am carnet, si la un control pot sa verifice, dar SE DA AMENDA!!! Si nu vreau sa mai fac alt pocinog, dupa ce ca am pierdut actele sa mai platesc si AMENDA. Chiar, la politie se poate da o hartie doveditoare care sa tina loc de carnet, cum ca am carnet, da` l-am pierdut? Asta ca sa nu iau amenda.
Intreb si eu... blush.gif
Ca ma gandesc sa nu-mi fac inca actele, poate le-oi gasi pe-astea de le-am pierdut...

Pe viitor o sa tin o hartiuta in portofel in care sa scriu: "domle` sunt un cascat, mi-am pierdut actele, n-am bani in portofel, da` te rog eu, du-le la politie sau ceva, ca te cinstesc!". laugh.gif
vis-a-vis
Mai nene, tu cum iesi din casa? Nu ti-e frica?
Declari alea pierdute si daca te opreste cineva zici ca le-ai declarat pierdute.
Markos
QUOTE(dragoselu @ 13 Jun 2010, 13:00)
portofelul sta in buzunarul stang de la costum, iar daca nu port costum, il las acasa!

Ma, tu esti ca argon, daca nu porti costum, īl lasi acasa. Ala, daca nu e la munte, īnseamna ca nu vine.
Filip
QUOTE(vis-a-vis @ 13 Jun 2010, 15:37)
Mai nene, tu cum iesi din casa? Nu ti-e frica?
Declari alea pierdute si daca te opreste cineva zici ca le-ai declarat pierdute.
*


Si nu-mi da amenda politistul care ma opreste?
Si DACA GASESC ACTELE, odata ce le-am declarat PIERDUTE, mai sunt oare acele acte declarate pierdute - valabile?
Oricum, cineva imi zicea ca se da amenda pentru neglijenta daca mi-am pierdut C.I. Asa e?
dragoselu
QUOTE(Victoras2001 @ 13 Jun 2010, 15:50)
Ba, nu-ti zic astia Pilif degeaba. Exista niste prioritati si niste responsabilitati pe lumea asta. Nu sunt multe, dar exista. In 36 de ani mi-am pierdut de doua ori umbrela, iar dupa aia n-am mai folosit obiectul niciodata. Si asta pentru ca folosind-o o data pe an, imi iesea din minte c-o am cu mine. Dar actele ma? Portofelul plin cu acte? Pai nu zic ca nu l-as pune-n usa daca ma incomodeaza, dar m-as asigura ca nu-l pot pierde. Pentru ca e prea important. Cat de iresponsabil poti fi ca sa deschizi usa si sa nu-ti treaca prin cap ca-ti poti pierde toate actele, cardul si banii?
Despre domnul profesor care-si maltrata psihic certificatul de nastere tinandu-l la purtator... radmasa.gif

LE. Daca te nervozeaza portofelul din buzunar in timpul sofatului, am eu niste prieteni la psihiatrie, care vor sa-si dea corigenta si n-au pe cine.
*



Cat imi iese de la prietenii tai daca vor sa dea "corigenta" cu mine? Eu le sunt profesorul potrivit!

<span class='edit'>13 Jun 2010, 17:11:</span>
QUOTE(Markos @ 13 Jun 2010, 16:46)
Ma, tu esti ca argon, daca nu porti costum, īl lasi acasa. Ala, daca nu e la munte, īnseamna ca nu vine.
*



Si unde sa-l pun? In buzunarasul de la sort? Fac si chinezii astia niste buzunare la sorturile lor, pentru maini micute... smile.gif Bine, permisul il iau, il pun intr-o servietuta din aia de care au soferii de tir cand trebuie sa li se faca vama... Ce mi-a mai placut la insi e ca toti poarta cheia de la "masina" la gat, cu un snur destul de gros, sa nu o piarda: gatul sau cheia! mellow.gif
bmwh548
QUOTE(Filip @ 13 Jun 2010, 16:52)
1. Si nu-mi da amenda politistul care ma opreste?
2. Si DACA GASESC ACTELE, odata ce le-am declarat PIERDUTE, mai sunt oare acele acte declarate pierdute - valabile?
3. Oricum, cineva imi zicea ca se da amenda pentru neglijenta daca mi-am pierdut C.I. Asa e?
*



1. Zici ca abia le-ai pierdut si urmeaza sa treci pe la sectia de politie a doua zi (daca e seara spre exemplu). Din ce imi aduc aminte perioada in care trebuie sa declari actele pierdute era de 48 de ore.
2. Odata declarate pierdute, actele respective se anuleaza (la eliberarea unui act nou ai si serii noi).
3. Nu se da amenda pentru pierdut CI.

Edit: nu mai ai niciun fel de act care sa ateste identitatea? Nicio legitimatie nimic? Eu am umblat vreo 2 saptamani fara CI cand am pierdut-o, dar aveam permisul si legitimatia de student (nu stiu cat o fi de valabila in asemenea cazuri, dar decat de loc...).
Filip
Am carnetul ala de student.... si sa-mi aduca taica-meu o copie dupa buletin...
radian
Un amic, nu demult, in parcarea unui hypermarket, in timp ce se pregatea sa plece, vede pe un trancalau de alaturi care tocmai plecase ca-si uitase portofelul pe cupola masinii, care binenteles a cazut pe jos. Amicul meu ii ia omului portofelul, repede in masina si fuga dupa ala. Il ajunge din urma il claxoneaza, ii da semnale din faruri, ala, claxoneaza inapoi iritat si accelereaza sa nu-l lase pe amicul meu sa-l depaseasca. In final, dupa o cursa de cativa km, reuseste sa-l depaseasca, vede in fata un echipaj de la circulatie, forteaza un pic, si, are timp sa opreasca in dreptul politistilor si sa le spuna repede "opriti-l p-ala". Politia il opreste pe individ, apoi vine la amicul meu sa-i ceara explicatii, asta le povesteste toata tarasenia, si le da portofelul. Politaiul, merge tantos la individ, si ii cere actele la control. Ala saracu, dupa doua minute de cautari realizeaza ca numai are portofelul si este in pragul unei crize de isterie... biggrin.gif

In fine, dupa explicatiile de rigoare, individul merge la amicul meu, ii multumeste, si ii spune: "domne, am vazut ca ma claxonezi si-mi faci semne, dar am crezut ca ti-oi fi gresit cu ceva si mi-a fost frica ca ai chef de scandal"... biggrin.gif
Merced
O singura intrebare pentru Filip: porti casca?


Cumva e timpul? blush.gif
ydaniel
radmasa.gif laugh.gif
Filip
editat
C@talin
sad.gif
sonykel
si toate astea pentru ca esti zgarcit si nu ti-ai pus si tu AC acasa ca tot omu. Daca aveai AC nu te mai duceai acasa la alt coleg , te duceai la tine , nu te chinuiai cu parcarea , ca ai locu tau , ai placajele tale.
Si daca nu pierdeai actele conduceai tu mai des masina nu tatal tau , si probabil el nici nu pune placajele la unghi corespunzator.
Deci te-ai zgarcit si nu ti-ai pus AC , si dai banii pe spagi , pe acte si nervi si timp pierdut.
Si daca iti mai raman ceva bani tot o sa ti manance intr-o buna zi vreo bagaboanta.... Deci vezi cum o dai trebuia sa-ti pui AC acasa.

PS. s-ar putea sa nu te despagubeasca RCA-ul cat trebuie , ptr ca masina e veche , dauna mare... lugu , lugu , laga , laga...
bion
Filipu`cu carton ,scoci,superglue si o pensula faci minuni dintr-o dacie smile.gif
Filip
editat
Merced
radmasa.gif
"I-ati" casca aia pe care am sugerat-o mai devreme. tongue.gif
Oricum fusese sudata si para-sudata masina aia, inca o lucrare in plus nu mai conteaza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.