Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Manopera revizie la preturi de criza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
morpheus2kro
Va salut
Pentru cei interesati de schimburi de ulei, filtre, placute si care nu vor sa plateasca manopera din service (preturi exagerate) ii rog sa ma contacteze.
Pe langa inlocuirea filtrelor, placutelor, uleiului mai putem vorbi si despre alte operatii
exp: montare a 2 a plafoniera, curatare EGR, izolat usi, etc.

era sa uit anuntul este valabil pentru cei din bucuresti.

Daca am postat unde nu trebuie rog un moderator sa mute postul unde crede ca ii este locul.

O zi placuta tuturor.

Pretul este obligatoriu!
morpheus2kro
70 ron toate piesele schimbate (ulei filtre placute)
gxg_coman
cat imi iei pentru curatare egr pentru masina din semnatura?
morpheus2kro
ti am raspuns pe mess... ramane sa vorbim duminica smile.gif
morpheus2kro
nu ai mai intrat pe mess. sau nu te am vazut eu ...
andrei_vul
da-mi te rog datele tale de contact, ma am de facut cateva operatii la masina, am luat-o de curand ..sh. merci.
morpheus2kro
ti am dat pm
dbx
Da-mi te rog date de contact (PM) , multam.
morpheus2kro
in weekend am facut mici imbunatatiri la masina smile.gif
inlocuit duzele de pe capota + montat filtru pentru duze (filtru de benzina de la 1310 ) pentru ca duzele pe care le aveam se tot infundau ... am vazut si cauza mizerie in rezervorul de lichid de parbriz.
curatat valva egr la dci de 70 de cai (urmeaza sa fac tutorialele pentru operatiunile mentionate)
preturi pentru piesele folosite duzele - 10 ron (5 lei /buc) filtru benzina 1310 9 ron din targ luate.
pentru duze timpu de executie a fost de aprox 30 min.
la curatatul valvei egr am stat cam 1 ora pentru ca am vrut sa sterg bine funinginea depusa aici am folosit carpe si benzina.
daca doreste cineva sa si faca aceeasi chestie pe care am facut o eu astept pm sau mesaj pe forum
morpheus2kro
aseara am facut urmatoarele pentru colegu andrei_vul:
schimbat ulei, schimbat bieleta + cap de bara, schimbat filtru ulei, si filtru de benzina.
uleiul si filtrele au mers repede ne am chinuit ceva mai mult la bieleta. (am avut ajutor - cumnatu` smile.gif )
BZN
QUOTE(morpheus2kro @ 14 Jul 2010, 09:41)
...schimbat bieleta + cap de bara...
*


Si geometria? unsure.gif
morpheus2kro
andrei si a facut programare pentru geometrie, asta nu am avut cum sa o fac ... am fost atent cate spire au fost la vechiul cap de bara cand l am pus pe cel nou.

14 Jul 2010, 12:24:
QUOTE(IRONICK @ 14 Jul 2010, 09:46)
Eu am pus toate prostiile in rezervor, inclusiv apa de la robinet si nu am avut un fir de mizerie. Incerca sa nu mai mergi cu capacul desfacut si o sa vezi ca nu se mai infunda.
*


iti dai seama ca nu am mers cu capacul desfacut .... pana acum nu am pus nici macar 1 data apa de la robinet.... numai lichid de parbriz in functie de anotimp.
legat de faptul ca am gasit mizerie chiar nu am idee de unde ar fi putut sa ajunga acolo oricum mica imbunatire o sa ma scape de eventuale neplaceri la capitolul asta.
andrei_vul
Aseara la morpheus am facut operatiile descrise de el mai sus, totul este acum ok, omul este super OK, a fost mai mult de munca pentru ca bieleta veche nu era intr-o stare tocmai OK. Acum masina merge frumos, nu mai am zgomotele pe care le aveam inainte, mai trebuie insa sa prind scutul (plastic) intr-un punct (acolo este rupt si nu se poate prinde decat o saiba mai lata sau un manson). La urmatoarea operatie o facem si p-asta.
Mai avem in plan - schimbare interior, schimbare lumini interior + bord, proiectorare si-om mai vedea si in functie de bujet...

14 Jul 2010, 12:02:
se pare ca luni voi face si geometria..nu am uitat, mi-a spus si morpheus numai ca pentru asta este nevoie de banc special.
morpheus2kro
am avut weekendu liber si am zis sa fac o chestie pe care am tot amanat o .... si anume am curatat ferodourile si am vopsit tamburii.
ce i drept m am intins cu chestia asta adica sambata pe la 2-3 m am apucat de desfacut tamburii si i am montat duminica dimineata (am vrut sa fie uscata bine vopseaua - chiar daca am luat un spay cu uscare rapida).
daca doreste cineva sa si curete ferodourile + vopsitu tamburilor treaba se intinde pe 2-3 ore (asta cu spray cu vopsea cu uscare rapida + o zi calduroasa).
morpheus2kro
up pentru cei interesati smile.gif
morpheus2kro
in weekend am facut schimbul de ulei, filtre si placute la un logan 1,6 mpi pentru un vecin.
cine este interesat pm sau mesaj pe forum
morpheus2kro
up.
Sudsemnatu
Up odata

De ce nu vrei sa lasi nr de telefon? In ce zona operezi?
andrei_vul
@morpheus : Ai facut ceva cu lampile? Cand ne apucam de interior?
morpheus2kro
@andrei ti am dat pm.
aseara a schimbat capetele de bara pentru un mcv smile.gif treaba a mers foarte repede, iar dimineata am vorbit cu prop masinii a facut si unghiul de fuga. a ramas sa vina in seara asta sa schimbam ulei, filtre, placute + uleiul de la cutia de viteze.
morpheus2kro
un mic update...
pentru mcv-ul de care va ziceam am facut operatiunile respective(filtre,ulei, ulei cutia de viteze).
am mai facut pentru un amic o interventie sa i pun lampa de la roata de rezerva, ulei , filtre, si inca cateva chestii (a avut ghinionul sa i sparga masina si i au furat cam tot ce se putea lua de prin masina ... + cabluri taiate)

sry pentru cei care au incercat sa ma contacteze dar am avut niste belele cu computerul.
alc2
sal
ma primestii la o mica revizie ? smile.gif ai PM cu detalii
morpheus2kro
alc2 ti am raspuns la pm....
sa mi zici daca ti ai luat piesele
bafta
alc2
nu , zilele astea aveam de gand , dar te anunt cand ma hotaresc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.