Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: arc far
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
augustin87r
Astazi am desfacut din nou sistemul de reglare a farurilor pt ca imi iesisera cablurile din locul in care trebuie sa stea. Mentinonez din nou ca nu mai am faruri originale dupa ce au fost inlocuite de cel care mi-a lovit masina. Am constatat ca arcurile de acum sunt prea tari si de aceea, cablurile s-au smuls. Am vrut sa tai o spira sau doua din fiecare. Am ramas fara un arc. Cred ca mi l-au luat copiii care se jucau pe langa masina...Acum nu stiu de unde sa fac rost de asa ceva. Are cineva vreun far spart?
ostilu84
Am eu doua faruri sparte, dar unde esti acum, in Valcea, sau in Sibiu?
Azi am drum in Valcea, dar unde este mai exact acel arc in far?
augustin87r
MErsi mult. Am facut totusi rost. Am fost in targ `la rusi`si am gasit ceva asemanator, erau folosite pentru foarfeca de vie cred. AM sa adaptez. Eu sunt acum la Sibiu. Mersi mult de tot pentru ajutor. Daca vrei sa le scoti, arcurile sunt in suportul in care intra cablul de reglaj....
ostilu84
Ok. Cu placere. daca totusi ai nevoie, sa dai un semn.
Iulikk
Am eu un far stanga spart. Daca il vrei da un semn si un mesaj privat cu adresa ta sa ti-l trimit. Si asa ma incurca prin garaj biggrin.gif .
augustin87r
mai, azi noapte nici nu am adormit ca eram sigur ca nu o sa raspunda nimeni la topic pt ca e un obiect infim....va multumesc de ajutor. O sa va anunt daca il mai pierd o data (inseamna ca sunt prost)
Vladd
te-as fi ajutat si eu cu un asemenea arc, acum ai de unde alege biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.