Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Automobil ~3500 E
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ageana
Imi caut aleasa, si ca sa merite diferenta pt. a nu o lua virgina, pot oferi maxim 3500E.
Calitatile posibilei viitoare fieratanii trebuie sa fie:
- nascuta intr-un an cu soare, mai mare de 2003
- inima sa-i fie mica si fara probleme (1.2-1.6 cmc)
- sa fi fost calarita de un singur biped inaintea mea
- sa nu fi fost lovita brutal (o palma, un spoiler revopsit mai merge)
- foarte important: sa stie sa-mi sufle aer rece atunci cand gafai de caldura.

Cam astea ar fii cerintele mele, baiat cu bun simt si cu zestre. Acum astept ofertele Dvs.
Din cautarile mele, in acest buget intra urmatoarele: Clio (Symbol) si Megane 1 (parca asa ii zice), poate si vreun Lowgun (mentionez ca urasc interiorul primului model de logan, dar la un pret corespunzator as primi sub aripa-mi protectoare un Laureat intretinut).

PS: nu imi plac silicoanele, botoxul, pleoapele de faruri si literele chinezesti pe masina (cosider ca "tyunnyng-ul" asta spune multe despre intelectul unei persoane, si despre cat de mult a folosit-o pe post de tras liniute pe asfalt). O vreau cat mai aproape de starea originala.


blue_angel
Salutare

Daca nu tii neaparat sa fie asa tinerica poate iti cedez eu una ca sunt bigam
Vb de o stiintifica (nu rade e nume dat de sotie) nascuta in 2000.Cu pulsul sta bine fiind ajutata de un 1.6 benzina, nebrutalizata niciodata ca intelege de vorba buna - cu exceptia unei borduri din parcare care a lasat urma pe bara fata - si care sufla aer reeece ca in siberia.

Stintiifica este in starea initiala, singurele operatii estetice prin care a trecut fiind schimbarea lenjeriei intime, in speta a presurilor smile.gif)), avand preferinte mai in trend cu moda.

Pe langa cele mentionate de tine iti mai pot spune ca reprezinta partenera ideala pentru vacanta purtant tot timpul dupa ea un rucsac imens. Cu ea nu iti vei face griji in cazul in care doctorul te va felicita in curand pentru faptul ca ai tripleti care vor creste ca fat fumos, spatiul pe care il ofera fiind arhisuficient

Aaa, am uitat sa specific ca este mai inalta decat alte pretendente
Poze gasesti aici http://www.reno.ro/Poze-Cu-Masina-Voastra-...t89075-s60.html in postul 70, dar sa te uiti la blonda nu la bruneta.


Poate fi vazuta prin bucuresti plimbandu-se relaxata catre diverse parcuri sau in weekend spre ploiesti
Dyor
Vezi anunt : vand Renault Megane Hatchback - expresion
blue_angel
Salutare ageana.

Datorita faptului ca il am prea mic smile.gif)) (numarul de posturi) nu iti pot da reply la mesaj . Da-mi un pm cu o adresa de mail sau un nr de telefon.

Ca sa iti raspund la intrebari 1. da am luat-o de aici de la cineva care si-a tras una mai tanara ( te vei lamuri imediat ce o vezi de cum a fost intretinuta) si 2. Nu m-am gandit

Ca si recomandare daca nu ai nevoie de spatiu atunci cred ca poti gasi alte variante ok pentru nevoile tale. Eu mi-am luat-o pentru ca am avut nevoie de spatiu si confort (tocmai imi dadusem demisia si mi-am infiintat firma - aveam nevoie de a merge prin Bucuresti in diverse locatii cu clientii). Am fost foarte multumit de ea tocmai de aceea la un an mi-am luat inca un scenic (frumusica pe numele ei) pe care il conduc si in prezent in mare parte a timpului.

In concluzie drept sfat: pleaca de la nevoi si vezi ce ti se potriveste atat acum cat si peste ceva timp (dupa caz smile.gif) )
ageana
Suna bine tare stiintifica. Daca pretul suna si el bine, avem o posibila castigatoare biggrin.gif
Astept mai multe detalii pe PM.
Takashi
Iti pot oferi eu un Renault Clio 1.4 16V din 2004.
Am vazut ca mi-ai dat si PM, insa datorita numarul mic de posturi nu ti-am putut raspunde.Eventual trimite-mi un PM cu numarul tau si vb.
f.marinescu
Iti pot da la 3500 E (daca esti anti AC), Punto 06.2004 1.3 jtd stare FB.
Consum in oras 4.8, in afara 4 la 80km/h, 4.6 la 100 km/h, conform BC, deci nu se compara cu auto pe benzina. 82.000 km, Oferta reala, nu e cazan.
ageana
BiCos, Takashi: aveti PM, astept cu interes raspunsurile. biggrin.gif
f.marinescu: sunt cel mai PRO AC om tongue.gif
St
Megane 1 s-a fabricat pana la inceputul lui 2003. Am vazut foarte putine din 2003. Succes la gasit masina!

PS: Vezi ca iti lasasem un mesaj privat.
LE Si inca unul smile.gif
M.C.
Vezi ca e un coleg de-al nostru,StefanT parca,are de vinzare un Megane 1, 1,6,16 v,pe la 3900 de iepuroi.
Are un pic de rulaj,dar pare a fi o masina ingrijita si bine tinuta.
ageana
Am gasit un hatch mai ieftin cu 800E, absolut comparabil cu masina lui Stefan.
Maine ma duc s-o vad, si poate ca vin cu ea sa v-o prezint biggrin.gif
StefanT
Eu sunt dispuns la negociere din pretul de acolo, dar doar fata in fata nu pe forum, pentru ca daca ageana este interesat o sa vrea sa o vada si atunci discutam.
Chiar ma bucur ca te duci sa vezi hatch-ul ala la 3100 de euro, apoi suna-ma sa stabilim o intalnire DOAR SA O VEZI pe a mea, ai gaz moca sa te plimbi cat vrei tu, si sa imi spui daca merita sa mai pui vreo 25 de milioane si sa iei o masina cu GAZ si intretinuta cum e a mea.
Chiar sunt curios sa vad ce impresie ti-ai face smile.gif

Deci cand vrei, suna-ma si ne ne putem intalni pt un test drive smile.gif
ageana
Daca mai vad cateva masini precum cea vazuta astazi la Brasov, fie nu-mi mai iau deloc masina, fie o iau noua.
Era saraca revopsita, sudata, kituita, ruginita pe sub. Intr-un cuvant o frumusete de epava numai buna de dus la rabla.

ageana
Am fost duminica in Vitan (nu sa-mi caut aleasa acolo, doar sa ma uit la diverse modele). Nu mai repet greseala,
Inca astept oferte...

PS: masina de care vorbeam mai sus e ASTA. Poate-i scutesc pe altii de drumuri inutile.
ageana
Sus!
Clio, Megane 1, Corsa 4 usi, Logan Laureate etc.
ageana
Am vazut masina lui St azi. Daca ar avea motor pe benzina as lua-o ACUM. Ramane sa mai analizez mai bine si sa calculez daca-mi permit diesel.
St
Azi nu ti-o dadeam eu tongue.gif
ageana
Foarte greu se mai gasesc masini la proprietari. Majoritatea celor care vand sunt samsari.
Vazut azi 2 Logan:
1. avea atat de mult silicon pe el incat alunecam pe presuri (nu exagerez deloc). Pana si acumulatorul si motorul erau date cu silicon (nu glumesc, cred ca avea un litru de silicon pe ea). In anunt avea doi proprietari, in realitate vreo 3, kilometri manariti, reparata in partea spate, plus proprietar (nu si in acte) samsar ordinar;
2. omul lucra la un dealer Dacia din Pitesti, cica o luase de la un client care trecuse la Duster. Lovita aripa spate si reparata de un copil de 5 ani. Aripa stanga fata reparata de un copil mai mare, la vreo 7 ani. Capota, spoiler, ambele usi dreapta revopsite, interior murdar. AC-ul nu mergea pt ca "nu are freon" laugh.gif Cum dracu sa lucrezi la service dacia si sa spui ca nu are freon. Clar compresor sau ceva belit.

In concluzie, cautarile continua, si balanta inclina spre Logan.
jack
Daca vrei sa mai vezi un megane 1 dCi la 85.000 km, imi spui smile.gif
Naturala, fara silicoane biggrin.gif
4x4
Vezi daca gasesti ceva ce sa-ti placa AICI!.

Eu am văzut multe mașini faine ce corespund cerințelor date.
ageana
4x4, probabil glumesti... Crezi ca nu m-am uitat? Am vazut cateva, majoritatea sunt samsareli imputite, desi in anunt totul pare ideal.

jack: vorbim smile.gif
inconturnabil
Am eu un Logan Laureate 1.4 MPI din 2005 rosu nemetalizat, unic proprietar ( de fapt sotia foloseste masina), 44.000 km, revizii la zi, inca platesc rate la ea dar acum este a 3 a masina in familie si nu-mi permit sa le intretin.
Eu cer pe masina 3200EUR, daca esti interest iti transmit poze.
ageana
inconturnabil: foarte interesat de masina, ai PM.
ageana
Se poate inchide, multumesc.
Si pt ca-mi e forumul asta simpatic, aleasa a fost o Dacia tongue.gif
zanga
Mai multe detalii nu dai despre aleasa? Sau ii faci jurnal...
ageana
O sa o prezint pe larg in cateva zile. smile.gif
nsmoga
bine ai revenit in clubul posesorilor de roti!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.