Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TSF`ul
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
ovy_geo93
am vazut ca sunt cativa carora le-a placut masina biggrin.gif
asa de inceput cateva date :
an 2003
motor 1.4 Li
km 32.000 reali
unic proprietar cu casco din fabrica
masina mai are cateva defecte,dar are totusi 7 ani,jantele urmeaza vopsite....rugina...lipsa,dar pe capota putin la colt pe stanga,deoarece acolo a cazut o bucata de carbune de pe un tir
user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
sobolan
s-o stapanesti sanatos....o masina frumoasa rau !!!
Markos
n-o vinzi?
ovy_geo93
merci merci vad ca ti-a placut "cazanu`" wub.gif
nu am de gand sa o vand...mai ales ca stiu ca peste 1500 de euro nu iau pe ea,asta e datorita invaziei golfului 3 si a opelului astra
Markos
pacat, face 1800 lejer sad.gif
ovy_geo93
regret,dar nu o dau pt nimic in lume....masina merge ceas fara probleme mecanice ,nu bate,nu troncane,dar am o problema mica la ea...cand pun greutate,pe spate stanga se aude un scartait in viraje,doar cand are greutate mai mare pe ea....am verificat rulment,nimic....nu stiu ce ar putea sa aiba
Alex4u
cat de frumoasa e:X mereu mi-a placut modelul cn4 roshu :X vreau si eu biggrin.gif
Hack
De ce nu STF? unsure.gif
BZN
Arata bine , se vede caare rulaj mic. Daca tabla e buna o mai duce destul. Cat priveste:
QUOTE(ovy_geo93 @ 2 Jul 2010, 00:39)
...cand pun greutate,pe spate stanga se aude un scartait in viraje,doar cand are greutate mai mare pe ea....am verificat rulment,nimic....
*


posibil sa fie bara de torsiune, joc in "tendoane" sau bascula.
ovy_geo93
QUOTE(BZN @ 2 Jul 2010, 07:00)
Arata bine , se vede caare rulaj mic. Daca tabla e buna o mai duce destul. Cat priveste:
posibil sa fie bara de torsiune, joc in "tendoane" sau bascula.
*


o sa incerc sa verific si asta...nu m-am gandit la asta mersi....
DaII
sa o staanesti sanatos masina este impecabila si las-o asa...poate o folie jante ceva simplu...cati mai multi km fara incidente incepand din PRIMA ZI CAND VEI AVEA PERMIS biggrin.gif
ovy_geo93
mersi mersi biggrin.gif
sobolan
N-am cuvinte...perfectiunea daciilor masina asta rosie... up.gif ....mi s-a oferit una exact la fel din 2002,alba pe dacia mea....da' era rupta de rugina nene...si tabla mai proasta,paremi-se si neantifonata de fabrica sad.gif ...am refuzat...
ovy_geo93
un up ca sa zic asa biggrin.gif
brate stergatoare noi,plus lamele aero,super multumit de ele,chiar nu ma asteptam,mai ales fiind facute de conex
1310CL
Ti-am citit topic-ul,minunata Dacia,sa o porti sanatos!

Stima si respect pentru stilul curat pe care l-ai adoptat biggrin.gif

Mai pune poze cu ea daca poti,mersi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.