Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce Dacie aveti?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Uncle-Sam
Daca nu va regasiti aici masina, intrati pe "Ce Dacie aveti?...partea1"
http://www.daciaclub.ro/index.php?act=ST&f...0#entry16949345
lar
Am votat DSN, dar am si o SLZ. Sunt incantat de amandoua, daca se preluau la SLZ punctele forte ale DSN era super ok. Asa, fiecare are puncte tari si puncte slabe, dar ca raport calitate-pret pot spune ca sunt ok. Si foarte important, nici nu te mananca de bani intretinerea lor. Doamne ajuta !
paulp
Vezi ca la Nova mai e un model neprins de tine acolo, cel cu fata de supernova dar cu luneta mare. Primul model avea farurile patrate wink.gif
cristyyy2003
Am votat SLZ pentru ca am SLZ. Ce pot spune?! Pana acum, 7000km, sunt multumit de ea.
cristimm
Prea multe optiuni, eu cred ca erau suficente 6:
1100
1300, 1400 etc
Nova
Supernova
Solenza
Logan
Ciombe
Io nu pricep cu ce ne ajuta informatiile din topicul asta blink.gif . Topic facut pt a avea mai multe posturi??? Pe bune, subiectul mi se pare "foarte interesant" wacko.gif .

Numai bine!
marksman
Logan Laureate 1.4 ("de la firma")
Charlton
Am votat Solenza , a mea este model " Prima" 2004 , clasa mai "superioara" decat "Europa" smile.gif , 27.000km,schimbat bucse stabilizatoare (17.000km) , placute frana (25500km) in rest super multumit smile.gif .
andumar
Logan Ambition 1.6 cameleon
Ake
QUOTE(Ciombe @ 5 May 2005, 08:15)
Io nu pricep cu ce ne ajuta informatiile din topicul asta blink.gif . Topic facut pt a avea mai multe posturi???


Aici te contrazic. Mi se pare util, pentru a afla mai precis structura forumului si punctele de interes.
Singura mare problema e ca in timp nu pot fi schimbate optiunile, asa ca, pe masura ce lumea isi va schimba masinile, va trebui refacut la doua trei luni.
Parerea mea e ca s-a exagerat un pic cu optiunile. Puteau fi grupate mai multe la un loc
nairam
Solenza Confort cu AC si servo ... hihihihihi .... ma hlizesc si io ca inca sunt incantat de ea .... 7000 km, deocamdata, in trei luni jumate ..... biggrin.gif sa vedem daca imi piere sau nu rasu dupa 30-40 k de km.... Puteam sa iau printre primele Loganuri da am preferat sa iau una dintre ultimele Solenze.... pentru ca am zis ca este un model mai vechi si au reparat "bug-urile", ramane de vazut daca am facut optiunea corecta.... unsure.gif unsure.gif
Uncle-Sam
paul, cea de care zici tu (si care am inteles ca o ai) nu are caroserie de Supernova. Am zis "Nova cu luneta mare"

Aaaaa...si cine a votat in avans? biggrin.gif
Adrian_Solenza
Solenza 2004, cu bare vopsite, airbag etc...12.000 Km, ruleaza ca in prima zi! Incantat : e putin spus!
Am tunat-o un pic, mai mult pentru agatat gagici si plimbari prin oras sambata seara! O iubesc mai mult ca pe orice biggrin.gif ...Cine se ia de ea, gun3.gif
disaster
liberta '95 facuta la comanda(tabla mai groasa,motor 1.4l,cutie 5 trepte de viteza)
--fuge bine pentru o dacie,da fum la oltcituri,ce mai .......masina perfecta 10561582.gif
dragos.avramescu
Stati mah, eu am si o 1310 berlina din 95, asta la ce categorie intra ? ca Liberta am vazut si eu pe strada, cam stiu cum arata... nu e Liberta...
disaster
QUOTE(dragos.avramescu @ 2 Jun 2005, 19:47)
Stati mah, eu am si o 1310 berlina din 95, asta la ce categorie intra ? ca Liberta am vazut si eu pe strada, cam stiu cum arata... nu e Liberta...
*





intra la "ce dacie aveti?...partea intai" 04.gif
Diac
DSN confort 2002 wub.gif dar ma mai dau din cand in cand si cu Loganul tatalui meu. smile.gif nici nu stiu in care ma simt mai bine.
SYL
Nova GTi, din aprilie 2000;...aspectul interior si exterior e similar DSN.
Ghost
Am votat Logan probabil din cauza ca de asta am. dry.gif
zmorfolac
eu as fi votat: "coaja" dupa '90 - solenza de cand a aparut - logan de 1 luna biggrin.gif
stuiberv
Solenta, ca si cineva de mai sus puteam sa iau un Logan, dar am zis ca mai bine iau o Solenta si peste doi ani vad ce imi permit sa iau smile.gif.
Deocamdata multumit 5500 km in 3 luni.
Sper sa tina tot asa, doar benzina si fara defectiuni importante.
wolfyman
Dacie Sport1988!! e cea mai buna ohmy.gif e minciuna tongue.gif
cetatzeanu
mda.....aproape dublu numarul celor cu logan, si totusi in poll-ul cu designu` cei cu logan sunt foarte "multumiti" ca au reusit sa treaca de slz cu cateva procente.....
jkno
Logan din Octombrie 2004.
paulp
Mai trece o rubrica: Nu am dacie, si nici nu vreau 243.gif

AM FOCUS!!!!
electric
nova gti in ce categorie intra? blink.gif
g_kata
Eu am si o slz si o Sn, am votat slz,da io folosesc mai mult SN,slz o ia maicamea,io cu sn merg la scoala in fiecare zi.Mie imi plac amandoua.
Anonym
Am votat Logan probabil din cauza ca de asta am. Sau nu... Hmm... biggrin.gif
Cr|sTy
solenza 1.9D confort(sept 2004)
NRG
Cei cu "papuc" ce voteaza???Am unul dar in nici un caz nu as vota pentru el.....m-a rasturnat de 2 ori!Deci...Uncle-Sam...ai grija si nu exclude unele modele...chiar dak ele fac parte din minoritate!
SUPERCAR
O dacie 1410 berlina din 1995 si un Logan Preferance 1.4
Dic
Avem in famile 2 DSN Rapsodia. Cum masinile sunt folosite mai mult in oras si nu trec de 7.000km/an fiecare, suntem (relativ) multumiti de ele (ehe, daca aveau si aer conditionat...). Sunt hotarat sa pastrez macar una pana ii cad tablele biggrin.gif
moco_bacilu
Logan 1.4(a doua versiune)
StefanT
QUOTE(moco_bacilu @ 31 Dec 2005, 14:45)
Logan 1.4(a doua versiune)
*


blink.gif

Eu am o dacie din 83 cum se vede in profil smile.gif
BAD_MF
vOT pentru Logan, laureat 1.6 7400 km, deocamdata nici o problema. si mai am si un ford Ka..dar pt nu el nu am votat icon_mrgreen.gif
Sandrin
vot ptr solenza.. iulie 2004
andi_andi505
logan laureate 1.6 pana acum f multumit, am facu putini k
Logan_Galben
Berlina 1310 din 1995,Logan din noiembrie 2004,38400 km...nici o problema pana acum biggrin.gif
bobo77
Logan Preference 1,4 mpi si sint multumit .
nairam
Solnita .... Ultima versiune ..... Da ultima ultima ultima versiune fabricata in ultima ultima ultima serie .... Cea mai tare din parcare .... mai tare nici ca se poate sa existe ... radmasa.gif

Edit:
V-ati prins ? biggrin.gif
PVF
Dacia SuperNova 2001 104.000km si sunt multumit de ea.... smile.gif
Trofin Liviu
Dacia Somnolenza 1,9 D Super multumit
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.