Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cat sa cer pe masina ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
BTU
Vreau s-o vand, pentru ca nu o folosesc si rugineste toata. Pe cupola si portbagaj e exfoliata vopseaua. A inceput din iarna, din cauza frigului, cred. ohmy.gif
E din oct.2002, are 66.000 km.
Cat credeti ca as putea lua pe ea ?
Maskatu
Pe plafon ti-a aruncat careva cu vreo substanta... nu am vazut sa sara in halul asta vopseaua doar din cauza frigului.

Mai mult de 3500-4000 roni nu iei pe ea, mai ales ca nu are aer. Stiu pe cineva care si-a vandut super nova clima, acum 2 saptamani, cu 1000 de euro... avea peste 100.000 km dar nu atata rugina cata ai tu si era CLIMA + jante, deci....
BTU
Nu stiu daca a aruncat cineva vreo substanta, desi nu cred, dar nu-i exclus.
O sa postez un anunt la bursa.
Cati bani crezi ca ar trebui bagati in ea, de urmatorul cumparator ?
djasu82
4000 de lei si negociabil ca mai mult nu vad , acum depinde cat de adanca e rugina in aripi si praguri... o vopsire noua il duce la 3000 de lei asa pe putin in service.
Nu cred ca o cumpara careva.
pician90
Eu ,daca ar fi masina mea,as cere undeva pe la 40 de milioane.Dar dupa rugina,vopsea,clima lipsa,turometru ceas apa lipsa,..undeva pe la 30-35 de milioane e posibil sa iti ofere cineva care vrea sa o refaca.Oricum spor la vanzare.Bafta!
Maskatu
De vopsit toata nu mai merita decat daca ai de gand sa o dai mosternire la nepoti... dar pana atunci se va dezintegra de atata rugina. Cu alte cuvinte merita doar sa o repari, lucru care ar costa, sa zicem undeva la 1000 ron, cu tot cu vopsea, materiale, asta daca o faci la vreun nea dorel. La service nu merita sa te duci, pentru ca acolo nu se fac carpeli de genul acesta iar manopera este foarte scumpa. Acolo nu conteaza daca ai nova sau golf... pretul este acelasi.

Acum depinde si cum stai la mecanica... banuiesc ca nici acolo nu excelezi.

In orice caz gasesti sa o dai la samsari cu 2000-3000 ron cash... ei o repara in 2 zile si o vand mai departe cu 4000-4500. Asa merge "piata"...

Ti-am zis... sunt 2 baieti de pe forumul acesta care si-au vandut consoartele cu 1000 de euro, erau clime, si nu aveau rugina nici un sfert din cat ai tu, iar la mecanica erau schimbate cam toate bucsile, pivotii, etc... asa ca imagineaza-ti cat ar valora o europa, ruginita, cu plafonul muci.

PS cred ca ti-a aruncat cineva cu acid de baterie pe plafon...
BTU
Nici nu ma gandeam sa o fac in service, tot la vreun atelier la cineva acasa.
Pun un anunt, poate o vede un samsar si o dau mai repede ?
Maskatu
Pune.... la bursa . smile.gif

spor!
argon
Misto covorasele, o sa tina la pret.
Maskatu
Woo ph34r.gif
BTU
Am pus anuntul.
Multumesc pentru raspunsuri.
Maskatu
Ok, deci se poate inchide.

bafta la vanzare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.