Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: femeile la volan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
4x4
de parca nu ar fi de ajuns

We Can't Do It!
Alex4u
pai sunt catastrofe pe sosea ....femeile la volan..
Andy_ACS
Nu numai femeile...

Bafta!
Alex4u
&feature=fvst
&feature=related
&feature=related
&feature=related
&feature=related
&feature=related

si sunt doar cateva exemple..eu cand vad cate una pe strada ma dau la o parte unsure.gif
slider2
nu ca le-as tine eu parte, ca am cunostinte feminine care intr-un spatiu in care eu parchez un break ele nu pot parca un corsa mai vechi in 2 usi, dar sunt si barbati care sofeaza super prost...
SorinCT
Din toate near-miss-urile de prin trafic in care sunt nevoit sa opresc sau sa fac vreo manevra la ordinul centimetrului si a milisecundei pentru a nu deveni clatita, majoritatea sunt provocate de femei. Nu ma pronunt daca este o coincidenta sau statistic femeile sunt mai periculoase dar atat va spun, cand vad soferite deja tin cu ambele maini de volan icon_mrgreen.gif
DannyY
La stirile de la ora 5 vedeti ce buni soferi sunt unii masculi (de regula pustani care abia au dat bacu') wink.gif
namidee
Corect. As zice ca femeile fac mai multe accidente usoare (in principal loviri in parcare as zice) in timp ce barbatii fac mai multe accidente grave (alea care ajung la stirile de la ora 5).
eduardsebe
aici asa e...principala cauza ar fi bautura ...
cunosc femei care au permis de putin timp si conduc foarte bine,cunosc si femei care sunt bombe la volan...asa ca..cel mai bine e sa fii foarte atent
spy_oh_joy1389
Eu cunosc femei care se dau mari cunoscatoare si mari soferite cand de fapt conduc violent si cauta sa-si faca singure regulile pe drum. Mai dau si sfaturi pe deasupra. Nici cand le corectezi cu argumente cu tot cu legislatie nu se lasa convinse.
PaulT
QUOTE(slider2 @ 15 Jul 2010, 22:01)
nu ca le-as tine eu parte, ca am cunostinte feminine care intr-un spatiu in care eu parchez un break ele nu pot parca un corsa mai vechi in 2 usi, dar sunt si barbati care sofeaza super prost...
*




Foarte adevarat... Eu mai am o categorie preferata, de care ma feresc mai rau decat de femei, si anume, barbatii care conduc cu sapca pe cap(vara cu geamul deschis, mana atarnand)... Nu m-au dezamagit niciodata. In 99% din cazurile in care i-am avut in raza vizuala au facut tot felul de manevre absurde, ilegale si periculoase. Sunt mult peste femeile sofer, probabil si datorita faptului ca au "certitudinea" ca sunt niste asi ai volanului(pe care o au de fapt majoritatea barbatilor, spre deosebire de femei, care sunt mult mai precaute)..
naighba



de asta ce mai ziceti ... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Mutzunache
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 16 Jul 2010, 12:56)
Eu cunosc femei care se dau mari cunoscatoare si mari soferite cand de fapt conduc violent si cauta sa-si faca singure regulile pe drum. Mai dau si sfaturi pe deasupra. Nici cand le corectezi cu argumente cu tot cu legislatie nu se lasa convinse.
*



Da, alea cu Q7, Range Rover, cunoastem....
DannyY
Aia-s barbati fara ciucurel.
ag02cws
QUOTE(SorinCT @ 16 Jul 2010, 10:03)
cand vad soferite deja tin cu ambele maini de volan  icon_mrgreen.gif
*



Ar trebui sa le tii mereu wink.gif
spy_oh_joy1389
QUOTE(Mutzunache @ 16 Jul 2010, 14:25)
Da, alea cu Q7, Range Rover, cunoastem....
*


Nope, incearca clasa mini, si nu Mini.
slider2
mie cel mai ciudat mi se par tipele care conduc cu scaunul foarte aproape de volan. sigur le-ati vazut si voi prin trafic. chiar am vrut sa intreb pe una cum poate sa conduca asa, ca eu unul as da cu picioarele in volan, m-as intinde inapoi dupa schimbatorul de viteze.
pe langa asta s-ar putea ca de la distanta aceea daca se declanseaza airbagul, in urma unui accident nefericit, tipele sa fie sifonate serios...
spy_oh_joy1389
Da am vazut nu stiu cate in masini nemtesti in general care conduc uitandu-se printre volan si bord. Asa m-a pupat pe mine una in fund.
eduardsebe
QUOTE(slider2 @ 17 Jul 2010, 14:31)
mie cel mai ciudat mi se par tipele care conduc cu scaunul foarte aproape de volan. sigur le-ati vazut si voi prin trafic. chiar am vrut sa intreb pe una cum poate sa conduca asa, ca eu unul as da cu picioarele in volan, m-as intinde inapoi dupa schimbatorul de viteze.
pe langa asta s-ar putea ca de la distanta aceea daca se declanseaza airbagul, in urma unui accident nefericit, tipele sa fie sifonate serios...
*



poate se simt mai sigure la volan...dar daca musca din airbag sigur vor fi ciufulite rau...
si crede-ma ca am vazut-o o astfel de soferita care s-a cam chiunit sa intre intr-un matiz care era cu scaunul aproape de volan si s-a chinuit sa intre in masina...cred ca se cracana atunci cand conducea icon_mrgreen.gif
SorinCT
Unele accidente sunt provocate de lipsa de apreciere a distantelor, de viteza, franare si in general prevedere a urmatoarelor miscari. Din cate am vazut eu foarte multe femei conduc la bara din fata adica doar ce au ele in fata si atat, nu se uita prin preajma, cu cateva masini mai in fata, etc.
Care mai e raportul sexelor la soferi? Daca sunt mai multi barbati inseamna ca e si logic sa fie mai multe accidente provocate de barbati smile.gif
slider2
vorbim de accidente urbane sau mixte?? ca daca este asa in lista ta de motive as adauga si lipsa vitezei...
DRD
Unde nu-i cap vai de picioare !

Mai are si TDI la numar radmasa.gif
St
QUOTE(SorinCT @ 17 Jul 2010, 16:10)
nu se uita prin preajma, cu cateva masini mai in fata, etc.

*




Asta e o gluma....90% dintre participantii la trafic nu se uita mai mult decat la masina din fata lor.
luck33ro
bogdanelkva
Hai ca asta intrece orice masura. radmasa.gif
Zupper
nu toate femeile sunt catastrofe;)
sunt si barbati destui:))
Guvide
Se bat pentru primul loc barbatii cu femeile, dar din ceam obs in trafic femeile castiga cam detasat smile.gif
SiloS
QUOTE
Corect. As zice ca femeile fac mai multe accidente usoare (in principal loviri in parcare as zice) in timp ce barbatii fac mai multe accidente grave (alea care ajung la stirile de la ora 5).


Pentru ca femeile nu ies din localitate cu masina.
DannyY
Si nu prea fac nici drifturi cu permisul suspendat wink.gif
MirceaVio
QUOTE(DannyY @ 29 Jul 2010, 13:41)
Si nu prea fac nici drifturi cu permisul suspendat  wink.gif
*


Touche! Nu fi rau. biggrin.gif
twingo_buc
&feature=related
&feature=related
SorinCT
Nu imi pot imagina ce se gandea tipul din al 2-lea clip biggrin.gif
Hack
Se gandea ca e cazul sa citeasca manualul ca sa vada unde e "ascunsa" frana de mana laugh.gif .
Tince1290
avea....a vrut el sa faca o sicronizare perfecta...se vede cum lasa frana jos si apoi o ia la fuga....ce retardat
solidconvert
Pai si a reusit... s-a sincronizat perfect cu poarta si la final cu zidul din capat... wacko.gif
UXE
una bucata pitzi si mersul cu spatele
SonyAD
Femeile sunt încurcă-lume la volan. Cam la fel cum sunt în supermarket cu cărucioarele.

Nici o treabă.

De fiecare dată când văd pe unul care merge într-un fel anume și deosebit de prost, anormal de încet, departe de bordură sau de parcă are un morcov în fund îmi zic: "Asta e femeie". Și de fiecare dată se adeverește.

Mai degrabă ar intra într-o mașină în trafic decât să lase mai puțin de 2 metri de la bordură ori mașini parcate. Sau merg anormal de încet, pe banda 2 sau 3, pun frână prea devreme sau cine știe ce...

Mai mult, de fiecare dată când m-am bizuit cu adevărat într-o femeie să facă ceva la timp și bine, ceva de care chiar depindeam, a dat chix într-un mare fel.
Snoopz
Mda..
Hai sa generalizam acum..
4x4
Se cheamă statistica, zi cinstit câte șoferițe bune ai văzut, și câte proaste.

Cred ca doar 5 femei pe care le cunosc eu știu sa conducă cât de cât și doar 2 sunt cu adevarat bune, în rest e dezastru.

Dar bineînțeles nu trebuie sa uitam ca și bărbații pot conduce la fel de prost sau chiar mai rău.
PINCH
QUOTE(SorinCT @ 17 Jul 2010, 17:10)
Unele accidente sunt provocate de lipsa de apreciere a distantelor, de viteza, franare si in general prevedere a urmatoarelor miscari. Din cate am vazut eu foarte multe femei conduc la bara din fata adica doar ce au ele in fata si atat, nu se uita prin preajma, cu cateva masini mai in fata, etc.
Care mai e raportul sexelor la soferi? Daca sunt mai multi barbati inseamna ca e si logic sa fie mai multe accidente provocate de barbati smile.gif
*



aici nu e vorba de cantitate direct proportional cu fapta , ci modul in care sunt provocate accidentele ...cele mai grave sunt provocate de barbati si nu de femei...sa nu uitam ca aceste accidente sunt nu din cauza consumului de alcool majoritar, ci din teribilism, incapatanare si viteza sau neadaptarea vitezei cu carosabilul sau conditiile meteo

Eu nu stiu daca am vazut o femeie la volan sa accelereze prosteste sau sa intre in rezonanta cu alt sofer din trafic gandind " ce ma , ala are masina mai tare ca a mea!" . As vrea sa stiu cati din cei care scriem aici pe acest forum nu au gandit asta...sa arunce cu piatra

nu mai comentati de altii si uitati-va la voi in ograda, fiti voi exemplu de disciplina in trafic si totul se va schimba...nu este atat de relevant ca o "fraiera' sau 0 'tampita" cum domnul de mai devreme in timp ce filma cataloga persoana de la volan nu a reusit sa scoata masina din parcare sau ca a lovit nu stiu ce stalp sau a incurcat circulatia , ci faptul ca nu suntem noi mai buni si stam sa vedem ce face celalalt.

SUCCES!
Tince1290
&feature=player_embedded#!
Iulikk
In videoul de sus... nu e si un Logan? huh.gif
SonyAD
Undeva, pe un aragaz, într-o bucătărie, o cratiță plânge de singurătate.
PaulT
QUOTE(Iulikk @ 31 Aug 2010, 17:39)
In videoul de sus... nu e si un Logan? huh.gif
*



Ba da, si inca unul norocos, ca vad ca a scapat cu bine. Dar eu nu vad soferul/soferita... La volan putea fi foarte bine si un barbat beat/treaz...
Tince1290
da...asa e...dar am postat aici pentru ca asa spune titlul...e posibil ca cel ce la postat sa fie misogin sau carcotas si de fapt sa fie un barbat dar nu vom sti niciodata....mergem totusi pe presupunerea ca spune adevarul ca e mai probabil sa fie asa
adip
QUOTE(SonyAD @ 1 Sep 2010, 01:01)
Undeva, pe un aragaz, într-o bucătărie, o cratiță plânge de singurătate.
Stimabile, sincer iti doresc sa traiesti cativa ani prin alte tari de soare pline si sa conduci macar 10000km unde jumatate din soferii din trafic (uneori chiar mai mult) sunt femei, unde se merge *tare*, civilizat si atent mai tot timpul. Soferii sunt in principal prosti sau neindemanatici in principal din cauza lipsei de practica, nu pentru ca nativ ar avea calitati (gen lipsa penisului si prezenta laptariei la purtator) care-i fac incompatibili cu condusul.
QUOTE(PaulT @ 1 Sep 2010, 21:13)
Ba da, si inca unul norocos, ca vad ca a scapat cu bine. Dar eu nu vad soferul/soferita...  La volan putea fi foarte bine si un barbat beat/treaz...
*

Pai aia e, ca cica asta cu mercedes-ul era de fapt barbat, dupa descrierea de pe youtube:
"Turns out it was a drunk MALE driver.."

@SonyAD: daca te refereai la mertzul facut praf, poti sa treci inapoi la cratita radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
PaulT
Pai la manevrele alea nu avea cum sa fie la volan decat un OM beat(femeie sau barbat.. irelevant) .
adip
Asta mi se pare mie o nereusita completa, deci femeia asta chiar n-are nici o treaba cu condusul:
SonyAD
QUOTE(adip @ 1 Sep 2010, 14:28)
Stimabile, sincer iti doresc sa traiesti cativa ani prin alte tari de soare pline si sa conduci macar 10000km unde jumatate din soferii din trafic (uneori chiar mai mult) sunt femei, unde se merge *tare*, civilizat si atent mai tot timpul. Soferii sunt in principal prosti sau neindemanatici in principal din cauza lipsei de practica, nu pentru ca nativ ar avea calitati (gen lipsa penisului si prezenta laptariei la purtator) care-i fac incompatibili cu condusul.


Să mergi ca roboțelul teleghidat zeci/sute de kilometri în fiecare zi în linie dreaptă cu cruise control pe autostradă cu o mașină cu cutie hidramată nu dovedește mare lucru.

Problemele bărbaților la volan sunt teribilismul, ego-ul și tupeul/nesimțirea.

Problema femeilor la volan este cheia din contact. smile.gif

QUOTE(adip @ 1 Sep 2010, 14:28)
Pai aia e, ca cica asta cu mercedes-ul era de fapt barbat, dupa descrierea de pe youtube:
"Turns out it was a drunk MALE driver.."


Din asta doar mi se reîntărește că un șofer beat mort conduce ca o șoferiță trează. smile.gif

QUOTE(adip @ 1 Sep 2010, 14:28)
@SonyAD: daca te refereai la mertzul facut praf, poti sa treci inapoi la cratita radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*



Mai degrabă am să țin minte să nu conduc beat.
adip
QUOTE(SonyAD @ 2 Sep 2010, 00:24)
Să mergi ca roboțelul teleghidat zeci/sute de kilometri în fiecare zi în linie dreaptă cu cruise control pe autostradă cu o mașină cu cutie hidramată nu dovedește mare lucru.
Se pare ca ori eu nu m-am facut destul de inteles, ori tu nu prea stii despre ce vorbesti. Nu ma refeream la mersul pe freeway, ci la cel urban si suburban, unde strazile principale au limite de viteza de 70 si 80km/h si unde traficul chiar curge la vitezele astea, la volum de vehicule mai mare decat cel din Ro. E vorba de condus sigur, rezonabil de tare, de a folosi infrastructura rutiera la capacitatea ei. Si mai simplu spus, nu poti determina in trafic sexul soferului, decat uneori prin parcari smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.