Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme frana de mana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ag02cws
Salutare!

Dupa cum va puteti da seama din titlu, am desfacut butonasul de pe maneta de frana de mana si nu-l mai pot pune inapoi pentru ca tija pe care se infileteaza sta prea inauntru. Din ce imi dau seama, ar sta suficient de iesita numai sub actiunea resortului, dar acum nici acela nu mai are in ce impinge. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Multumesc.
CGDBZ
Si eu am scos "butonasul" ala mai demult dar nu-mi aduc aminte cum l-am bagat , stiu ca m-am chinuit mult , cred ca a intrat la nimereala .Incearca totusi sa tragi cu ceva acel filet mai in afara sau misca de maneta in sus si in jos , poate intra.
yon
tragi maneta iese surubul mai in afara, o tii ridicata cu o mana si cu a doua insurubezi butonasul acela, eu asa am la o dacie 1300. bafta!!!
vladut88
ii simplu o tragi umpic in sus si bagi un deget in canalu ei aproape de dinti si vei da de o parghie pe care este prinsa tija filetata si impingi de ea in sus si va iesi tija umpic inafara
tichondrius95
Salut. Posibil sa se fi stricat mecanismul manetei. Se scimba toata maneta - e 20-25 de lei, si e f usor de schimbat, cu o rampa si ceva chei. Acum tu decizi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.