Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] RENAULT MEGANE 2.2, 1.5dCI 105 CP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cristiaco
Caut (pt. un prieten) un Renault Megane 2.2, 1.5 dCI 105 CP, cv 6 trepte, an fabricatie minim 2007, kilometri cat mai putini (maxim 50-60000), in stare impecabila, echipare Expression sau Privilege.
Multam' anticipat!
cristiaco
Up! Cumparam, cautam....
pit-bull
Cred ca se apropie de criteriile cerute.

http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=176665&hl=
cristiaco
Pit-bull: multumesc pt. oferta, insa Megane-ul tau are 106 000 km, eu caut ceva cu maxim 60 000 km.
Cautam in continuare, asteptam, nu-i graba!
speedman
Uite http://www.reno.ro/-VAND-Renault-Megane-II...CP-t186913.html
2006 decembrie singurul impediment
Bafta!
OFF ti ai luat jante pana la urma?
cristiaco
Megane-ul trebuie sa aiba anul de fabricatie minim 2007 (dorinta viitorului proprietar). Thanks anyway!
Off topic: masina mea are un set de jante Tuxedo impecabile, am facut un schimb super-avantajos (am dat setul meu de jante de tabla cu Bridgestone noi plus 400 RON pe un set de Tuxedo cu gume cu uzura 40%).
speedman
Atunci asta
http://autovit.ro/renault-megane-C14198216.html
pit-bull
Scuze ca intervin dar cea de pe autovit este euro3 care are cutia in 5 trepte si 100 cp, celele din 2007 de la mijlocul anului sunt euro 4 au cutia in 6 trepte (ceea ce face ca la 160kmh sa ai 3000 de rotatii) si 106 cp.

PS. M-am uitat la restul anunturilor zic eu aceasta ar corespunde cerintelor la un pret mic.

http://autovit.ro/renault-megane-C14281359.html
cristiaco
Mersi Speedman si Pit-bull, autovit e deja 'periat', megane-ul cu nr. de Ct. a fost vazut si nu e OK, detaliem dar nu aici ( wink.gif ), sincer caut ceva ''curat'' al unui proprietar si fan Renault (daca se poate), o masina bine intretinuta si nu un simplu obiect pe seama caruia se face un business.
Cautam....
Cristi A
daca masina lui pit-bull e bine intretinuta, putea si el sa spuna ca are 55k km si probabil ca il si credeai tongue.gif
Cand ai de obicei atatea cerinte, e foarte posibil sa trebuiasca sa renunti la careva ca sa iti iei o masina buna tongue.gif
nashudela1
Daca nu vrei putere am un Megan de 86cp 2007 , acum are 51300km echipare luxprivilege cu xenoane si spalatori faruti, este neagra si ultimu pret de vanzare e 6400 EURO.
cristiaco
CristiA: Sau nu! Amicul meu e dispus sa plateasca pretul corect pt. ceea ce cauta. Urmareste sa cumpere un Megane impecabil, 1.5 dCI 105 CP cv 6 trepte, kilometri putini, in stare impecabila.
Speedy_G
QUOTE(cristiaco @ 23 Jul 2010, 15:11)
CristiA: Sau nu! Amicul meu e dispus sa plateasca pretul corect pt. ceea ce cauta. Urmareste sa cumpere un Megane impecabil, 1.5 dCI 105 CP cv 6 trepte, kilometri putini, in stare impecabila.
*



decat sa dea 9 mii si ceva pe ceea ce cauta amicul tau.. mai bine mai pune 3-4 mii si isi ia Fluence nou.
Asta vreau eu sa fac.. si d'asta am pus la vanzare masina..:
http://www.reno.ro/-VAND-Renault-Megane-II...CP-t186913.html
pt. amicul tau.. ultimul pret este 8000 de euro.. 7800 fara bonus..
daca nu iau banii astia nu o dau.. nu merita.. sunt prea multumit de ea.. si d'asta merg tot pe Renault.. si vreau succesorul meganului sedan..

.. si sa-ti mai spun un lucru despre model-ul 2007.. singura evolutie este a 6-a treapta de la cutia de viteze.. si cei 5 CP in plus.. in rest la toate capitolele l-au facut.. "mai ieftin".. fata de model-ul 2006.. de ex. model-ul 2007 nu are lumini in portiere ca atunci cand la deschizi noaptea sa vezi pe unde calci.. ca sa schimbi pozitia scaunului tragi de niste sarme.. ca au scos din dotare scoicile respective.. nu are lumini pt. oglinzile de la parasolar.. si nici usita aceea care acopera oglinzile.. materialele din interior de o calitate mult mai joasa.. inclusiv partea textila de tapiterie.. si poate or mai fi.. dar nu le stiu eu..
am un prieten care are model-ul 2007 si am avut un soc atunci cand m-am suit in masina si am inceput sa inspectez.. ca de.. era proaspat luata si vroiam sa vad ce au inbunatatit..
Bogdan-Adrian
QUOTE(Speedy_G @ 23 Jul 2010, 18:32)
.. si sa-ti mai spun un lucru despre model-ul 2007.. singura evolutie este a 6-a treapta de la cutia de viteze.. si cei 5 CP in plus.. in rest la toate capitolele l-au facut.. "mai ieftin".. fata de model-ul 2006.. de ex. model-ul 2007 nu are lumini in portiere ca atunci cand la deschizi noaptea sa vezi pe unde calci.. ca sa schimbi pozitia scaunului tragi de niste sarme.. ca au scos din dotare scoicile respective.. nu are lumini pt. oglinzile de la parasolar.. si nici usita aceea care acopera oglinzile.. materialele din interior de o calitate mult mai joasa.. inclusiv partea textila de tapiterie.. si poate or mai fi.. dar nu le stiu eu..
am un prieten care are model-ul 2007 si am avut un soc atunci cand m-am suit in masina si am inceput sa inspectez.. ca de.. era proaspat luata si vroiam sa vad ce au inbunatatit..
*



In afara de luminile din portiere (eu nu le am si aici ai dreptate), in rest te cam pacalesti GRAV huh.gif .................... cel putin la modelul achizitionat de mine eu am tot ceea ce ai scris tu ca n-ar avea modelele din 2007 (pe care de altfel le-am si subliniat).
Avantaje pt modelele dupa 2006, un cuplu de 240 NM in loc de 200, care eu zic ca e destul de important.
Euro 4 fata de Euro 3 (aici nu stiu cata importanta are dar........... e mai mult 4 fata de 3 smile.gif )
Ia suta in 11.2 secunde fata de 12.5 (parca), daca nu mai bine. (aici nu ca ai face liniute dar ~1.5 secunde diferenta la demaraj se cam simte la "feeling-ul" de condus, si vorbesc din proprie experienta, E ALTCEVA).
Cutia cu 6 rapoarte (cel putin mie) mi s-a parut MUUUULT mai "exacta" la schimbarea treptelor si....................... oricum ............. e altceva (mergi cu ambele modele si ai sa-ti dai seama ceea ce zic).

Revenind la subiectul topicului, ai mare grija ceea ce cumperi de pe autovit, avand in vedere preturile vazute mai sus ( nu cred ca exista cineva care sa fi dat 16 mii si ceva de euro pe o masina si care s-o vinda dupa ~2-3 ani la preturi de 6 mii fara un motiv BINE INTEMEIAT).
Aici iti pot da exemplul meu, un coleg de servici mi-a pus 10 mii de euro "pe masa" si n-am vandut masina cu toate ca......................... a-si fi putut sa iau acelasi model "DE PE SITE-ul de targ" aproape la juma` de pret si............. cu kilomertrii mai putini smile.gif si mai ramaneam cu juma` din bani pt...... diverse smile.gif.

Nu vreau sa intelegi gresit, nu vreau sa vind masina (MASINA MEA NU E DE VANZARE) si........ sa vreau scot un pret mai bun, doar ti-am dat un sfat vis-a-vis de cum stau lucrurile (cel putin din punctul meu de vedere).
Bafta
Speedy_G
QUOTE(Bogdan-Adrian @ 23 Jul 2010, 20:24)
In afara de luminile din portiere  (eu nu le am si aici ai dreptate), in rest te cam pacalesti GRAV  huh.gif .................... cel putin la modelul achizitionat de mine eu am tot ceea ce ai scris tu ca n-ar avea modelele din 2007 (pe care de altfel le-am si subliniat).
Avantaje pt modelele dupa 2006, un cuplu de 240 NM in loc de 200, care eu zic ca e destul de important.
Euro 4 fata de Euro 3 (aici nu stiu cata importanta are dar........... e mai mult 4 fata de 3 smile.gif )
Ia suta in 11.2 secunde fata de 12.5 (parca), daca nu mai bine. (aici nu ca ai face liniute dar ~1.5 secunde diferenta la demaraj se cam simte la "feeling-ul" de condus, si vorbesc din proprie experienta, E ALTCEVA).
Cutia cu 6 rapoarte (cel putin mie) mi s-a parut MUUUULT mai "exacta" la schimbarea treptelor si....................... oricum ............. e altceva (mergi cu ambele modele si ai sa-ti dai seama ceea ce zic).

*



daca vorbeam din auzite nu mai scriam acest reply.. dar stiu ce am vazut.. si nu ma pacalesc deloc.. singura explicatie pe care o gasesc acum.. ar fi ca poate au schimbat pe parcurs anumite lucruri.. pt. ca ce-i drept.. model-ul pe care l-am inspectat era din 2008.. si eu am crezut ca tot ce-i cu euro 4 adica dupa 2007 e la fel la versiunea lux privilege..
... si crede-ma.. cine-si ia 1.5 dCi.. apreciaza mult mai mult consum-ul decat demaraj-ul..
am recunoscut.. ca motorul si cutia sunt o evolutie.. dar din pacate n-am putut sa testez.. pt. ca amicul meu avea motorul de 85 de CP.. in schimb.. dupa cum spuneam am ramas dezamagit de interior..

numai bine!!
cristiaco
Anunt inca valabil.
Speedy_G: daca avea bani de Fluence, amicul meu ar fi cumparat Fluence, masina e OK, peste Megane 2.2, o place si ar fi luat-o. Suma de bani disponibila din pacate este deja stabilita si nu poate fi suplimentata.
Megane-ul 2.2 poate fi si o Skoda Octavia 2 (NU TOUR!), minim 2007, diesel (1.9 TDI), maxim 60-70000 km., stare tehnica si estetica impecabila, eventual Ford Focus (cu face-lift), idem caracteristici.
Dar de baza cautam un Megane 2.2. Nu mai reiau solicitarile, rog nu mai propuneti masini care, chiar intr-o stare impecabila fiind, ori au alta motorizare, ori an de fabricatie mai mic sau mult mai multi kilometri la bord.
Multam' anticipat!

cristiaco
Cumparam, cumparam......
speedman
La asta chiar nu ai ce sa mai comentezi:
http://www.reno.ro/-VAND-Renault-Megane-se...07-t183793.html
Doar daca prietenul tau nu are banii disponibili.
cristiaco
Suma de bani pe care o are disponibila este de 7500 EURO, maxim, daca e cazul, 8000.
Asadar, cautam, cumparam....
cristiaco
Inca valabil!
cristiaco
Hai cu Meganu'!
clr
QUOTE(cristiaco @ 27 Jul 2010, 14:15)
Suma de bani pe care o are disponibila este de 7500 EURO, maxim, daca e cazul, 8000.
Asadar, cautam, cumparam....
*



Pai omul cere 8400 in topic. Voi ziceti va va duceti pana la 8000. Acum, daca mai negociati va puteti intalni la mijloc. Daca masina merita, 100-200 Euro in plus care ies la negociere nu cred ca sunt un capat de tara.
cristiaco
Se doreste un Megane in stare impecabila, tara de provenienta Romania (nu adus di afara).
Up!
cristiaco
Inca valabil!
cristiaco
Up!
cristiaco
Inca valabil.
Hai cu Meganu'!
cristiaco
Up!
cristiV
sedan 1.5 dci 105cp X.2007 visiniu 58.000km, echipare privillege
cristiaco
cristiV: ai mesaj, astept detaliile solicitate. Mersi!
Altfel, UP!
cristiaco
Cumparam, cumparam.... Hai cu Meganu'!
Jean Reno
Megane 2, 1.5 dci, 101 cp, an 2007,54.000 km REALI,visiniu, jante aliaj,clima, proiectoare, cruise-control, bine intretinuta! Masina merita vazuta! Da-mi un PM daca te mai intereseaza!

Cristian
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.