Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme instalatia electrica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andrey16
Salut....am si eu o problema cu dacia mea din 86
Am GPL pe ea si dintrodata am vazut ca nu se mai aprinde beculetul acela de la comutatoru de GPL...am verificat siguranta si era arsa ...am schimbat-o cand am pus contactu sta becu aprins 2-3 sec si se arde siguranta... am desfacut toata instalatia electrica de la GPL sa vad daca face scurt pe undeva dar nu am vazut nimica ineregula... ar putea sa se arda siguranta si daca e scurt in alata parte la instalatia electrica nu numai la cea de GPL....in rest merge tot inafara de faza lunga .... rog pe cineva care stie sa imi dea si mie un sfat ...multumesc
bygy007
incearca sa scoti supapele si sa le bagi pe rind , daca ai umblat recent pe undeva acolo este problema, supapele au legate pe ele diode de protectie si daca ai pus firele invers atunci ai ars-o daca ai cu ce sa masori masoara rezistenta la bobineor de la supape
andrey16
Care supape ca din cate stiu eu nu am decat 2 electrovalve una pt benzina si una pt gaz iar de la comutator pleaca fire catre butelie in spate catre cele doua electrovalve si un fir catre bobina de inductie . :-?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.