Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: avarie stanga aripa dreapta
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Tudor_1969
mad.gif Am avut o intilnire ciudata cu un vw, de pe urma caruia m-am ales cu o roata care nu mai raspundea la comenzile volanului, mecanicul meu a schimbat o chestie de la directie, si am putut merge pana la el la sevice pe picioarele masini, respectiva masina a suferit o lovitura laterala in partea stanga; a trebuit sa schimb :port fuzeta 420ron, imbinare (nu stiu cum) 45ron, rulment fata 90ron. Ideea e ca nu gasesc aripa stanga la nici-un magazin din CL. Daca puteti sa ma ajutati va sunt indatorat.
Mentionez ca dacia sn proprietate personala atinge 180Km/h fara probleme. Toate subansamblele care au fost schimbate la aceasta masina s-au facut cu piese de origine; nu am facut rabat de la calitatea pieselor schimbate niciodata.
Tince1290
pai stai...tu ti-ai cumparat singur piesele?....nu era normal sa o bagi in service pe asigurarea aluia iar cei de acolo sa faca rost de aripa de la producator....sau de unde stiu ei?
Maskatu
Cine a zis ca nu o fi fost el vinovat? Iti dai seama ca daca era celalalt, o facea pe asigurarea lui.

"Chestia de la directie" se numeste bieleta de directie + capat de bara. Cauta in judetele invecinate sau cel mai bine la dezmembrari, pe acolo sigur gasesti o aripa. Si asta cu "180/h fara probleme".......... yeah right. wacko.gif
and_rei
pai in titlu spune ca e din vina celuilalt.poate s-au inteles la o suma de bani si si-a cumparat piesele.ca daca a fost vina lu ala si el si-a cumparat piesele din banii lui...pai Dumnezeu sa ma ierte...

aripa o gasesti la dezmembrari.in magazin mai dai alte 4 mil si pe ea
Maskatu
Daca chiar ar fi din vina celuilalt ar repara masina pe asigurarea aluia, dar cum nu vrea............ cine stie ce s-a intamplat. smile.gif
melomanuu
Aripa in magazin era 120 ron, nici de cum 400. Si eu trebe sa-mi iau o aripa dreapta ca a cam dat rugina in ea
Maskatu
Costa mai mult vopsitul decat aripa in sine...
djasu82
cumperi compresor pistol si o rezolvi tu , am asistat la atati amici care vopsesc si nu e cine stie ce problema e ca trebuie sa te izolezi de praf unde vopsesti pentru a preintampina pori iar cu doua lampi de 250W o scoti mai ceva ca din fabrica.
Mi se pare mie sau astia din service incep sa ia pielea de pe oameni cu vopsitul asta.
Iar daca nu o scoti cum trebuie si ramane gazata polisi si o socoti asa cum trebuie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.