Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Exista Duster-ul asta?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
3llckr
Poze gasite pe un site din Argentina.
[attachmentid=1627644708] [attachmentid=1627644709] [attachmentid=1627644710] [attachmentid=1627644711] [attachmentid=1627644712] [attachmentid=1627644713] [attachmentid=1627644714]

"y esta este otro dacia que casi nadie conoce" = "și este aceasta că aproape nimeni nu știe Dacia" conform traducerii oferite de Google.
pastrama
Da, exista dar din pacate pentru noi se comercializeaza doar in SUA.
C a t a l i n
Duster-ele vandute in SUA sunt expuse la raionul electrocasnice. La noi se vand sub numele de aspiratoare de praf. Din auzite, sunt numite asa pentru ca sunt... praf...
PaulT
si aceasta este o alta dacie pe care aproape nimeni nu o cunoaste... Traducere corecta..
Jack Daniel's
QUOTE(pastrama @ 1 Aug 2010, 14:24)
Da, exista dar din pacate pentru noi se comercializeaza doar in SUA.
*


Pastrama, tu ziceai ca poti aduce, vorbeste cu "colaboratorii" tai sa faca un tunel si pe acolo poate aducem cateva. wink.gif
PaulT
Daca se pun "colaboratorii" pe sapat...
aphophis
QUOTE(C a t a l i n @ 1 Aug 2010, 13:28)
Duster-ele vandute in SUA sunt expuse la raionul electrocasnice. La noi se vand sub numele de aspiratoare de praf. Din auzite, sunt numite asa pentru ca sunt... praf...
*


de aia s-a inventat honda. Masina care nu se face nicidata praf icon_mrgreen.gif Si careia ii merg vanzarile din plin in europa wub.gif
PaulT
Eram sigur.... radmasa.gif
pastrama
Momentan nu suntem in relatii foarte bune din cauze de otrava. biggrin.gif O sa incerc totusi sa stau de vorba cu ei, poate-i conving.
C a t a l i n
asphixis, vanzarile nu reflecta intotdeauna calitatea, ci mai degraba spalarea creierului. Pentru prima afirmatie vezi tirajul ziarului Libertatea, pentru a 2-a e suficienta campania pupindsfincterista pe care o duci pentru Renault si "afinitatea" romanului pentru masini germane.
aphophis
nu stiu daca am vazut o spalare mai mare a creierului decat la hondisti. cat despre masinile nemtesti, da e adevarat mai ales in romania. Insa in europa si marcile frantuzesti o duc bine si cele italiene o duc bine, nissanul o duce chiar foarte bine, hyundai la fel.. numa marci gen honda , mitsupishu, suzuki o duc dintr-o scadere in alta. Or fi bubulii de vina laugh.gif
C a t a l i n
Iti da si tie Renault de-o batista, vorba lui DragosP, dupa atat ham-ham?

Mi se rupe de vanzarile marcii Honda... N-am niciun interes sa vad pe strada asa des masini ca ale mele...

Nu pricep ce te fericeste atat numarul de vanzari Renault sau Dacia in univers, din moment ce tu, ca posesor, tre sa te apuci de bricolaj cu fierastraul imediat ce ai cumparat masina, ca sa ai un minim de confort, aka filtru de praf, de exemplu...
aphophis
arata doar ca un produs e dorit. Asa prost cum e el, spre deosebire de hondele facute din haur
C a t a l i n
Aha. In concluzie pozele sunt cu ex conceptul Duster, viitorul model de serie Prafster.
kosta
Ati vazut vreodata creatorii de moda sa scoata in serie un produs de la e expozitia de moda? Asa si cu concept car Duster. Este un mod de a arata lumii un stil nou , poate exotic, o tehnologie noua Se urmareste de asemenea reactia publicului. E poate un mod de a demonstra lumii ca producatorul nu se opreste aici.
Cred ca masinile concept le putem vedea circulind numai la filme sci-fi
antonis
Prieteni,

Vreau mare favoare:
cineva ar putea cumpăra piese auto cu RENAULT insigne, pentru DUSTER mea și le trimite la mine, la Grecia, Athens???

în România acestea sunt foarte ieftine!

Orice ajutor?

Antonis.

dizzy
Maaaaarkoooos, ai legatura!
IRONICK
" Exista Duster-ul asta?" - exista si este la Titu
dussster
Vedeti , voi va faceati probleme ca se comercializeaza numai in Statele Unite si cand colo il puteti lua de la Titu din ograda .
alumicu
problema-i ca acesta este pazit de doua fete frumoase tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.