Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sall
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
kosmin90
salll.....mai vin cu o mica problema din nou aici pe forum tot despre un motoras pas cu pas la o dacie pe injectie....daca a desfacut cineva un astfel de motoras sa imi explice si mie cum dau la o parte rotita acea pentru ca vreau sa am acces la cele 2 contacte.....am cumparat unul nou si vreau sa il fac si pe cel vechi problema la cel vechi este ca am departat cam mult cele 2 cleme cand am introdus tija si la gropi sare si incepe sa se tureze masina....va multumesc anticipat si na doar asa e romanul nu se multumeste niciodata cu un lucru radmasa.gif

10 Aug 2010, 19:18:
inchid acest topic finca intre timp am vazut ca pot sa scot clemele acelea fara sa dau rotita la o parte...doar tragi de ele in sus cu un patent ... biggrin.gif
danciusergiu84
http://www.daciaclub.ro/NOVA-Berlina-Injec...ti-t109481.html

si mai cauta ca mai gasesti poate pe topicul dedicat injectiei, apropo e actuator (motoras) relanti, nu e motor pas cu pas ca la motoarele MPI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.