Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] piese 21 Nevada 2.0 turbo benz, 175 cp
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
anton93
Masina se demonteaza...este inca aproape completa, preturi SH la jumatatea pretului mediu. Motor, cutie, radiator, planetare, fuzete ( roti cu 5 suruburii), jante de aluminiu (tip RS, parte exterioara dreapta), electromotor, alternator, esapament, caseta servo, ABS (are tot sistemu complet), interior de plus si geamuri electrice. Ma gasiti la tel: 0766829016[attachmentid=1627647807] [attachmentid=1627647807] [attachmentid=1627647807] [attachmentid=1627647808] [attachmentid=1627647809] [attachmentid=1627647810] [attachmentid=1627647811] [attachmentid=1627647812] [attachmentid=1627647813] [attachmentid=1627647814]
XtreZz
pret pentru jante?
vistike
ohmy.gif Nevada turbo? nici pe net nu am vazut asa ceva. Sunt tare curios,se poate ceva poze sa vad si eu cum arata masina. Scaunele sunt tot de la turbo?daca da pune ceva poze cu ele.
anton93
jantele sunt 20 de euro bucata.

11 Aug 2010, 09:17:
stike...masina a fost o scula si pe deasupra rea peste masura
renault19tse
m-ar interesa interiorul, daca poti pune ceva poze ar fi excelent.
multumim
anton93
stike...scaunele sunt de pulus originale ( gen Recaro ), au mariginile ridicate ca la scaunele sport.
madmaxhwz
un pret ptr galerii(partea de la turbina la motor),un pret ptr ambreiaj.de unde esti?mersi
XtreZz
QUOTE(madmaxhwz @ 11 Aug 2010, 22:32)
un pret ptr galerii(partea de la turbina la motor),un pret ptr ambreiaj.de unde esti?mersi
*


scuze de off-topic
madmaxhwz nu pui si tu niste poze cu 21-ul ? biggrin.gif sa vada si ochii nostrii
madmaxhwz
nu prea am poze ca abia l-am luat,am inceput un topic pe 4tuning pentru cei ce vor sa vada 'my reno 21 turbo quadra'


http://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-ren...bo-quadria.html
anton93
saxofonu+prima toba mare 100 RON, galeria de pe motor la turbo 80RON, ambreaj (disc placa rulment,f bune) 200 RON...eu sunt din bucuresti:P...incearaca insa sa ma suni azi !!

12 Aug 2010, 12:52:
rotile sunt 2 pe 195x60x15 si 2 sunt 205x60x15, una a fost reparata pret pt toate 4, 250 RON
madmaxhwz
ideea e ca inca nu stiu ce e in ambreiaj ca nu l-am dat jos,maine il dau,stiu doar ca patineaza,deci o sa te sun maine seara eventual,mersi
apropo,masina nu a fost 4*4?ca m-ar interesa mai multe piese atunci
anton93
masina e cu tractiune numai fata dar tot cred ca ar trebuii sa iei mai multe piese...este a doua oara cand intalnesc modelu asta desi am experieneta cu multe tipuri de masini.
madmaxhwz
ideea e ca abia l-am luat si inca nu stiu ce piese imi mai trebuiesc,nu prea am timp de ea decat in week-end in rest sunt la serviciu,maine o sa mai umblu pe la ea sa vad ce si cum.daca vrei baga id madmaxhwz si vb mai multe pe mess.mersi
anton93
poze cu scaune si rotiile incaltate:D

14 Aug 2010, 01:13:
masina e demontata total si am absolut toate consolele de bord...ABS-u, capota fata, usa dreapta spate ( singura ireprosabila), macaralele electrice (cu tot cu butoanele de comanada), si multe altele

14 Aug 2010, 09:18:
ganditi'va daca va mai trebuie tot felu de butoane sau manete care nu se pot cumpara de la mag de piese pt ca le voi pune bine si daca ma veti suna peste 2-3 luni o sa fie o problema sa le gasesc.

mai este si cilindru de ambreaj+ furca rulmentului de presiune. cred ca mai este posibil sa recuperez si pompa de ambreaj,caloriferu+motorasul de aeroterma,filtru de ulei cu racitor, in cazul in care ii trebuie cuiva.

14 Aug 2010, 09:24:
am mai omis un amamanunt ( probail pt ca era prea mic) sau recuperat suspensia si trenu de rurale fata ( amortizoare, arcuri, fuzete, rulmenti, disc de frana ventilat etrierii de frana, port fuzeta cu senzor si planetare cu inel senzor ABS. trag speranta ca de data asta nu am omis nimic:d
alecsutz03
cutia in ce bani o vinzi??
anton93
cutia de viteze este aparent cel putin mult mai solid construita si are raportul final foarte lung ( cu motorul pe la 5500 Rpm, ajungeai pe la 220 Km/h). singura cutia ar fi vreo 3,5 milioane (discutabil bineinteles).

18 Aug 2010, 08:34:
am gasit si volanul care este model sport de piele si destul de mic ca diametru ( cam 35 cm).

18 Aug 2010, 08:39:
Scaunele sunt de plus foarte moi, dar modelul sport, ambele scaune fata au reglajul rotatie-inchlinatie functional, iar cel de pe stanga mai are si un fel de reglaj pe inaltime.
Bancheta spate este rabatabila, cu mecanismele de fixare functionale.
Tot setul costa cam 280 RON ( bineinteles tot discutabil).
anton93
volanul e sport si are pe mijloc un capac de cauciuc cu emblema....biggrin.gif
b06fcn
Am gasit sa iau un Turbo, dar fara interior, unde se poate vedea interiorul tau, sa vad daca il iau ?
madmaxhwz
un pret ptr motor,fara anexe(daca mai il ai).mersi
anton93
motorul fara turbo, alternator, compresor de servo-directie, electromotor si ambreaj 130 euro... daca nu iti trebuie as pastra si galeria de admisie pentru turbo.

1 Sep 2010, 18:02:
din turbina care era o data inima motorului doar atat a mai ramas inainte sa demontez masina...reparatia turbinei ar fi costat prea mult. partea de admisie a turbinei e scoasa mai de mult si nu stiu momentan unde se afla, dar putem completa cu miezul unei turbine de 2300cmc care este buna

2 Sep 2010, 01:40:
Pretul pt jantele de aluminiu era de 2,5 mil dar datorita unei mici greseli de ortografie se intelegea ca e 425 Ron. Sorry !!!
anton93
nu mai e nimeni sa aiba nevoie de piesele pe care le-am pus in anunt ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.