Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia supernova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cristicristutu
Vand Dacia Supernova an fabricatie 2001, motor 1.4 benzina, unic proprietar, 87.000 km rulati, mai are garantia din fabrica inca 13.000 km, masina ingrijita, tinuta in garaj.....la pret de criza. 1900 euro usor negociabil.
adimaridum
Nu are cum sa mai aiba garantia din fabrica,erau maxim 3 ani sau 100000 de km,deci chiar daca nu a facut km a depasit de mult anii...
cristicristutu
Exact asa era oferta 3 ani sau (DECI SAU) 100.000 km si cum 100.000 km nu is facuti garantia este de fata.
Sudsemnatu
QUOTE(cristicristutu @ 15 Aug 2010, 20:20)
Exact asa era oferta 3 ani sau (DECI SAU) 100.000 km si cum 100.000 km nu is facuti garantia este de fata.
*



Pai tocmai de aia ..SAU...adica ori faci 3 ani ori faci 100.000. Care se atinge prima. SAU !
Maskatu
Toate marcile au garantie X ani sau Y km. Pe principiul ca garantia este valabila pana ce expira X sau Y. Adica daca tu in primul an ai facut 110.000 km, deja ti-a expirat garantia, chiar daca mai aveai 2 ani, sau invers... daca in 9 ani nu ai facut "decat" 87.000 km, tot ti-a expirat garantia, pentru ca s-au dus de mult aia 3 ani. Asa ca ai avut garantie 3 ani SAU 100.000 km , nu 3 ani SI 100.000 km.

Daca am avea toti garantie nr de km, ar da faliment uzina. Sunt curios de cand nu ai mai fost cu ea la revizii, pentru ca daca ai fi fost probabil ai fi aflat ca ti-a expirat garantia in 2004, adica acum 6 ani. smile.gif

spor la vanzare
cristicristutu
Masina este a lui un vecin mai in varsta eu doar am puso la vanzare, si el asa a spus ca mai are ganrantie de aceea am scris si el sustine in continuare ca are inca garantie pana la 100.000, eu nu ma contrazic cu el ca mi tot una.......oricum masina merita bani ca este foarte ingrijita.
Maskatu
El poate sa creada ce doreste. In realitate garantia a expirat acum 6 ani. Sunt curios ce caterinca ar iesi intr-un service daca s-ar duce respectivul si ar pretinde schimbarea unei componente "pe garantie". wacko.gif
Sudsemnatu
eh...ar iesi caterinca. L-ar refuza politicos...si ar rade in spate!
cristicristutu
Nu stiu........oferta valabila.
ag02cws
Ca sa mentii garantia la o masina, trebuie sa faci reviziile la timp in service-uri autorizate. Oare chiar s-a intamplat acest lucru timp de 9 ani la aceasta masina? smile.gif
cristicristutu
Sa intamplat, exista toate documentele pe care scrie negru pe alb lucru acesta.........nu are rost sa ne contrazicem ce ii si ce nu ii, actele sunt de fata cei interesati de masina le pot vedea.
b64chr
Ca o mica rectificare, pe vremea aia garantia era 18 luni sau 100.000km.
Deci nu mai are garantie de prin 2002 - 2003.
cristicristutu
Actele sunt de fata si scrie clar pana la 100.000 km garantie la motor...............nu vad de ce firma DACIA ar fi pus doua optiuni pentru garantie daca inseamna acelasi lucru.
ag02cws
Pai 100.000 de km sau 3 ani. Cand expira una din ele, s-a dus si garantia wink.gif
cristicristutu
Unde scrie ca aia 100.000 trebe facuti in 3 ani?.......si daca ai ales optiunea de 100.000 si peste 3 ani nu ai numa 20.000 ti se termina garantia......unde scrie asa ceva???
ag02cws
Scrie asa: "garantie 3 ani, in limita a 100.000 de km".
cristicristutu
Noah nu stiu.....omu sustine ca are garantie, revizi facute la timp, tinuta in garaj, ingrijita, si chiar daca nu are garantie masina isi merita bani.....merita vazuta.
cristicristutu
Up...
Marian66
QUOTE(cristicristutu @ 26 Aug 2010, 09:51)
Unde scrie ca aia 100.000 trebe facuti in 3 ani?.......si daca ai ales optiunea de 100.000 si peste 3 ani nu ai numa 20.000 ti se termina garantia......unde scrie asa ceva???
*



ce sa alegi bai baiatule? sunt 2 termene, conteaza pe care il atingi primul. adica, la o utilizare normala, e in garantie 3 ani, iar aia cu 100.000km e in caz ca o omori si faci 100.000 in 2 ani de exemplu. si mai terminati va cu astea cu pret de criza, ca 1900E pt o supernova nu e pret de criza, e pret de prosti, masina are 9 ani, peste 1 an are gradul de uzura maxim (dupa normele CSA, Rabla, amortizarea la firma, etc.). asta e pret de solenza
pe cuvant de n as face un buton de report pt absurditati
cristicristutu
Aceste este un topic in care se vinde o masina, deci este pentru cei care vor sa cumpere nu pentru cei care vor sa comenteze degeaba.........pret negociabil.
cristicristutu
Up.
cristicristutu
Oferta noua 1800 euro.
cristicristutu
Up...negociabil.
cristicristutu
Up...
cristicristutu
Up...negociabil.
madalin18
cu banii astia iei solenza
cristicristutu
Nu stiu, probabil iti iei dar nu in asa conditi bune.
cristicristutu
Up.
cristicristutu
Up....
cristicristutu
Up.
cristicristutu
Up.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.