Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Camere auto de filmat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
Mutzunache
Cine are sa ridice mana sus icon_mrgreen.gif de unde a luat, pret, calitate....pentru surprinderea frumoaselor momente din trafic.

Multumesc frumos.
valikris2002
initial ma gandisem sa iau gasesti cu goagal, o vroiam pentru aventualele zgaraieturi pe care le lasa altii, buna si pentru incidente in trafic, insa rolul ei este pentru "furt" insa m-am gandit ca si hotii or fi la curent cu aceste dispozitive si ar fi o tentatie de a o fura sau daca iti fura alceva sa iti ia pur si simplu cardul cu date si in cazul asta nu ii mai gasesc utilitatea.
gasisem un model pe la 6-700 ron cu card de 16 gb parca inregistrare 24h, stergere automata dupa 4-5 zile cu infrarosu pentru timp de noapte
spy_oh_joy1389
Tocmai adineauri ma gandeam la ceva de genul. Eu mi-am luat un eeePC si daca gasesc un software bun, pot sa inregistrez pe un card sd cam vreo 2 ore cat ma tine bateria. Ma gandeam sa folosesc o camera web, se gasesc ele mai micute sa le lipesc pe bord.
CGDBZ
Interesant despre ce discutati voi aici , tinand cont ca am gasit masina lovita in parcara (nu mai spun de zgarieturi,capace furate ) mi-ar place si mie asa ceva dar sa nu fie prea scump icon_mrgreen.gif .
sonykel
eee pc am si eu , am o camera web care filmeaza hd luata pe la vreo 70 de ron de pe okazii , filmeaza fff bine dar e un stift o chinezarie fara soft fara instructiuni etc... daca as face rost de un soft de captura prin usb ar fi perfect.
spy_oh_joy1389
eu am luat eeepc-ul cu 380 lei de aici de la Bursa non-auto. E un 4g surf cu 512mb ram, merge bine pe xp sp3. Cred ca se poate gasi un soft mic si bun sa inregistreze direct pe un card. Nici nu m-am interesat, dar daca fac rost de un webcam o sa fac rost.
corbex
O camera de vizualizare a mersului inapoi, pusa in fata, va lasa sa filmati ce vreti. icon_mrgreen.gif
SorinCT
Variante: http://www.trafictube.ro/utile/camere-video/
Valy1
Eu am luat un Kodak zx1 SH ( 250lei cu tot cu card de 16gb) + suport de parbriz de la f64 (30 lei). Poate fi alimentat direct de la bricheta masinii , sau cu acumulatori. Pe card incap ~2ore de filmat HD.
murfi
si eu studiez problema de ceva timp si mi-au picat cu tronc cateva blackboxuri care au si GPS dar n-am gasit nimic sub 170 eur. Oricum majoritatea par a fi niste chinezarii de proasta calitatea asa ca n-am mare incredere in calitatile camerei.
Asa o camera ar trebui sa aiba un obiectiv cu un unghi mare si o sensibilitate crescuta ca sa aiba timpi de expunere extrem de mici, altfel nu mai intelegi nimic la viteze mari.

In schimb am gasit niste programele interesante pentru Android si windows mobile.
Am gasit cateva filme pe youtoube facute cu DailyRoads Voyager si par a fi destul de clare.


Cele de pe Android par a fi gratis:
DailyRoads Voyager
Ployd Vehicle's blackbox

Pentru windows mobile n-am gasit decat o aplicatie facuta de un rus dar cere 20$ pe ea:
http://mydvr.ru/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.