Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sudata masina stramb
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
hnicu
Salutare la toata lumea !

Mi-am restaurat de ceva vreme un papuc 2 locuri (cel din imagine) De doua luni tot lucru la el dupa masa. Am fost cu el la vopsitorie unde mi-am schimbat bena cu totul. Am cumparat-o de la fabrica, i-ar meseriasul " " a trebuit doar sa o sudeze sus.

Am luat masina de la vopsit totul ok. Ce vad acum MASINA II SUDATA STRMB cu vre-o
5 mm.
Ce mai pot sa ii fac.

baciudibaciu
5 mm nu ar fi foarte mult !
Totusi , DERANJANT ! fara nici o jena mergi la meserias ,indiferent cine este ,frate,tata,prieten,ca a lucrat pe parale din placere sau din obligatie si cere-i sa remedieze neajunsul !
succes
luciman
eu unul as lasao asa, e prea frumoasa vopseaua ca sa o strici
hnicu
exista posibilitatea de a "trage masina" pentru a o indrepta?
bv-08-fgm
nu ai ce sa tragi acolo,pur si simplu laso asa daca nu contribuie la vreo problema tehnica.
cudry
am vazut si din fabrica sudate stramb cei drept nu mult dar 2-3mm sunt multe las-o asa daca nu te deranjeaza tehni daca nu trage intro parte si oricum reparand se vor cunoaste retusurile de vopsea
daniel93
Off: ce jenti ai pe spate?
driverx
N-are ce trage acolo. Reperele au fost pozitionate prost inainte de sudura. Sau aripa/fusta respecta cotele cu toleranta de 15% biggrin.gif
argon
aro 10.
hnicu
jentile sunt de aro 10. am doar 2 inca mai caut 2.
apoi vreau sa le curat si vospsesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.