Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Defileul Jiului
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
dep
care este starea drumului Deva Targu Jiu?
Ma poate ajuta cineva?
vis-a-vis
De la Petrosani la Tg. Jiu e foarte bun, banuiesc ca si pana acolo-i la fel.
PYTu
vrei sa zici de la petrosani pana la bumbesti-jiu. restul de 20-30 km reprezinta unul dintre cele mai praf tronsoane pe care am circulat in ultimii ani. cel putin asa era valabil acum o luna...

edit: dar prin defileu e ok drumul (era o portiune de vreo 10-20m cam cu 10km inainte de petrosani unde lipsea asfaltul si se circula pe o singura banda semaforizat), iar peisajul merita cu prisosinta.
radian
QUOTE(dep @ 29 Aug 2010, 10:28)
care este starea drumului Deva Targu Jiu?...
*




Facand media nu-i nici prea, prea, nici foarte, foarte, e circulabil, si cel putin in Defileu ai parte de peisaje montane superbe.
DragosP
Asta mai ales dacă nu ești tu șoferul. wink.gif
mining
Circulabil daca de la Bumbesti Jiu la Tg. - Jiu mergeti prin Sambotin, pe ocolite.
litza
Acu 2 zile am facut drumul. Pe defileu sunt 2 portiuni de ingustare, 1 cu semafor unde se lucra si una fara. De la Bumbesti-Jiu la Tg Jiu e cum il stim de ani de zile. Praf.

In Bumbesti Jiu are politia un loc perfect de panda cu radarul. Avea zoom direct pe botul masinii, soferul nu avea cum sa vada masina. M-a luat cu supersonica viteza de 65 km/h. blink.gif
radian
QUOTE(mining @ 7 Sep 2010, 22:32)
Circulabil daca de la Bumbesti Jiu la Tg. - Jiu mergeti prin Sambotin, pe ocolite.
*



Asta pe unde vine?

Sa nu-mi zici de varianta din Sadu dreapta (undeva in apropierea statiei de maxi-taxi). Am fost pe acolo, si drumul e mult mai rau, sunt portiuni neasfalate, si nici urma de indicatoare in intersectii, basca, e plina de camioane.
bogdanelkva
E doar bucata aia de vreo 400m neasfaltata si o bucatica mica dupa bariera,in rest e bunicel.Eu prefer varianta asta,decat pe DN66,asta de cand mi-a spus cineva ca a facut o ora din Tg.Jiu pana in Bumbesti. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.