Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: blocul de sigurante
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
aliceman
salutare, am si io o problema, an schimbat blocul de sigurante si cred ca nu am pus firele bine inapoi. as dori o schema daca are cineva ca sa le pot pune inapoi calumea. wacko.gif
bygy007
cauta , si tu pe forum , asa de inceput , vezi aici
aliceman
raspunsul tau nu ma ajutat deloc, din schema aia nu se intelege nimic. nu pot sa o maresc. nu pot face nimic cu ea.altceva mai detaliat nu este?
tatabobu
Poate daca te oboseai sa dai si un click pe poza, iti dadeai seama ca bygy a fost mai mult decat de ajutor. Ce voiai mai mult? Toata schema electrica a daciei?
aliceman
pai am dat clic pe ea si am stat o jumate de ora sa se incarce, da nimic. poate nu stiu eu cum sa desfac schema.
aliceman
merci bygy , asa mai merge, dar cred ca nu am fost bine inteles. eu vroiam o schema unde sa imi arate ca; firul rosu se pune acolo, cel verde dincolo si asa mai departe. eu am scos firele si nu le-am mai nimerit inapoi. pana la urma o sa ma uit la dacia unui prieten sa vad cum is puse la el sau sa le fac o poza si dupa aia sa ma ghidez.
bygy007
asta te poate ajuta? http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...e=post&id=42077
baciudibaciu
asa ca idee cred ca doua ,maxim trei circuite nu functioneaza.
corect ?
poti rezolva problema si singur cu o lampa de control sau voltmetru, dar ai nevoie de un partener pentru o mana de ajutor , ca daca aveai 3 maini te regaseai printre personalul de la NASA si un ochi vigilent.
aliceman
da, bygy , asta cred ca o sa imi fie de folos, merci mult.
bashtalu
salut,

am schimbat tabloul de sigurante cu unul identic, tot de pe o dacie si cand pun contactul se aprind farurile-pozitiile

ce leg nu am pus bine? ultimile 2?
bygy007
ai pus fire aiurea , ia vezi ce ai gresit smile.gif
cosmin_2300
Relativ off-topic, ce e rău în asta? Ai și tu DRL icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.