Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] piese NOI Dacia 1300-1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
abarth_mcm
revin aici
O cunostinta in varsta m-a rugat sa postez un anunt. Prefera sa le dea pe toate la pachet din mai multe motive.
Se poate face eventual o oferta pe toate piesele cumulate.(0742.649.356)
Piesele sunt OK, sunt piese cumparata de zeci de ani, deci nu sunt de vreun srl facute. Omul a avut dacie impecabila(a dat-o la rabla) timp de 30 de ani,

O scurta lista cu piesele NOI:

-set segmenti frantuzesti - 50 lei
-bielete (2) -40 lei
-semibielete (2) - 40 lei
-rulmenti fata (2) - 40 lei
-rulmenti spate (2) - 30 lei
-rulment presiune - 15 lei
-releu semnalizare - 5 lei
-releu tensiune - 20 lei
-bobina inductie - 30 lei
-bendix - 20 lei
-lant distributie - 15 lei
-condensatori 5 lei
-capac delco 5 lei
-platina 5 lei
-bucsi diferite 25 lei
-placa presiune 40 lei
-disc ambreiaj 35 lei
-cablu ambreiaj 10 lei
-cablu acceleratie 10 lei
-masca fata 1310 -15 lei
-stopuri duble 1310- 40 lei
-diode alternator - 10 lei
-filtru ulei - 10 lei
-simeringuri diferite - 35 lei

Piese reconditionate doar cu piese noi:
-alternator 30 lei
-electromotor 60 lei
-planetare 60 lei

Atentie: piesele se dau cumulat la pachet ! Daca se face un calcul, suma este de 700 lei (am pus preturi la fiecare articol ca sa se vada de unde a venit suma daca unora li se pare mare)(nu cred ca am pus preturi mari, cred ca in jur de 50% din preturi de uzina, piese de calitate ma refer...daca cineva are obiecti legat de pret , le voi lua in seama, insa eu cred ca am fost realist).

In cel mai rau caz, se pot da doar jumatate din piese, dar mai putin NU. Omul e o persoana foarte serioasa si cauta la fel persoane doar seriose!!!

Cine ia tot pachetul se alege bonus cu o sumedenie de piese s-h foarte bune, pe care nu le-am mai postat.
ghitza
pune o poza cu alternatorul,de cati amperi este?releu incorporat?
abarth_mcm
Habar nu am de cati amperi e. Omul e electronist si sigur l-a reparat cum trebuie, cu piese noi. A avut Dacie 1310 din primele modele daca te ajuta cu ceva. ..Exista si releu NOU daca ai citit lista smile.gif
Poze nu am cum sa fac, iar piesele nu se dau separat. .cine e interesat il duc la om.
Ideal ar fi toate sa se dea la pachet, sau CEL PUTIN jumatate. Doar o piesa nu se da..imi pare rau...de aceea am si pus preturi mici la fiecare element(altfel erau clar mai mari), pt a nu se ajunge la un total mare.
Cum am mai spus..exista si alte piese s-h pe care nu mai avea rost sa le enumar deoarece ele se vor da bonus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.