Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1310 LI
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
CyPrY80
Salut , am si eu o problema la dacia mea . imi trepideaza ceva in bord numai cand merg pe drum pietruit sau cu multe gropi , si nu reusesc sa descopar ce anume, am fost cu ea la un electrician si mia desfacut tot bordul si nu a gasit nimic care sa trepideze, am fost la mecanic si sa uitat peste tot la ea si nu a gasit nimic care sa trepideze,,,,,,Ma poate ajuta cineva in aceasta problema ...? Help!
vespukci
Se aude ca si cum ai avea o cutie cu marunt acolo? Asa si la mine! E buna calitate de asta se aude! smile.gif
CyPrY80
ceva de genu, ce poate sa fie ??? ai idee ??
Ov
un zgomot asemanator, pe care l-am banuit ca venind din bord am avut si eu. Pana la urma am identificat 2 surse de zgomot si anume:
1. maneta de care tragi sa misti scaunul fata-spate
si 2. zgomotul care ma stresa, coltul capotei motor lovea in aripa pt ca nu mai aveam protectia de cauciuc de pe aripa

P.S. pe viitor mai multa atentie la titlul topicului, citeste regulamentul wink.gif
Titlul asta ti-l editez eu
Alex4u
este dacie....e normal sa ai si greierasi in ea....de exp mie imi scartaia ceva in portbagaj..nu i-am dat de capat..pana am mutat instinctorul..si numai scartaie...
Ov
si la case mai mari gasiti greierasi in bord wink.gif
aia nu apar ca-i dacie masina, ci ca-s drumurile infecte si nu rezista nici mama imbinarilor la atatea vibratii
Ampt
Cred ca este cea mai pertinenta explicatie !
Poti sa ai si mama ei de masina straina ca la drumurile noastre tot apar anumite zgomote in timp !
Bafta ! smile.gif
Alex4u
QUOTE(Ov @ 8 Sep 2010, 10:11)
si la case mai mari gasiti greierasi in bord wink.gif
aia nu apar ca-i dacie masina, ci ca-s drumurile infecte si nu rezista nici mama imbinarilor la atatea vibratii
*




QUOTE(Ampt @ 8 Sep 2010, 15:09)
Cred ca este cea mai pertinenta explicatie !
Poti sa ai si mama ei de masina straina ca la drumurile noastre tot apar anumite zgomote in timp !
Bafta !  smile.gif
*


subscriu si eu ce spun colegii de sus..am un prieten care are o skoda octavia tur..si avea un zdraganit dupa vreo 10 . 000 km in usa din dreapta..fata si s-a dovedit a fii parghia care ridica geamul slabita ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.