Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum ati auzit de DaciaClub?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
cristyyy2003
Salutare!
Hai sa vedem cum am ajuns noi aici, pe forumul DaciaClub.
Eu unul am ajuns prin Noiembrie '04 cand cautam cu search pe Google in disperare Matiz vs Dacia SLZ, cat si problemele pe care le-ar avea Dacia SLZ ( pe vremea aia nu eram decis inca ce sa imi cumpar Dacia SLZ sau Daewoo Matiz ).
Datorita voua, membrilor DC am ales Dacia SLZ si pot spune ca nu imi pare rau.


Hai sa vedem cine urmeaza tongue.gif

Cu stima,
Cristi
NFS
Si eu cam la fel, insa dupa ce mi-am luat Matizul, deci prin 2003, cautam diverse detalii tehnice despre el si am dat de vechiul forum DaciaSuperNova, unde am activat o vreme si unde am auzit si de "noul" DaciaClub...

Citind pe aici... imi pare bine ca am ales Matizul. Am avut insa si destule lucruri de invatzat de pe aici.
adister
Anul trecut tot cautand informatii despre noul model Dacia am ajuns pe "masini.ro", iar acolo era un link catre forumul daciaclub...asta a fost - de atunci imi bag nasul aproape zilnic pe aici....
Altis
Eu cumparasem Dsn-ul de cateva zile, si aveam problema cu relantiul...pe care inca o mai am sad.gif ...(sper ca sapt. viitoare sa ajung si eu in service)
Deci Google smile.gif .
delya
Eu am gasit un link pe masini.ro la forum.
andrey2003
De la un prieten care are si el un cont p-aici dar nu l-am mai folosit de vreun an deoarece si-a luat Bmw Urs si acum baga nasu' pe forumul de la BMW
Muttley
Am dat search pe google "tuning dacia" si de atunci imi pierd noptile pe la calculator dry.gif tongue.gif
maddan
hehehehe...

Forumul de supernova, cu muuult inainte sa existe forumul asta (2003)... Apoi intr-o buna zi baietii care sunt sufletul acestui forum (si cei mai injurati rolleyes.gif) au decis sa treaca la un nou nivel... Si asa a aparut daciaclub.ro

Pentru istorie... http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=456
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=1824

Apoi s-a pus ban de la ban (si aceiasi dau ban si astazi... radmasa.gif)
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=1823

Si apoi s-a pus de un regulament...
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=2241

Ehee... .trece timpul ca naiba de repede! sad.gif
Liviu
Chiar asa, optiunea cu "am contribuit la aparitia daciaclub.ro" nu exista ? smile.gif
Manuel
Din pacate, nici eu n-am ce vota. Am auzit de-aici http://members2.boardhost.com/daciasupernova smile.gif
thunder
QUOTE(Muttley @ 15 May 2005, 17:40)
Am dat search pe google "tuning dacia" si de atunci imi pierd noptile pe la calculator dry.gif  tongue.gif
*


nimic de comentat biggrin.gif tot "tuning dacia" si eu
disaster
google.gif gogule ce mai faci? biggrin.gif si asa am dat peste daciaclub in timp ce cautam niste date tehnice despre aceste minunate miracole ingineresti numite dacia.
ionutz83
QUOTE(Muttley @ 15 May 2005, 16:40)
Am dat search pe google "tuning dacia" si de atunci imi pierd noptile pe la calculator dry.gif  tongue.gif
*


laugh.gif Esti chiar modest.Iti pierzi nu numai noptile ci si zilele,atat timp cat te lasa colegu de camera la calculator.Revenind la mine el e motivul pentru care m-am inscris pe forum.Nu numai ca mi l-a recomandat dar ne-a inebunit, pe noi colegii de grupa, cu acest forum, de fapt de utilitatea lui,de informatiile pe care le gasesti aici.Sincer, a avut dreptate. rolleyes.gif
klaus
Ar mai fi fost o optiune... din presa de ex... ca a aparut acest forum prin ziare si reviste la viata lui (capital, chip etc.), apoi si pe la televiziuni...
Kunzite
Eu am auzit de daciaclub de pe oltcit.ro 10561582.gif
Cum se punea problema achizitionarii unei dacii (de catre parintii mei, SN au ales pana la urma) m-am inscris, mai citesc una-alta si din cand in cand mai si postez.
Electronistu'

google.gif
ionut L.
Eu am aflat de la un prieten, care ne tot povestea despre cum se poate modifica chiuloasa, axa cu scame ... si uite asa mi-am facut cont si nu-mi pare rau
Codrin
cautam 'Dacia' pe google => www.daciablub.ro biggrin.gif
asarban
Oldiz bat goldiz...
..IcemaN..
google.gif cautam date despre dacia sport
RIon
google search: dacia nova... si aici am ramas...
Liviu
QUOTE(ionut L. @ 15 May 2005, 18:45)
.....  cum se poate modifica chiuloasa, axa cu scame ...
*




Tu vorbesti serios sau ai scris la misto (ma refer la axa cu scame) ? .. ca nu m-am prins smile.gif blink.gif

Daca e la misto, a fist foarte bine ascuns ca mie mi s-a parut "pi buni" smile.gif ... termenul e AXA CU CAME excl.gif
Cr3ativ3
Eu am aflat de pe GOOGLE ca eram in cautare de informatii despre Logan.
Am dat un search dupa Logan si printre altele mi-a dat si adresa asta !!
Ghidioneanu
excl.gif excl.gif excl.gif Mai trebuia si optiunea alte surse !!! excl.gif excl.gif

Eu am aflat din ziar, respectiv Monitorul de Iasi pe acea vreme , avea un supliment auto unde s-au publicat cateva linkuri , intre care si cel spre www.dsn.as.ro , acum daciaclub, site dedicat detinatorilor de Supernove , atunci abia aparute .
MoneyTalks
Eu am auzit de Dacia club de pe Google. Cautam de curiozitate poze cu... Solenza (inca nu se lansase) si am dat de acest forum (si de cel vechi, pe care l-am citit din curiozitate, fara sa postez). Asta nou mi-a placut (e cel mai bun forum romanesc dupa parerea mea), m-am inscris de curiozitate (nu am avut, nu am si nici nu voi avea vreodata Dacia) si... asta e smile.gif

Celelalte forumuri romanesti pe care am activat le-am parasit rind pe rind (ultimul acum vreo 2 ani), deoarece erau si sint inca niste forumuri pentru pusti de pina in 14 ani (asta a fost si este nivelul IQ al forumurilor si in special al administratorilor forumurilor pe care am activat) si am ramas numai pe asta. Si nu imi pare rau smile.gif
Adrian_Solenza
LA mine a fost inainte sa imi iau masina! Cautam sa vad ce poate masina.. Am bagat pe Google: Solenza viteza maxima .... laugh.gif Si uite peste cateva luni postam intr-un topic un filmulet cu masina la 170+ in a 4a biggrin.gif ... Si mai am un pic si ajung la un an vechime! Nu pot sa cred cand naiba am postat aproape 1000 de mesaje! Deh, masina, boala grea!

PS: Nu a venit ziua cand sa postez la Probleme tehnice! Masina trage si merge ca in prima zi! 13.000Km, din care MULTI la peste 120km/h! wink.gif
cristyyy2003
Ok.
Ma bucur ca priviti cu interes acest topic.
Rog un moderator/admin daca mai poata adauga la chestionar si optiunea alte surse ( care? ) si optiunea Membru Fondator wink.gif
Multumesc.


p.s. eu nu am ajuns de mult timp aici, dar nu cred ca o sa va mai las tongue.gif
CristianH
Vara trecuta ma batea gandul sa-mi schimb masina (Dacia 1310 Li), asa ca am cautat informatii pe google despre Dacia SLZ. Asa am ajuns aici si acum citesc zilnic tot ce apare si este interesant. Cu mici exceptii, este un forum deosebit, serios si foarte util celor interesati de masina lor - DACIA.
Cred ca imi voi pune si eu cat de curand "WWW.DACIACLUB.RO" pe masina.
bolt
Doream sa-mi cumpar SLZ si navigam. Si uite-asa l-am gasit (forumul).
romulus
Am aflat de pe google.gif . Cautam ceva informatii despre Logan. Am venit si nu am mai plecat. Dupa ce am rasfoit multimea de informatii de aici, m-am inscris si eu. La scurt timp dupa asta, pe breakul meu scria, pe parbriz si pe hayon, "www.daciaclub.ro" .
CosminM
cautat pe net despre dacia (informatii despre lgn inainte sa il comand)->daciaclub
cristyyy2003
QUOTE(romulus @ 16 May 2005, 09:27)
Am aflat de pe  google.gif . Cautam ceva informatii despre Logan. Am venit si nu am mai plecat. Dupa ce am rasfoit multimea de informatii de aici, m-am inscris si eu. La scurt timp dupa asta, pe breakul meu scria, pe parbriz si pe hayon,  "www.daciaclub.ro" .
*


Buna treaba.
Offtopic: unde fac si eu un autocolant DC ieftin? ( in Bucuresti )
69er
Search pe Google dupa "Dacia 1300" apoi citit consecvent pret de vreo patru luni, pana in momentul in care mi-am luat o asemenea dacia si am devenit membru.
kaspersky
Tot search pe google! Dupa Dacia SuperNova! Voiam sa-mi cumpar SRN insa n-am mai apucat asa ca am luat SLZ. O perioada am citit forumul, si peste citeva luni m-am facut membru!
Slider
Umblam pe masini.ro si asa am citit de daciaclub. Si de atunci intru in fiecare zi pe aici.
Ake
Ok am adaugat si alte surse.

Eu am citit forumul de foarte multa vreme, de pe vremea cand ii spunea parca (?) dsn.as.ro. Cred ca cu google am ajuns, dar nu mai tin minte ce am cautat. Ceva probleme la Supernova mea m-au determinat sa caut. Pe atunci forumul era nou, avea vreo cateva pagini si mare lucru n-am gasit. Nu m-am inregistrat decat multi ani mai tarziu, desi citeam forumul aproape zilnic. Evident numai topicurile de Cafenea smile.gif ( care ma binedispuneau extraordinar).
Doi useri mi-au atras in mod special atentia: ashu si asarban (sper sa nu sa se supere ceilalti, dar dupa asa de mult timp doar de ei imi aduc aminte) . Si desi contestat, trebuie sa recunosc ca ceea ce m-a tinut "lipit" de forum atat timp a fost extraordinarul nivel al simtului umorului si ironiei manifestat de multi dintere "batranii" de pe aici.
paulp
Eu am ajuns pe forum, cautind ceva informatii pe net despre Nova, cind inca eram proaspat posesor si nu aveam rezolvari la multe probleme.
Apoi am descoperit ca sint multi care au nevoie de informatii si am incercat sa ajut cum pot.
Asta era pe vremea cind inca nu exista sectiunea CLT, aparuta ulterior din cauza topicelor tot mai dese cu berline, nove, breakuri, in general cam tot ce insemna carburatie smile.gif
Ant
Google ... cautam detalii despre viitorul X90 (pana la urma Logan) , am gasit forumul, am citit .... si mi-am luat Slz ...si nu-mi pare rau
ionut232
search pe google dupa "dacia" si de atunci e site-ul pe care intru prima data cand ma pun la calculator...
bun site!
SYL
Eu eram activ pe "vechiul forum" (pt Dacia SupeRNova), apoi intre timp a aparut noul forum, pe care o perioada doar il citeam si mai tarziu m-am si inscris.
nairam
QUOTE(Ant @ 16 May 2005, 12:01)
Google ... cautam detalii despre viitorul X90 (pana la urma Logan) , am gasit forumul, am citit .... si mi-am luat Slz ...si nu-mi pare rau
*


idem si tot asa ....nu-mi pare rau .....

p.s. bun site
DodoBird
Prin Google . Cautam informatii despre un carburator vechi dublu corp, nu stiam unele functii, si asa am dat de daciaclub. Am navigat o perioada am vazut multe lucruri interesante si mi sa parut o comuniune eleganta si civilizata. Am facut si eu un cont si am continuat . Nu imi pare rau , acum am multi prieteni (chiar daca unii dintre ei sunt, ca sa zic asa, "virtuali") !

Numai de bine !
Charlton
Tot pe Google , si nu-mi pare rau ca l-am descoperit. smile.gif
Aveam Dacia Berlina ( Ianuarie 2004 ) si cautam date despre Solenza .
maxiK
google search logan forum
l-am recomandat si unui prieten posesor de logan
vv
google, cautand informatii despre Logan (pe atunci X.90)
cbr-ica
search google
cautam forum dacia solenza (dupa ce am cumparat-o) ca aveam niste zgomote (pe care tot nu le-am rezolvat)
thea
google.gif
De cand am descoperit forumul am aflat o gramada de chestii folositoare,chiar am dat si sfaturi prietenilor .E cam ciudat ca o fata sa spuna unui baiat care se plange de probleme la masina "e de la fisele de la bujii"..........dar am argumentat "stiu eu de pe daciaclub.ro".
BOGDAN DSN
search pe google dupa "taxe autostrada" - cautam cat sunt taxele pentru Ungaria si Austria.
La intoarcere din Austria am si devenit membru si intru(de la servici - ca acasa ioc)in fiecare zi lucratoare.
ydaniel
pur si simplu intamplator!de pe site-ul romaniancars.com!este al doilea lucru bun care l-am facut navigand pe net!primul e mai personal.... tongue.gif
Sony
Google sa traiasca! Am cautat ceva despre DSN si am dat peste acest site. De atunci am devenit dependent.
Chiar l-am recomandat si baietilor de la Autocobalcescu si de la IPSO.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.