Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] jante Renault
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
lulutza
Vand un set de jante aliaj, cu tot cu cauciucuri cu uzura de aprox. 20%, Continental, pe dimensiunile 185/55/15, in stare buna, la pretul de 800 ron usor negociabil. NU accept schimburi!!. E posibil sa mai fi pus o data anuntul dar nu l-am mai gasit asa ca am considerat ca a fost sters sau ceva de genul. Oricum aici am si poze.
ionutzxxx
merg pe megane 2?
lulutza
da merg. si pt cine e interesat DE ELE va dau si un nr aici nu de alta da nu pot da PM-URI....0732460017
remesh
ce dot au gumele?
lulutza
AAA daca dai si o traducere pentru acest termen...poate o sa stiu sa iti raspund,,,
G L G
DOT NDOF JBLR 4708

DOT = Department of Transportation

Primele doua simboluri ale primului grup de 4 dupa "DOT". Reprezinta tara (sau statul in cazul SUA) de fabricatie si producatorul, conform tabelelor de mai jos.
In acest caz, ND = Germania, Goodyear.

Ultimele doua litere ale primului grup de 4 dupa "DOT". Reprezinta presa (autoclava) folosita in procesul de fabricatie.

Al doilea grup de simboluri , de obicei 4 dar poate fi compus si din doar 3. Combinatie interna de litere si cifre a producatorului folosita pentru urmarirea loturilor de catre producatori.

Ultimul grup de cifre reprezinta data de fabricatie sub forma saptamana-an. In acest exemplu, saptamana 47 a anului 2008. Acest ultim grup de 4 cifre este cunoscut in general ca si numar DOT chiar daca el este de fapt doar o componenta a codului complet .
Nota: Anvelopele fabricate inainte de 1999-2000, au acest grup format din doar 3 cifre. Exemplu 238 = saptamana 23 a anului 1998. Dupa anul 2000 toti producatorii au trecut la notarea cu 4 cifre a datei fabricatiei anvelopei in codul DOT.
sursa.....http://www.anvelopeweb.ro/help/numarul-dot-anvelope-data-locul-fabricatiei
lulutza
Nimeni???? le las la 700....O sa iti zic si dot-u Asta. scuze nu am mai avut net
Avani
QUOTE(lulutza @ 10 Sep 2010, 12:01)
da merg.
*


Nu merg gumele. Dimensiunea de 185 e necunoscuta pentru talonul de megane 2
Ma3x
pe Symbol merg ?
lulutza
da....din cate stiu eu. daca esti interesat da un tel si vb.
Ma3x
Dot la gume pls smile.gif.

Si de jante daca poti sa imi spui pe langa urmele lasate de trecerea timpului ( rugina si lovituri ) au vreo problema ?

Si mai important de unde esti ? Ma intereseaza pentru a le vedea .
lulutza
Deci pe ele scrie dupa dot:hwfn axhf 0504....acuma sper sa va fi dat ce trebuie. Eu sunt din Bucuresti zona Crangasi. Sunt de aliaj asa ca nu au rugina decat fffff putina pe buza. Si lovituri nu au. Daca ai putea veni maine ar fi perfect sau azi mai pe seara. Da da si tu un tel ca eu nu am credit absolut deloc.
Ma3x
Nu ai mentionat daca sunt cumva indoite sau fisurate ...

Trec in fiecare zi prin Crangasi L-V, asa ca eventual le pot vedea dar,

asa cum spune si colegul Mihai, gumele sunt NESIGURE in primul rand , asa ca daca imi poti face un pret pentru jante dar la care sa iei in considerare ca trebuie sa imi pun gume ... sad.gif si sper sa intelegi ca e criza .

Multam frumos.
lulutza
Multam pentru sustinere, dar in concluzie cine vrea sa le cumpere poate sa vina sa le vada oricand si cui nu ii convine nu le cumpara si gata. NU au rost contrazicerile de genul acestal. Mai stiu si eu persoane care dau cu bata din cauza ca au citit pe net diverse dar ei in sine nu au nici o treaba cu masinile. Inca odata multumesc pentru sustinere. happy.gif
Gabi
un pret cu jantele ( fara anvelope) se poate? si de unde esti?
lulutza
NU dau jantele fara cauciucuri in cazul in care nu am deja un cumparator pentru caucioace. Sa zicem ca daca le-as da separat ar fi 6 jantele si 4 cauciucurile. . Desi eu zic ca e mult mai convenabil cum am dat prima data anuntul. Chiar am nevoie de bani sa nu inteleaga nimeni gresit. AM chirie etc,,,,Si sunt din Bucuresti...cred ca am mai zis...in zona Crangasi.
lulutza
nimeni???
Gabi
Daca se baga cineva la anvelope ofer 500 pentru jante
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.