Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la accelarare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
stefan89
salut din nou!am si eu o problema...ca de obicei biggrin.gif .de ceva timp masina mea ma cam "da in bot"la 2000 de ture in toate vitezele si nu pot sa imi dau seama de ce.are cineva vreo idee?i-am schimbat platina curatat jiglere inclusiv carburator reglat aer si tot degeaba ....face pe nebuna.ma poate ajuta cineva?ms charge.gif
tmkrf
QUOTE(stefan89 @ 9 Sep 2010, 13:45)
salut din nou!am si eu o problema...ca de obicei biggrin.gif .de ceva timp masina mea ma cam "da in bot"la 2000 de ture in toate vitezele si nu pot sa imi dau seama de ce.are cineva vreo idee?i-am schimbat platina curatat jiglere inclusiv carburator reglat aer si tot degeaba ....face pe nebuna.ma poate ajuta cineva?ms charge.gif
*


ai incercat sa ti carburatoru in decanol ? apoi suflat cu compresoru .... am avut si eu acuma 2 ani o problema asemanatoare ... http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=131228&hl=
diaconuliviu
Zhiltiie rau inainte-inapoi, cu rateuri?
Ai cumva Malvina pe ea? Alea faceau asa, e defect clasic pe Malvine. Vezi si cum calca platina, sa nu iti dea scurt uneori sau eventuala uzura prematura si reducerea distantei...
besche
Se pare ca nu se alimenteaza suficient. Schimba filtrul de benzina,verifica filtrul de la intrarea in carburator---multi uita sa faca asta--- si verifica sita din pompa de benzina
dan supernova
sa gasit pana la urma rezolvarea ? ca si la mn face la fel smile.gif
N E S
Salut! Si mie imi facea la fel dar am rezolvat-o in felul urmator.
Am cumparat un cui poanto (sper ca am zis bine) nou de la carfil, pt ca cel vechi avea uzura si nu mai calca bine, dupa care am reglat distanta dintre plutitor si capacul carburatorului, plus reglajul de amestec.
Din acea zi nu am mai dat in nas.
Spor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.