Salutare tuturor,

Am citit prin diverse threaduri diverse soluții pentru problema mea. Nu am găsit decât soluții tangențiale.

Am în Logan un RCD player Blaupunkt cu "fața" din poză. Am foarte multe CD-uri prin mașină și la drum e foarte nașpa să stai mereu sa schimbi CD-urile când te plictisești de o anumită muzica/selecție. Ideea este ca cei 700 M de pe un CD nu-mi ajung. Si atunci m-am gandit cum s-ar putea face sa conectez în modul cel mai simplu cu putință o sursă externă -surse clasice de stocare mp3: flash, HD, miniHD, etc- de "cântări" de ordinul a câțiva GB -peste 4...8- !. Dar cum display-ul acestul Blaupunkt lasă de dorit, mă gândesc la o sursa cu un display mai "răsărit" -mai MARE- sa poti vedea k lumea/satisfăcător un browser, sa poti edita playlist-uri, salva, etc. Nu aș vrea totuși soluții de genul "scoate Blaupunkt-ul și pune xy firmă.." . Vreau o soluție inteligentă, exclud modulatorul FM care scade categoric calitatea muzicii. Atașez pozele necesare. După mine totul s-ar putea rezolva cu o altă față detașabilă. Din câte îmi dau seama rolul acesteia -în afară de antifurt- este că ea preia comenzile și afișarea. Ori atunci e logic că poată exista soluția unei fețe mai "deștepte" cu display mai mare, care față să culeagă de pe pinii existenți și alte posibilități de comenzi: playlisturi, etc... De fapt ar putea fi o "interfață" în loc de o simplă "față"..Ar putea fi o soluție fără-fir, asta ar fi super, s-o poată lua cineva de pe bancheta din spate, sau de pe scaunul din dreapta să se "joace" cu ea...să-și aleagă ce muzică, playlist vrea... biggrin.gif .. Sau un player adițional conectat la pinii din spate ? Un player care să-l pot lua și în casă și pe care să-l pot conecta la un amplif care scoate pe boxe sunetul ?!!!. ...ar fi super...


Ar fi posibil, ce ziceți...?!!! rolleyes.gif Ce s-ar putea face ?!!! blush.gif poate că soluția este pe piață și e foarte simplă ?!!!