Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: reglaj carburator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dorinromeo
idn experienta dvs, stimati colegi, cum se regleaza corect nivelul in camera de nivel constant, la mijlocul planului inclinat sau la baza lui? mentionez ca am carburator "bourget", pe dacia 1310 din 1998, motor 1400, nu stiu dimensiunile la jiglere, nu sunt inscriptionate. am citit destule topicuri si am auzit pareri diferit, ceea ce nu ma lamureste deloc. ceea ce e sigur e ca nivelul in CNC + jiglere calibrate + aprindere ok = consum optim minim.
dorinromeo
cum influenteaza consumul de benzina nivelul scazut in CNC. al meu l-am reglat la 9mm, motorul merge bine, relantiul e cam mare dar stabil, la 900 ture, fara rateuri, sau foarte rar.
krapcarasu
nivelul fizic conteaza, nu mm, sa fie intre jum pl inclinat si baza, vezi cum merge bine
dorinromeo
merge bine si acum, si sigur e undeva catre baza planului inclinat. dar spune-mi te rog cum influenteaza consumul, consuma mai mult daca e mai scazut nivelul, sau consuma la fel, chiar daca e la baza sau la mijloc
krapcarasu
daca se accelereaza bine si nu da in nas e bine asa cum e, nu ia mai mult, dar fa incercari
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.