Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Pasla Ignifuga pentru Capota Motor M2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Justitiar
Dupa o spalare la motor, mi s-a deteriorat pasla ignifuga dintre capitonaj si capota. Mentionez ca este vorba de un Megane 2.2 Sedan varianta Privilege. Capitonajul este in stare excelenta, insa pasla s-a scamosat urat si necesita inlocuire. Daca cunoaste cineva sau comercializeaza astfel de produse. As dori mai multe detalii. Eventual si un sfat cu ce as putea inlocui acea pasla.
Am pus cateva imagini orientative de pe net pentru exemplificare:

Cam aici ar trebui sa vina pasla fixata:
[attachmentid=1627659912]

Din exterior:
[attachmentid=1627659913]

Daca cineva cunoaste codul pentru a comanda de la reprezentanta ar fi bun si acest lucru (Capitonajul de culoare neagra este impecabil. Nu stiu daca se gaseste separat sau impreuna cu acesta. Pe mine m-ar interesa doar pasla ignifuga).
Multumesc
Justitiar
nimeni?
Justitiar
up!
Justitiar
up!
IRONICK
Daca materialul negru d ela suparafata este bun, te duci si iti cumperi din targ pasla si tai dupa marime. O sa te coste 10-20RON. Asa la bursa cu sh-uri se cer preturi nesimtite, iar la dealar dai cat nu face.
Justitiar
QUOTE(IRONICK @ 1 Oct 2010, 13:31)
Daca materialul negru d ela suparafata este bun, te duci si iti cumperi din targ pasla si tai dupa marime. O sa te coste 10-20RON. Asa la bursa cu sh-uri se cer preturi nesimtite, iar la dealar dai cat nu face.
*


ms frumos. o sa ma duc week asta sa vad ce gasesc.
IRONICK
Sa te duci tocmai in spate unde au intinse paturile cu piese pe jos, nu in fata la tarabe. Le au de obicei in bucati cu latura de 1m sau mai mici.
Poti sa pui chiar si in doua straturi, absoarbe mai bine zgomotul.
Justitiar
QUOTE(IRONICK @ 1 Oct 2010, 13:50)
Sa te duci tocmai in spate unde au intinse paturile cu piese pe jos, nu in fata la tarabe. Le au de obicei in bucati cu latura de 1m sau mai mici.
Poti sa pui chiar si in doua straturi, absoarbe mai bine zgomotul.
*


am sa incerc. mersi frumos.
Justitiar
QUOTE(Justitiar @ 1 Oct 2010, 14:16)
am sa incerc. mersi frumos.
*


am fost azi...din pacate n-am gasit nimic. a cam plouat si nu au fost toti comerciantii deci posibil sa-i fi ratat pe aia cu pasla de vanzare. o sa mai incerc week viitor. daca nu cumpar capitonajul original de la reprezentanta. ms
Justitiar
up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.