Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Far Xenon Dreapta pentru M2.2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Justitiar
Cumpar far dreapta pentru Megane Sedan 2.2. Precizez ca instalatia prezenta a masinii este una de tip Xenon cu reglaj automat al farurilor. Problema ar fi ca in interiorul farului (mai exact pe partea vopsita) au aparut "bule" de aer. Probabil datorita expunerii la soare. Posibil sa fi intrat si aer, desi nu cred. Pentru exemplificare am pus poze.

Poza cu farurile existente:
[attachmentid=1627659968]
Identificarea problemei aparute:
[attachmentid=1627659969]

Daca cineva cunoaste codul pentru acest produs mi-ar fi de un real folos. As comanda de la reprezentanta, in cazul in care nu se gasesc pe la dezmembrari. Multumesc
Justitiar
nimeni?
Justitiar
up!
Justitiar
up!
skorpio_bog
cel mai probabil e farul fisurat pe undeva si face condens.
Justitiar
se poate si acest lucru... arata asa urat sad.gif
Justitiar
up!
Justitiar
up!
sorlaglivio
Vezi ca avea cineva pe forum niste faruri compatibile nu originale identice cu ale tale la 220 de roni.
Si o intrebare grila de la bara fata e originala asa a venit pe masina ? Uite am gasit : http://www.reno.ro/-VAND-faruri-megan-2-22...ta-t192025.html
Justitiar
QUOTE(sorlaglivio @ 5 Oct 2010, 09:52)
Vezi ca avea cineva pe forum niste faruri compatibile nu originale identice cu ale tale la 220 de roni.
Si o intrebare grila de la bara fata e originala asa a venit pe masina ? Uite am gasit : http://www.reno.ro/-VAND-faruri-megan-2-22...ta-t192025.html
*



mersi frumos de ajutor! le-am vazut acum. sunt ok dar am observat ca nu sunt negre ca ale mele (inauntru). daca nu gasesc ceva original la un pret cat de cat ok, o sa iau din acelea momentan. mersi inca o data.


deci...bara de protectie fata asa a fost pe masina (este normala nu de RS). [attachmentid=1627662373]
grilele acelea doua superioare de RS au fost achizitionate ulterior.
sunt la a doua pereche. una am stricat-o. le-am luat de la un coleg de pe forum cu 200 RON. noi noutze.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.