Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Topic Sters .....
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
boboilink
Salutarii domni admini . seara trecuta am deschis si eu un topic in oferte permanente...
azi m-am trezit direct am bagat ochii in monitor sa vad si eu daca a zis cineva ceva pe forum... buunn pana aici..
dar constat ca topicul era sters... ma uit la mesaje private (nimic) , ma uit dupa topic cu link-ul de aseara (nimic)
Decii intrebarea mea Este de ce ati sters topicul Fara nici un fel de avertisment sau macar eu stiu un pm in care sa ma anuntatii ce e gresit...
Sper sa primesc un raspuns... la acest topic ... sau posibil.. si acest topic va fii sters..
cmandrei
Buna ziua,

Va rugam cititi si respectati regulamentul acestui forum http://www.reno.ro/index.php?act=boardrules si cel al sectiunii in care ati postat http://www.reno.ro/index.php?act=announce&f=109&id=3 .

Multumim,
boboilink
k) Nu se accepta postarea de link-uri catre alte site-uri cu scopul de a face reclama. Totusi se accepta link-uri atunci cand firul discutiei o cere.
q) Mesageria privata poate fi folosita numai dupa ce se atinge pragul de 25 de mesaje publicate pe forum.
singura regula incalcata cred ca e ca am pus link catre site... sa inteleg ca fara link-uri e ok.. sau a fost si altceva... si chiar daca voi pune topicul iar va fii sters
cmandrei
Reguli la sectiunea Anunturi


Aceasta sectiune este dedicata ofertelor permanente ale persoanelor juridice sau fizice si nu se percepe nici o taxa pentru anunturi.
Anunturile postate in aceasta sectiune apar in doua forumuri auto, www.daciaclub.ro si www.reno.ro, cele mai mari forumuri monomarca din Romania.
Pentru o buna colaborare va rugam sa respectati urmatoarele reguli:

1. Anunturile trebuie sa contina cat mai multe date despre produse, poze si descrieri, obligatoriu lista de preturi (poate fi actualizata prin posturi ulterioare), numar de telefon, persoana de contact si o adresa de magazin daca este cazul.

Daca doriti sa includeti un link, sau orice trimitere catre site-ul dumneavoastra, trebuie obligatoriu ca si pe site-ul dumneavoastra sa se regaseasca un linkuri (hyperlink) catre forumurile noastre (Daciaclub.ro si Reno.ro). Link-urile trebuie sa fie gasite usor si nu ascunse undeva prin site, pagina de parteneri, prima pagina, pagina cu produse, etc.
Puteti include si logo-urile siteurilor.
Acestea sunt:
http://www.daciaclub.ro/reno.gif - user posted image
http://www.reno.ro/daciaclub.gif - user posted image

2. Folosirea altor fonturi, dimensiuni de font, emoticoane, etc, este interzisa.

3. Este interzisa pentru un user postarea mai multor anunturi cu aceeasi oferta .

4. Sectiunea se adreseaza produselor auto, piese de schimb, produse de design exterior si interior, produse de intretinere, scule si utilaje ce pot fi folosite pentru uz personal dar nu numai, etc. Nu puneti anunturi cu calculatoare, laptop-uri, masini de spalat sau mai stiu eu ce produse ce nu au legatura cu domeniul auto.

5. Este interzisa folosirea sistemului UP.

6. Anunturile care incalca oricare din regulile de mai sus vor fi sterse fara o avertizare prealabila.


Pentru inceput acestea sunt regulile. Ele se pot schimba pe parcurs.

Va multumim pentru intelegere,
Echipa DaciaClub.ro Reno.ro
boboilink
Tu ori ma crezi prost ori prost ori prost. bunNNNNN postul meu nu incalca singura regula ca aveam link in site... eu iti pun o intrebare tu imi arati regulamentu pai lasa`ma ca nu sunt prost nici chior nici analfabet...
Vreau doar un simplu raspuns in afara de link-urii ce ati avut cu topicul meu... Sau protejati pe cineva cu cea ce fac eu?
DragosP
Păi nu ajunge link-ul? Sau trebuie să fie mai multe încălcări de regulament? Cam câte ai vrea?
Nu cred că te crede cineva prost ori prost, nici măcar prost, doar puțin agitat, atât.
cmandrei
Da o protejez pe mama.

Incercati va rog sa cititi atent si sa lasati pentru alte forumuri propozitiile/frazele de tipul celor anterioare.
Daca nu doriti sa intelegeti ceea ce au scris administratorii sau este complicat scris va rog sa spuneti ca sa va putem explica.

Dupa cum urmeaza:

1. Anuntul Dumneavoastra nu continea o lista de preturi.
2. Anuntul Dumneavoastra continea link catre site-ul Dumneavoastra fara a avea link catre reno/dacia.
3. Anuntul Dumneavoastra continea trimiteri catre site prin adresa de e-mail si prin modul in care ati scris denumirea societatii.

Pentru cele de mai sus s-a aplicat regulamentul din postul anterior.

Si asa am ajuns aici.

Pentru orice alte nelamuriri va rugam sa ne contactati,
Multumim,
IRONICK
QUOTE(boboilink @ 30 Sep 2010, 10:54)
nici analfabet...
Asta se vede din plin.
boboilink
Multumesc pentru raspunsurile voastre.. m-a sarit mustaru deoarece eu am pus o intrebare... si am primit ca raspuns link-uri catre regulament. am revenit cu intrebarea si iar ca raspuns am primit regulamentu . Sper sa nu fii suparat pe niminei .. insa chiar nu cred ca e frumos sa ne dam raspunsuri asa de sus.....
In final ce pot sa spun.. o sa revizuiesc topicul si o sa il public iar cu modificarile de mai sus.
O zi buna va doresc!
QUOTE
Asta se vede din plin.

O iau ca pe un sfat.
cmandrei
Multumim mult pentru intelegere si scuze daca ceea ce am facut a parut rautacios.
klaus
se inchide, situatia fiind lamurita de cmandrei inca din postul 4 si clarificat din nou in postul 7.

Eu, ca parere personala, consider ca trimiterea la un regulament clar (cum e cel de la anunturi) dovedeste ca cel care face trimitere il considera pe cel "trimis" suficient de inteligent ca sa inteleaga respectivul text de regulament.
Faptul ca e necesara explicarea unui regulament clar pentru a fi inteles, la cererea celui "trimis", mie imi spune ca rationamentul de mai sus nu se aplica in cazul specific.
Parerea mea se refera la:
QUOTE(boboilink @ 30 Sep 2010, 10:54)
eu iti pun o intrebare tu imi arati regulamentu pai lasa`ma ca nu sunt prost nici chior nici analfabet...
*


Astea fiind zise, chiar sub posibilitatea supararii unora care nu mai pot da o replica, se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.