Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia la Paris
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
ifrimv
Ceva imagini cu Dusterul pentru "drumul cu pietre"
Imagini
alindrgn
tot acolo cica au anuntat ca mai baga 2 noi motorizari pe duster in curand.
asgard1955
Asa am auzit si eu la televizor.

Ceva la 140 cp sa se bata cu x5-ul ? laugh.gif
alindrgn
probabil 130.
ifrimv
Vise la motorizari noi. Doar vorbe.

"Dacia nu are noutati notabile pentru Salonul Auto de la Paris (2-17 octombrie) din acest an, insa la standul sau se gaseste un model Dacia Duster cu panouri de protectie din plastic pentru usi si aripi, precum si cu un scut prelungit pentru bara de protectie din fata. Sandero Stepway si Duster au si noi motorizari.
Elementele din plastic sunt disponibile ca accesorii.

Dacia Sandero Stepway de la standul Dacia ascunde sub capota un propulsor turbo diesel de 1,5 litri dCi, Euro 5, care dezvolta 90 Cai Putere (+5 Cai Putere).

De asemenea, unul dintre exemplarele Duster de la standul marcii locale este
echipat cu un propulsor de 1,6 litri, cu 16 valve (110 Cai Putere), adaptat sa functioneze pe bioetanol (Flexfuel). Masini Duster astfel echipate sunt produse la Mioveni, pentru tarile nordice (cum ar fi Suedia)."


sursa citatului.
Squirrel
FlexFuel-ul ca FlexFuel-ul, da' Hybrid-ul?
alindrgn
QUOTE(ifrimv @ 30 Sep 2010, 23:00)
Vise la motorizari noi. Doar vorbe.

[i]"Dacia nu are noutati notabile pentru Salonul Auto de la Paris (2-17 octombrie) din acest an, insa la standul sau se gaseste un model Dacia Duster cu panouri de protectie din plastic pentru usi si aripi, precum si cu un scut prelungit pentru bara de protectie din fata. Sandero Stepway si Duster au si noi motorizari.
Elementele din plastic sunt disponibile ca accesorii."


nu a zis nimeni ca pana in 17 octombrie. probabil in primavara o sa apara motoarele, si mai mult ca sigur o sa fie euro5. deci nu e graba sa le introduca de acuma, ca intre noi fie vorba, taxa e 0, si oricum, nu prea ar mai apuca sa vanda multe masini pana la 1 ianuarie.
Squirrel
Dar de la 1 ianuarie se va taxa ši Euro5…
alindrgn
tocmai... de aia cred ca nu se mai agita acum...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.