Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pozitie stergatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dan supernova
buna ziua ! a, si eu o problema stergatorul de la partea cu soferul sta bine la baza geamului dar cel de pe dreapta sta cam la 45 de grade in sus biggrin.gif ca nu vreau sa dau alta gaura prin acel surub ca sa il las mai jos biggrin.gif daca imi puteti spune alta metoda tongue.gif
ghitza
scoti afara bratule de pe nuturi si il muti unde vrei dupa care il bagi innapoi pe nuturi si pui piulita
dan supernova
da dala mn nui cel model daca era asa stiam sal fac ...la mn are o gaurica mica prin nutu si o gaurica prin bratu la stercator si cand pun bratu in nut le potrivesc la gaura ,bag ceva o sramulita ,surubel mic piedica smile.gif ,si eu tre sa invart de nutu acela mai jos si nush cum
bylexus
blink.gif gosh...
bygy007
zic si eu , scoti stergatorul (de tot) ala care nu sta bine , dai sa faca o cursa apoi il pui la loc vezi cum sta

daca unul sta bine (ca pozitie ) eu zic ca celelalt nu e bine pus
CGDBZ
Gaurile alea sunt date caci ele nu au gauri , deci cine a dat gaura nu a pozitionat stergatorul corect si nu stiu alta solutie decat sa dai alta gaura sau sa-l pui fara nit (care de fapt e un fel de antifurt caci stergatorul daca este in stare buna sta si fara nit).
dan supernova
bygy007 am dat sa faca curse tot degeaba nu se aseaza alfel ...ultima solutie dau alta gaura smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.