Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Symbol
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
csimby
Vand Renault Symbol Expression, motor 1,2 benzina, geamuri electrice fata, aer conditionat manual, cd mp3, comenzi la volan, oglinzi electrice incalzite, inchidere centralizata cu telecomanda, scaun sofer reglabil pe inaltime, volan reglabil.

Pozele au fost facute in luna aprilie. Masina este inmatriculata.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image
ovidiu188
pret?
csimby
oops, smile.gif
6900 euro negociabil
dandee
de ce il vinzi?
csimby
Motivul prinicipal e ca am nevoie de bani. Am cumparat prin credit si devine din ce in ce mai greu sa platesc lunar, din pacate sad.gif ...
csimby
UP
St
Km? Luna fabricatiei?
csimby
3800 km, data fabricatiei 25-03-2010
csimby
up
csimby
up
csimby
up
csimby
up
csimby
up
csimby
6700 euro
csimby
up
Speedy_G
QUOTE(csimby @ 26 Oct 2010, 16:19)
6700 euro
*




e 6000 de euro nou nout.. daca te duci sa-l iei maine de la dealer.. nu inteleg pretul tau.. si cum ai putea crede ca cineva ti-ar putea cumpara masina la pretul asta..
csimby
Ceea ce vezi tu cu 6000 de euro, este pret cu 3 rable.

Echiparea de baza (Authentique) se vinde la 8000 de euro.

Eu am echiparea Expression (deci nu Prima, care nu are nici macar servo, dar are AC). Daca tu imi gasesti un Symbol la 6000 de euro, nou nout, si pret fara rabla, maine ma duc sa-l iau.

PS: Expression se vinde la 9050 de euro, cu discount de 1400 de euro. Deci pretul real este de 10450. Eu il vand cu 35% mai ieftin decat una noua (fara rabla si fara reducere)
cristio_79
Scuze, dar cred ca aceeasi intrebare ar fi valabila si pentru tine.
Omul cere cat vrea pe ea, mai ales ca are foarte putini km.
Speedy_G
QUOTE(csimby @ 30 Oct 2010, 00:12)
Ceea ce vezi tu cu 6000 de euro, este pret cu 3 rable.

Echiparea de baza (Authentique) se vinde la 8000 de euro.

Eu am echiparea Expression (deci nu Prima, care nu are nici macar servo, dar are AC). Daca tu imi gasesti un Symbol la 6000 de euro, nou nout, si pret fara rabla, maine ma duc sa-l iau.
*




da.. binenteles cu 3 tichete e 6000 de euro.. si chiar varianta pe care o vinzi tu..
1 tichet se vinde cu 1000 de ron daca nu vrei sa negociezi.. adica ~ 700 de euro 3 tickete.. deci 6700 de euro model-ul tau.. cu tot cu cele 3 tickete.. cu 0 km si nu SH..

uite aici preturi.
http://www.serus.ro/renault/oferta_lunii.php?aut=62
Expression, 1,2 16V 75 CP, EURO4 10400 de euro
motorizari Euro 4: discount 1800 Euro si 5 ani garantie + 2700 de la programul rabla
fa si tu un calcul..

eu doar vroiam sa te scutesc de niste timp pierdut pe forum..



<span class='edit'>30 Oct 2010, 00:26:</span>
QUOTE(cristio_79 @ 30 Oct 2010, 00:17)
Scuze, dar cred ca aceeasi intrebare ar fi valabila si pentru tine.
Omul cere cat vrea pe ea, mai ales ca are foarte putini km.
*




dar tu nu observi o mica diferenta.. unde s-a mai pomenit.. o masina SH care sa se vanda la un pret mai mare decat aceeasi masina noua..
diferenta este ca eu am dat pe ea 16000 de euro cu toate reducerile(masina fara reduceri era peste 18000) si cer la jumatate..


si ca sa nu ma bag in seama aiurea.. vreau sa dau si o explicatie..
maine ma duc la dealer pt. ca vreau sa iau un symbol best 1.5 dci de 85 CP.. care este vreo 7800 de euro.. si vreu sa spun ca am studiat putin preturile..
m-ar interesa si una SH.. dar n-am gasit.. si as face un compromis cu expresion 1.2 SH cum e al lui csimby.. dar la un pret undeva pe la 4000-4300 de euro..
csimby
Cu 3 rable, Expression costa 6350 de euro. Daca 1000 de RON este un voucher, 3 vouchere costa 3000 RON, adica 703,5152 de EURO. Ajungem la un pret total de 7053,5152 de euro. Ok, nu este nu stiu ce diferenta mare, dar:
1. in varianta de baza Expression nu contine airbag pasager (deci inca 208 de euro in plus)
2. pretul se poate negocia
Speedy_G
QUOTE(csimby @ 30 Oct 2010, 00:38)
Cu 3 rable, Expression costa 6350 de euro. Daca 1000 de RON este un voucher, 3 vouchere costa 3000 RON, adica 703,5152 de EURO. Ajungem la un pret total de 7053,5152 de euro. Ok, nu este nu stiu ce diferenta mare, dar:
1. in varianta de baza Expression nu contine airbag pasager (deci inca 208 de euro in plus)
2. pretul se poate negocia
*




asta daca este euro 5.. dar daca este eruo 4.. este chiar 5900 cu 3 tickete..
.. si dupa cum spuneam mai sus.. ai si o oferta de la mine... pt ca are si airbag.. ofer suma mai mare..
csimby
Da, euro 4, dar ai taxa de prima inmatriculare, in jur de 1600 RON. Mersi de oferta, dar am primit oferte mai bune smile.gif

Bafta la cumparare!
csimby
Up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.