Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: aeritoare laterala bord cn
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alex1988
Buna seara, am si eu o problema cu aeritoarea din dreapta a bordului cn. Cum a dat aerul rece se simte cum intra aer prin ea chiar daca ea este pe OFF. Cum fac sa o dau jos sa vad care e treaba pe acolo? Multumesc
angheloaia
pe orizontala, exact pe dunga ce desparte celulele(patrate) de deasupra de cele de dedesubt, la capete in interiorul cavitatii are 2 proeminente care intra in 2 gauri din bord si o tin
pur si simplu trage tare de ea sau impinge putin cu o surubelnita in stanga sau dreapta fantei de aerisire si va iesi
apćoi vezi ce faci
Kiraly
vezi ca la fiecare parte are cate 2 came.cu surubelnita plata se scoate usor
cossu_bossu
mare lucru nu-i poti face dak o desfaci pt k nu eu stricata asa baga chiar dak e inchis baga pe langa rotundul acela de plastic eu am lipit pe spatele accelui rotund un rotund din carton un pic mai mare decat rotundul din plastic sau dak nu astupa cu ceva gura furtunului si primavara o desfaci orcum bafta...
alex1988
pai am scos grataru ala, dar as vrea sa scot cutia cu tot sa vad poate pot sa o repar
ghitza
nu ai ce cutie sa scoti,daca ai scos gratarul e bine mai mult nu ai ce sa ii faci vezi din ce cauza ramane deschis poate e sarit de pe pozitie rotita altceva nu vad ce poate sa aiba sau rupt pintenul de actionare
alex1988
se inchide , se deschide acea clapeta, dar nu e inchis etans acel capac
ghitza
pai nu te-ai uitat dc?poate agata undeva misca de el si uitate sa vezi ce ii acolo
cossu_bossu
eu ti-am scris mai sus cum procedezi e f simplu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.