Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hop!niuz
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Ake
Stimati spectatori, incepem astazi o noua rubrica.
Regulile sunt simple:
- nu se accepta comentarii (de ex: up.gif down.gif radmasa.gif )
- se posteaza o stire din presa (numai strictul necesar) si se adauga un comentariu care sa arate cat de cat ca un produs al unei activitati neuronale.
- specimenele cu simtul umorului anchilozat vor fi considerate off-topic si sanctionate ca atare.
-se pot pune mai multe comentarii la aceeasi stire.
-se mentioneaza obligatoriu sursa (link, quote=, etc...)
-puneti comentarii din capul vostru nu copiate de pe paginile de net ale ziarelor


Incep eu smile.gif

Radu Mazare pleaca in concediu in Papua Noua Guinee
Poate deveni o veste buna daca si ramane acolo. Desi la cati papuasi sunt in Constanta nu vad de ce nu i-au amenajat ceva traditional la Techirghiol.

Clovnul analfabet Tiririca a fost ales in Congresul din Brazilia .
Pe asta nu stiu de ce am pus-o, nu e nimic interesant. la noi in parlament e plin si de analfabeti si de clovni si n-a scris nicaieri in presa din Brazilia

Click via Hotnews Oana Lis "Eu cred ca sexul oral ingrasa"

Asta e o veste proasta oricum ai da-o (era sa zic lua-o blush.gif )
Are si o parte buna. De-acum la meciurile Steaua -Rapid o sa vedem doar bannere cu " Grasa de Steaua" sau urari de "Grasule!"

Șefii inspectoratelor județene de poliție sunt obligați, prin ordin al ministrului Traian Igaș, să meargă să negocieze cu reprezentanții instituțiilor bancare reeșalonarea ori refinanțarea creditelor subalternilor.
. Deasemenea, o delegatie de la minister va fi trimisa in piata Matache sa negocieze pentru politisti preturi mai mici la barabule si la telemea. Sindicatul soferilor si-a anuntat si el sprijinul pentru indexarea spagilor cu inflatia. In plus printr-un fax al IGPR se cere scolilor primare din Chisinau scaderea pretului la diplomele de bacauleareat acordate politistilor romani.

Metroul va circula si in Drumul Taberei in 2015
Ihim!. Drumul Taberei colt cu autostrada Transilvania. Am vazut si noi Odiseea spatiala 2001. A trecut de mult.

Printul Paul va fi executat Stiu... si eu m-am bucurat degeaba. Nu citisem tot
QUOTE(hotnews)
Incendiul izbucnit in Sectia de Anestezie - Terapie Intensiva pentru nou-nascuti de la Maternitatea Giulesti s-a produs ca urmare a supraincalzirii stecherului ce alimenta aparatul de aer conditionat, cauza fiind una de natura electrica, se arata in raportul de expertiza intocmit de expertii Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Securitate Miniera si Protectie Antiexploziva de la Petrosani.
Ahaa, niste savanti de renume mondial astia din Petrosani ! Deci n-a fost cauza termica cum s-a crezut initial care-a luat foc. Nimeni nu si-a dat seama. Baa, vezi ce-nseamna un institut platit din banii statului?
radian
QUOTE(george_scala_2004 @ 4 Oct 2010, 14:54)


WOW, nici daca erai Mos Craciun nu-l puteai face mai fercit pe colegul nostru...

P.S. Sper sa ma consideri on-topic: am postat o stire din presa si am adaugat un comentariu... biggrin.gif
koldun
Marin Andreea vrea high!
Sursa

Na! blush.gif
Markos
QUOTE
China considera decizia Comitetului Nobel de a acorda distinctia disidentului Liu Xiaobo "o obscenitate", ce contravine principiilor acestui premiu, informeaza Reuters.
"Relatiile Chinei cu Norvegia vor fi afectate", se arata intr-o declaratie transmisa de purtatorul de cuvant al Ministerului chinez de Externe, Ma Zhaoxu, si postat pe site-ul institutiei.
"Este o obscenitate impotriva Premiului pentru Pace", spune Ma.

integral aici.

rezultat: presedintele Norvegiei are 20% warn si moderator preview.
corbex
Nu-i pasa. E un fel de Basexu. Daca se supara se face mai intii dictator si pe urma rege. Pe urma o primeste pe Leana Udrea cu scrisorile de acreditare.
Da' ce, aia i-au dat diploma goala, fara un treiling pe ea?

8 Oct 2010, 16:09:
QUOTE(koldun @ 7 Oct 2010, 13:37)
Marin Andreea vrea high!
Sursa

Na!  blush.gif
*


Deci e adevarat zvonul cum ca n-are orgasm !
Ake
Un iesean a umplut de purici medicii de garda de la Spitalul de Urgente

Se pare ca cetateanul respectiv a actionat la comanda directorului spitalului caruia in urma reducerilor de salarii medicii i-au spus ca n-o sa mai faca multi purici prin spital.

Botosani: Un barbat este cercetat penal pentru ca a aruncat trei catei de la balcon

In urma verificarii informatiilor s-a aflat ca nu era vorba de Botosani ci de Galati si nu de trei catei ci de trei kilograme capatani intregi. Barbatul a adeclarat ulterior presei " Il ete iun confuzion. Cand a batiu la porte , ieu am intriebat "shinii la usa?" cand o urlat: "Inspiectoareaaaaa" , ieu am zas ca-i politia si am aruncat usturoiul pi jiam.

Gardienii din penitenciare au pichetat vineri sediul PDL.
Actiunea a avut loc la cererea liderilor PDL care au vrut sa sa-i cunoasca din timp pe cei care in curand vor fi singurii cu care vor mai putea schimba o vorba, o tigara, o ciunga....
vet
QUOTE(Ake @ 22 Oct 2010, 19:02)

Botosani: Un barbat este cercetat penal pentru ca a aruncat trei catei de la balcon

In urma verificarii informatiilor s-a aflat ca nu era vorba de Botosani ci de Galati su nu de trei catei ci de trei kilograme capatani intregi. Barbatul a adeclarat ulterior presei [i]" Il ete iun confuzion. Cand a batiu la porte , ieu am intriebat "shinii la usa?"

....si cand am deschis usa.....ce sa vezi....o moarte mica, cu un parpalac negru si o coasa micuta. Venise dupa hamster...dar a luat cateii din greseala.


Garett
http://www.realitatea.net/biserica-ortodox...oua_763294.html

Spalarea pacatelor, versiunea sec. 21: cu detergent, apa si alte substante chimice! biggrin.gif
"Bob de rouă", curățătoria bisericii, va fi administrată de firma "Țarina păstorului", ai cărei acționari sunt "Misionarul ortodox" și "Chivotul Mare SRL"
radian
QUOTE(Ake @ 22 Oct 2010, 19:02)
... Botosani: Un barbat este cercetat penal pentru ca a aruncat trei catei de la balcon

In urma verificarii informatiilor s-a aflat ca nu era vorba de Botosani ci de Galati si nu de trei catei ci de trei kilograme capatani intregi. Barbatul a adeclarat ulterior presei " Il ete iun confuzion. Cand a batiu la porte , ieu am intriebat "shinii la usa?" cand o urlat: "Inspiectoareaaaaa" , ieu am zas ca-i politia si am aruncat usturoiul pi jiam....

*



Dragoselu, pana la urma cum ai scos-o la capat? Ai recuperat usturoiul de pe gazon sau l-or furat vecinii si ai ramas in paguba?
CIPTUNING
QUOTE(Garett @ 23 Oct 2010, 07:52)

"Bob de rouă", curățătoria bisericii, va fi administrată de firma "Țarina păstorului", ai cărei acționari sunt "Misionarul ortodox" și "Chivotul Mare SRL"
*



Asta suna a filiera de mafie economico-financiara, gen suveica... blink.gif
GoGu
Procuratura din Palermo cercetează jefuirea unei case... de pe Facebook

Pisica nu i-a fost furata fiind, la momentul producerii infractiunii, fragmentata. Femeia regreta amarnic faptul ca nu a facut backup dupa restul bunurilor...

Dacia, nominalizata pentru premiul Pinocchio in Franta la categoria companiilor care au lansat campanii publicitare ce induc clientii in eroare

Nominalizarea a fost posibila in urma aparitiei pe internet, pe forumuri specializate, a opiniei conform careia publicul fost indus in eroare asupra destinatiei produsului. Drept argument a fost mentionat faptul ca multi dintre cei indusi in eroare inca denumesc produsul "frigider".
Shush
Sper sa ii rezolve femeii problema cu obiectele alea. Sunt absolut sigur ca sufera dupa ele. Ca prieteni sigur nu are, doar are facebook happy.gif
liviu2004
esti offtopic.

Ai adormit la volan?

Numai bun pentru autostrazile noastre. Care "nu este."
GIC
La masinile ieftine sistemul te trezeste, la cele mai scumpe te lasa sa dormi in continuare radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Markos
Google isi deschide birou de afaceri in Romania, din luna noiembrie 2010

QUOTE
"Scopul Google este de a oferi utilizatorilor romani, care sunt foarte activi online, si mai multe instrumente utile si inovatoare in limba locala, precum si de a ajuta companiile romanesti sa aiba o prezenta online si sa isi dezvolte afacerile prin intermediul internetului. Romania este o tara foarte interesanta pentru Google, unde vedem oportunitati atat in ce priveste utilizatorii individuali, cat si companiile", a declarat Dan Bulucea, noul Country Manager pentru Romania al Google.


Noi am belit-o, iar Georgica e beat-mort de fericire sub birou, dar cu tastatura-n brate sad.gif
corbex
Te-ai prins tirziu, el va fi seful biroului.
"G"-"S"-"2004" inseamna Google Searchman 2004 gaselnite/s. sta a fost scorul in baza caruia l-au angajat.
Moderatorii tocmai discuta stabilirea unei reguli noi care sa prevada ca trimiterea catre sursa de origine a unei informatii sa se faca in forma scurta: GSLk, unde LK = LINK. Numele in sine deja reprezinta cea mai buna garantie a autenticitatii si realitatii.
In loc sa pui 5 linkuri, scrii scurt: 5GSLk si oamenii inteleg si te cred.
BlaueCorsa
QUOTE
Prins cind dadea mita pentru a nu i se confisca usturoiul

Suspectul avea cinci tone de usturoi pentru care nu avea acte de provenienta. Procurorii l-au prins in flagrant in timp ce incerca sa imbuneze un politist de frontiera.

Un barbat a fost retinut de procurori dupa ce a dat 2.000 de lei unui politist de frontiera pentru ca acesta sa nu ii confiste marfa pentru care nu avea acte de provenienta.


sursa

Dragosele, te-au prins?
kum
Ironik stabbed in street robbery
Ironice, ej' bine ma? unsure.gif huh.gif Te-au julit golanii?
george_scala_2004
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-80264...rii-decizia.htm

eu, unul nu mai inteleg nimic...mai elas ca si base este la fel de debusolat... wacko.gif

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-80264...ile-decizii.htm

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-80266...uata-calcul.htm

nenea asta uita ca dupa expirarea starii de necesitate care a dus la diminuarea salariilor suspendarea inceteaza si se revine la situatia anterioara - deci reacordarea acelor 25% dupa care putem vorbi de o crestere...pina atunci... mad.gif

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_b...-investitii.htm

o idee paguboasa...asta cu salariul mic...

http://economie.hotnews.ro/stiri-imobiliar...a-vanzarile.htm

hopa...duduia nu face decit sa paseze responsabilitati...

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-80263...proprietari.htm

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radi...mpreuna-pdl.htm


de madam m-am saturat cu aerele ei graseiate, pline de ifose...vedea-o-as dusa...

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_b...nuarie-2011.htm

performanta ??? de la la cei mai mari evazionsti si ciubucari ? never...
Maskatu
George, iar ti-ai uitat algocalminu'? Nu vezi ce zice nenea initiatorul?
"- se posteaza o stire din presa (numai strictul necesar) si se adauga un comentariu care sa arate cat de cat ca un produs al unei activitati neuronale. " slap.gif

On:
Zeci de mii de euro risipiti din banii publici pe treceri de pietoni "luxoase"
Link
bucatzel
In mod normal as fi infipt asa ceva la clipuri, dar e totusi un interviu.




Cel mai mare defect: e prea sincera.
kum
Esti off-topic!
Ai postat unde nu trebuie! Uite-aici trebuia!
Ake
E deja acolo.
Alex4u
ca tot va agitati cu legea cauciucelor de iarna ]
http://www.click.ro/actualitate/bucuresti/...1064893641.html

12 Nov 2010, 07:58:
http://stirileprotv.ro/video/cauciucurile-...e-2011/60456051
corbex
La "Stiri" circula un zvon cutremurator:


QUOTE(Zippy @ 10 Nov 2010, 11:45)
Titlul e "Satul chinez va cumpara GM, Incetul cu incetul China va face orice vrea".
*



Exact! E vorba de satul asta. Preluarea va fi facuta de catre cea ma mare firma din sat.

Nu e clar daca in spatele afecerii nu e Bion, controversat om de afaceri local, care si-a stris capitalul sustragind sistematic bani din posetele femeilor, in cirdasie cu primarul si consiliul judetean.
Ziaristii de la ShitNews au surprins, prin procedee paparazzi, sedinta de consiliu in care puterea a sarit fizic pe opozitie, pentru a o sili sa voteze preluarea.
Ake
Mi-am adus aminte de topicul asta citind niste stiri de azi, si am zis sa-l resuscitez ca sa ne mai organizam un pic.
Georgica, poti posta si matale aici ca nu ma supar, da respecta si mata regulile din primul post.

Asa deci, de prin presa de azi...

Omul de Neanderthal a disparut pentru ca era prea inteligent - Dupa cum se poate observa cu usurinta, a reaparut pe anumite forumuri tehnice. Sa sesizeze cineva la Antipa.

Iuliana Petecariu, o româncă din San Marino, campioană la SUP Ati intrat pe link? Teapa!. Nu e greseala de tipar sad.gif

Cutremur in Vrancea
. asta si cu "Accident pe DN1" si "Boc minte iar" nu stiu cum mai pot fi considerate stiri. Ar trebui transformate in rubrici permanente, sau chiar in headere pe pagina.

Neutrinii au depasit viteza luminii si dupa ce experimentul a fost refacut cu mai multa acuratete - Ai dracu zgubilitici!
Ciudat ca n-a remarcat nimeni ca si prostia astuia de a conceput tilul a depasit viteza luminii.

Steaua are avion personalizat
- de la un rahat de abtibild la "Steaua are avion" e o cale foarte lunga. Da asa are si tony-s motiv de mandrie.
A! din articol: "La hotel jucatorii si staff-ul ros-albastrilor au fost asteptati cu paine si sare de conducerea stabilimentului." stabilimentului? blink.gif Astia asa rau au ajuns daca stau la hoteluri cu plata pe ora?
Ake
ATAC MAFIOT: Falși ofițeri ai Gărzii Financiare au JEFUIT ca-n filme o casă de schimb valutar Poate ca-n filmele cu prosti. "Cei doi bărbați au făcut un proces verbal și au plecat cu suma de bani pentru a o verifica."
Ake
Nu am mai scris demult p'aic dar azi am gasit un titlu foarte inteligent:
Secretul prin care Mircea Lucescu a făcut un Șahtior invincibil: "N-am mai pierdut un meci din noiembrie" Noroc cu asta de ne-a dezvaluit marele secret. Habar n-aveam ca daca nu pierzi esti invincibil

Tot din sport - nu citesc presa de profil dar imi sar titlurile in ochi - asta pare a fi promitator: Situatie disperata la Dinamo: "Nu avem bani, murim de foame!"

Asta e pur si simplu de citit: Perle la examenul de obtinere a cetateniei romane

din care as cita ca tot e la moda dupa meci:
QUOTE
- Ce apreciati la poporul roman?
- Caci ii place negrii mai mult decat tiganii, desi tiganii sunt nu asa de negri.

sau
QUOTE
- Aveti prieteni romani?
- Am, dar nu mai am, ei au furat de la mine niste afaceri. Dar nu suparat, nu sunt, nu suparat, Dumnizeu are griji.

- Stiti care este religia majoritara in Romania?
- Este crestini din aceia care nu stau pe scaun in biserica.

- Aveti un loc de munca in Romania?
- Nu am loc caci este foarte aglomerat, mai ales dimineata si seara.

- Care e cea mai importanta calitate a cetateanului roman?
- Calitatea intai.

- Aveti familie?
- Am, dar nu este familia mea, este familia lui prietenul meu.

- Pe o scara de la 1 la 10, la ce nivel credeti ca va aflati cu limba romana?
- Nu am scara acasa, locuiesc la un bloc.


Markos
QUOTE
Patru administratori ai unor societăți comerciale din București, Prahova și Ilfov sunt suspectați de punere în circulație de produse contrafăcute, concurență neloială și evaziune fiscală, valoarea produselor contrafăcute depășind o sută de mii de euro, informează Poliția Română.

Potrivit sursei citate, în urma verificărilor efectuate, vineri, la societăți comerciale cu puncte de lucru în București și în județele Ilfov și Prahova, au fost indisponibilizate peste 400.000 de pachete de semințe de floarea-soarelui, în valoare de peste 100.000 de euro, susceptibile a fi contrafăcute.


Integral aici mellow.gif
corbex
Io cre' ca semintele erau autentice. Poate decit pungile sa fi fost contrafacute. Ziaristi d'astia, cu scoala la Media Pro. au falimentat Deutsche Presse Agentur.
Ce prompta e pulizia romana cind fac piganii din Obor reclamatie!
shade4free
Cei de la PROTV vor mai multi bani
Asa ca s-au gandit sa faca reclamtii ,in speranta ca poate ne vom abona la situl lor VOYO.ro


http://www.libertatea.ro/detalii/articol/v...cna-421484.html
Ake
Imi explica cineva care e legatura acestui titlu cu articolul?
Trei mașini, trei ceasuri rele » Dacia a început sesiunea de drive-teste pentru ultimele trei modele care se vor produce la Mioveni
Si de ce sunt astea ultimele modele pe care le-ar mai produce Dacia in Romania? Sau macar de unde reiese asta?
xcss
"Ultimele", as in "the latest". As in "cele mai recente". Glorioasa noastra presa a ajuns atat de bine incat traduce prost din presa straina articole despre...Dacia. Vai mama lor de fomisti analfabeti.

LE: Faza cu "trei ceasuri rele", insa, ma depaseste grav.
corbex
Trei masini, trei ceasuri rele. De kilometraj. Indica gresit.
Markos
e dovedit stiintific tocilar.gif
kog
15,5 cm? blink.gif
DragosP
QUOTE(Markos @ 13 Nov 2012, 10:01)
e dovedit stiintific tocilar.gif
*


Moamăă ce preocupări interesante au!
corbex
Nu e de incredere. Cercetatorii nu erau britanici.
iulia_boris
QUOTE(corbex @ 13 Nov 2012, 11:49)
Nu e de incredere. Cercetatorii nu erau britanici.
*


au cheltuit bani de pomana..
daca faceau un studiu pe femeile de pe strada, in vreo ora,aflau imediat cum sta treaba..
iar dilema disparea.. laugh.gif
corbex
Asa, intre noi: care-i adevarul? rolleyes.gif
kum
da
iulia_boris
a zis kum.. smile.gif
Markos
QUOTE(corbex @ 13 Nov 2012, 11:49)
Nu e de incredere. Cercetatorii nu erau britanici.
*


Cercetătorii români au descoperit că nu și-au primit salariile de 6 luni.
iulia_boris
asta da,problema..
corbex
Daca le-a trebuit 6 luni ca sa descopere banalitatea asta, nu-s cercetatori.
Markos
QUOTE
AGLOMERAȚIE PE DN 1: Turiștii care au petrecut Revelionul la munte se întorc acasă. Traficul rutier a fost deviat.
Traficul rutier este deviat în județul Brașov de pe DN 1 pe DN 1A Săcele-Cheia, miercuri, începând cu ora 11.50, din cauza aglomerației pe sensul către Ploiești, informează Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române (IGPR).
În funcție de traficul care se va înregistra în orele următoare, este posibil ca polițiștii de la Rutieră să ia măsura devierii circulației și în cazul altor drumuri naționale.

Președintele Traian Băsescu și soția sa, Maria, au plecat, miercuri, cu elicopterul din stațiunea Covasna, unde se aflau de duminică și unde au petrecut Revelionul alături de cele două fiice, dar și de Elena Udrea și Gheorghe Falcă. Traian Băsescu și soția sa au plecat, în jurul orei 11.00, cu elicopterul din Covasna, fără a face declarații jurnaliștilor care se aflau acolo. Șeful statului și soția acestuia au ajuns, duminică, tot cu elicopterul, la Covasna, cazându-se la vila de protocol din stațiune.


Aglomerație mare, monșer!
Victoras2001
QUOTE
moment, avem 750 de oameni, dar (numărul acestora) va crește pentru ca, ulterior, cât mai rapid posibil, să putem lăsa locul forțelor africane", a declarat șeful statului francez pentru jurnaliști, în cursul unei vizite la baza navală "Camp de la Paix", la Abu Dhabi, unde sunt staționați militari francezi.


http://www.mediafax.ro/externe/fran-ois-ho...upelor-10466851





PRRRRRR-RRRRRRRR POU-POU-POU!!!


Mooooooooooooooooooor radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Markos
QUOTE
Primarul din Cluj-Napoca, Emil Boc, a participat vineri seara la o bataie cu perne in centrul orasului, manifestare care a facut parte din proiectul "Cluj Never Sleeps", edilul folosind o perna portocalie.


link

"Am dat, am si primit, am incercat sa ma apar, dar si sa atac. Mi-am amintit de studentie"

(io-s convins că și-a amintit de altă perioadă)
cdadan
Am auzit si eu de porcaria aia. Oricum, pe la 7 seara, tov premar era in parcul mare, la ceva concert de jazz in aer liber. In loc sa mai astupe niste gropi, arunca bani pe panselute si tot felul de evenimente de 2 lei. Circ sa fie, ala-i baza.
Markos
QUOTE(cdadan @ 22 Jun 2013, 13:40)
In loc sa mai astupe niste gropi, arunca bani pe panselute
*


Palmieri nu? group_pointing.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.